English Version
English

کارگاه آموزشی_گام‌های بلند قلم

کارگاه آموزشی_گام‌های بلند قلم

جلسه هشتم از دوره هشتادم کارگاه‌های آموزشی ویژه همسفران کنگره۶۰ با دستور جلسه «از سایت و فضای مجازی چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی» با استادی همسفر زری اسیستانت سایت گروه خانواده کنگره۶۰ ، نگهبانی همسفر سولماز و دبیری همسفر ملوک در روز سه‌شنبه بیست‌‌وهشتم شهریورماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به‌ کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

بسیار خوشحال و سپاسگزار خداوند هستم که امروز در خدمت شما هستم. توفیق اجباری شد، قرار بود خانم شانی استاد جلسه باشند؛ ولی مشکلی برای ایشان پیش آمد و نتوانستند حضور داشته باشند. هر جایی که هستند برایشان آرزوی سلامتی می‌کنم، ان‌شاءالله به‌زودی در جمع ما حضور پیدا کنند و ما از وجود ایشان و بیانات شیوایشان استفاده کنیم.
دستورجلسه این هفته، از سایت و فضای مجازی چگونه استفاده می‌کنم؟ و در ادامه مقاله‌نویسی است. در واقع دستور جلسه، سه موضوع کاملاً جدا است. در نوشتار قوانین کنگره۶۰ قانون چهاردهم می‌خوانیم: «کنگره۶۰ در دو حرکت درونی و بیرونی به راه خود ادامه می‌دهد.» یکی از حرکت‌های بیرونی کنگره۶۰ سایت، اینستاگرام، فضای مجازی و مقالاتی است که چاپ می‌شوند. تا یکی دوسال قبل، مقالات، مقالاتی بود که اعضاء در قالب مقاله‌های خبری و گاهی اوقات مقاله‌های علمی می‌نوشتند؛ ولی الان مقالات کنگره۶۰ در سطح علمی و جهانی در بهترین نشریات دنیا منتشر می‌شود و علم کنگره در حال انتشار در سراسر جهان است من به خودم می‌بالم که در چنین بستری آموزش می‌بینم.
چیزی که ما نمی‌توانیم انکار کنیم، سرعت مدیا و انتقال اطلاعات است که با سرعت نور در حال حرکت است. طی سال‌های اخیر که گوشی‌های هوشمند و اینترنت آمده و اکنون در اختیار هر بچه‌ای یک گوشی قرار گرفته است، نمی‌توان کتمان کرد و گفت فضای مجازی خودش آمده و خودش می‌رود. به نظر من ما قبل از فضای مجازی یک دوره عصر حجر را سپری می‌کردیم ولی در حال حاضر به ورود فضای مجازی در دوره بسیار حقیقی زندگی می‌کنیم؛ حقیقی‌تر از آنچه فکرش را کنیم در فضای مجازی ساعت‌ها غرق می‌شویم بدون آن‌که متوجه شویم. در سی‌دی مجاز استاد امین آمده وقتی شما وارد یک فضای مجازی مانند اینستاگرام می‌شوید، متوجه نمی‌شوید که درون چیزی قرار گرفته‌اید و شما را با خود می‌برد. انرژی شما را از شما گرفته و خودتان هم خبر ندارید. برای خود من هم اتفاق افتاده که ساعت‌ها در این فضا بدون هدف پرسه زده‌ام.
طی سال‌های اخیر اینستاگرام کنگره۶۰ به ایجنتی خانم شانی عزیز به‌درستی و زیبایی در حرکت است. نمی‌توانیم بگوییم سایت بهتر است یا اینستاگرام، سایت و اینستاگرام کنگره۶۰ یکدیگر را تکمیل می‌کنند. یک‌سری از افراد استفاده از اینستاگرام برایشان راحت‌تر است از آن استفاده می‌کنند. سایت هم فضایی است که انتقال اطلاعات و دانش کنگره و اخبار شعب در آن درج می‌شود.. ما در سایت کنگره مطالبی را می‌خوانیم که مال خودمان است؛ و شاید برای خودمان اتفاق نیفتاده باشد و ممکن است در آینده آن را تجربه کنیم. و با خواندن آن مطالب از تجربه مجدد من جلوگیری می‌شود.
اینستاگرام به‌خوبی پیش می‌رود و تمام اطلاعات، آگاهی و علم کنگره در آنجا منتقل می‌شود. برخی از عزیزان در کنار خانم شانی خدمت می‌کنند. خانم شبنم و خانم ساناز به‌عنوان مرزبان خبری اینستاگرام خدمت می‌کنند و خانم‎ها مریم، هانیه، عطیه، مطهره با خانم شانی همکاری دارند. امروز خانم‎ها ساناز، مطهره و عطیه از گروه اینستاگرام تشریف آورده‌اند، از طرف خودم و اعضای شعبه به این عزیزان خوش‌آمد می‌گویم.

این موضوع که راهی که می‌روم درست باشد یا نباشد را من مشخص می‌کنم. زمانی من در تاریکی قرار داشتم و نمی‌دانستم چه چیزی خوب و چه چیزی بد؛ من نمی‌توانستم تشخیص دهم کدام کار بهتر است که بتواند من را از منجلابی که در آن دست‌وپا می‌زدم، خارج کند. من امروز خیلی چیزها را یاد گرفتم، پس دیگر نمی‌توانم مثل سابق رفتار کنم اگر یاد گرفتم تاریکی‌ها انسان را در خود فرو می‌برد سعی می‌کنم از تاریکی‌های فضای مجازی استفاده نکنم و روشنایی آن را انتقال دهم؛ یک نمونه انتقال روشنایی آن باتوجه‌به حال‌وروز جامعه که  اکثر خانواده‌ها با بیماری اعتیاد دست‌وپنجه نرم می‌کنند وظیفه داریم علمی را که در اینجا آموخته‌ایم، انتقال دهیم. یکی از راه‌های آن معرفی سایت و اینستاگرام کنگره۶۰ است. ما می‌توانيم به‌درستی آنها را هدایت کنیم. کما اینکه ممکن است خیلی از عزیزانی که در اینجا حضور دارند به‌واسطه اینستاگرام یا سايت کنگره۶۰ در اینجا حاضر شده باشند. در این چند سالی که من در سایت خدمت می‌کنم، بارها افرادی نزد من آمدند و ