English Version
English

سایت؛ چشم بینا و زبان گویای کنگره 60

سایت؛ چشم بینا و زبان گویای کنگره 60

سیزدهمین جلسه از دوره چهارم کارگاه‌های آموزش خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی باغستان کرج به استادی مرزبان خبری گروه خانواده همسفر بهار، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر بهناز با دستور جلسه «از سایت و فضای مجازی کنگره ۶۰ چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی» روز سه‌شنبه 28 شهریورماه ۱۴۰۲ رأس ساعت 16:00 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که یک‌بار دیگر این جایگاه را تجربه می‌کنم تا از تک‌تک شما آموزش بگیرم. تشکر می‌کنم از ایجنت محترم و مرزبان عزیز خانم اشرف که اجازه خدمت در این جایگاه را به من دادند و همین‌طور سپاسگزارم از نگهبان و دبیر عزیز.

همان‌طور که می‌دانید دستور جلسه امروز در رابطه با سایت و فضای مجازی کنگره است؛ در ابتدا جا دارد این هفته را به آقای مهندس و خانواده محترمشان، ایجنت اینستاگرام خانم شانی عزیز و دستیارانشان، اسیستانت سایت خانم زری عزیز و دستیارانشان، تک‌تک مرزبانان خبری، رابطین سایت که در شعبه‌ها خدمت می‌کنند به‌خصوص عزیزانی که در شعبه باغستان به‌خوبی دارند خدمت می‌کنند و کارشان انجام می‌دهند، تبریک بگویم. امیدوارم که برکت این خدمت هزار برابر در زندگی‌شان جاری باشد.

سایت و فضای مجازی کنگره هم مثل کارگاه آموزشی و لژیون سردار، برای خودش حرمتی دارد و شاید خیلی کمتر حرمت سایت را شنیده باشید. جا دارد حالا که در هفته سایت هستیم حرمت سایت کنگره را برایتان قرائِت کنم:

«فضای مجازی در نوع خودش، فضائی است کاملاً حقیقی و آن‌قدر حقیقی است که از حقیقی هم حقیقی‌تر است ولی نکته اصلی و اساسی در اینجاست که در فضایی که نام آن را مجازی گذشته‌اند نفس اماره انسان به علت نبودن خیلی از قیدوبندها آزادتر حرکت می‌کند و با کوچک‌ترین حرکت ضد ارزشی قادر است مثل گردباد انسان را به‌آرامی، اما به عمق ظلمت هدایت کند، بنابراین در این فضا به‌مراتب بیشتر باید مراقبت نمود که شیطان به زیباترین شکل ممکن و موجه وارد افکار و اندیشه انسان نگردد. بنابراین اجرای حرمت‌های کنگره و حرمت‌های دیگری که می‌دانید از اهمیت بالاتری برخوردار‌است».

آقای مهندس همیشه در رابطه با سایت می‌گویند که سایت‌ کنگره 60 یکی از بزرگ‌ترین شعبه‌های کنگره 60 است؛ چراکه هزاران نفر در این سایت خدمت می‌کنند یا افراد زیادی هستند که به سایت‌ها سر می‌زنند و مطالب را می‌خوانند. در رابطه با مقالاتی که آقای مهندس می‌دهند، D.sap و درمان اعتیاد به روش DST همه این‌ها در سایت موجود است و افراد مطالعه می‌کنند.

در کنگره آقای مهندس با آن تفکر عظیم و دوراندیشی که همیشه دارند جزء پیشگامان هستند. این موضوع را در مسئله کرونا شاهد بودیم که از خیلی قبل‌تر D.sap توسط آقای مهندس و استاد امین به‌نوعی کشف‌شده بود و ما هیچ مسئله‌ای در زمان کرونا نداشتیم. فضای مجازی کنگره هم دقیقاً همین‌طور است. از سال 80 که فضای مجازی آن‌چنان طرفدار نداشت، آقای مهندس به فکر راه‌اندازی سایت بودند. سال 82 بود که به‌صورت آزمایشی فعالیتشان را در سایت شروع کردند و آذرماه 82 با چهارمین سال تأسیس کنگره 60 فعالیت سایت به‌صورت رسمی آغاز گردید. در ابتدا آقای جعفر شاملو سایت را اداره می‌کردند و بعدازآن همسفر شهروز آذر پور کار طراحی سایت و امور فنی را عهده‌دار شدند.

یک ایجنت برای قسمت مسافران و یک اسیستانت برای قسمت همسفران گذاشته شد که ایجنت قسمت مسافران آقای حامد رحمتی هستند که چند مرزبان خبری در کنارشان فعالیت می‌کنند و اسیستانت سایت همسفران هم خانم زری هستند.

درگذشته سایت‌های کنگره به این صورت نبودند که هر شعبه برای خودش سایت داشته باشد؛ هر لژیون یک وبلاگ داشت که مسئول آن وبلاگ راهنمای لژیون بود و اعضای لژیون در آن وبلاگ مطلب درج می‌کردند؛ اما بعد از مدتی یک سایت واحدی به تک‌تک نمایندگی‌ها داده شد که تمام لژیون‌ها، رهجوها و راهنمایان همه در آن سایت واحد فعالیت کنند.

در زمان کرونا بود که عنوان مرزبان خبری به کنگره 60 اضافه شد. کار مرزبان خبری این است که تمام اخبار و اتفاقاتی که در هر شعبه می‌افتد را به تهران ارسال کند.

خدا را شکر می‌کنم که افتخار خدمت در سایت البرز را داشتم؛ اولین خدمتی که در کنگره انجام دادم خدمت سایت بود و جا دارد اینجا از راهنمای عزیزم تشکر کنم که ایشان باعث شدند من در سایت خدمت کنم و می‌توانم بگویم که خدمت سایت باعث شد که بقیه جایگاه‌های خدمتی را در کنگره تجربه کنم.

چهارده ماه در سایت شعبه البرز خدمت کردم، هم به‌عنوان درج کننده مطالب و هم به‌عنوان خدمتگزار سایت. از زمانی هم که سایت شعبه باغستان راه‌اندازی شد در کنار خانم فریبای عزیز به‌عنوان خدمتگزار سایت خدمت کردم و در حال حاضر هم به‌عنوان مرزبان خبری خدمتگزار شما عزیزان هستم.

خدمت در سایت واقعاً پر از آموزش است. با تک‌تک مطالبی که رهجوها می‌فرستند، دلنوشته هایی که بعد از رهایی‌شان می‌نویسند آن انرژی و حال خوش شخص به تمام اعضای خدمتگزار سایت هم منتقل می‌شود.

جا دارد تشکر کنم از تک‌تک عزیزانی که در بخش سایت با ما همکاری می‌کنند، از رابطین خبری تشکر می‌کنم، از عزیزانی که مطلب درج می‌کنند، عزیزانی که کار تایپ را انجام می‌دهند و تک‌تک افرادی که به‌نوعی در کنار ما هستند و کمک می‌کنند که سایت شعبه باغستان روزبه‌روز پیشرفت داشته باشد. تشکر ویژه می‌کنم از خانم فریبای عزیز که از ابتدای راه‌اندازی سایت شعبه باغستان بسیار زحمت کشیدند، امیدوارم برکت این خدمت هزاران برابر در زندگی‌شان جاری باشد و بهترین‌ها را تجربه کنند.

در ادامه جلسه امروز؛ تقدیر و تشکر از خدمتگزاران سایت انجام شد.

همچنین در این روز آزمون شماره 12 از دوره دوم آزمون‌های داخلی ساعت 15:00 برگزار شد.

مرزبانان کشیک: همسفر بهار و مسافر احسان
تایپ: همسفر دریا رهجوی راهنما همسفر نیره (لژیون یکم)
عکاس: همسفر حکیمه رهجوی راهنما همسفر سارا (لژیون یکم)
ویراستاری و ارسال: مرزبان خبری، همسفر بهار
همسفران نمایندگی باغستان کرج

 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .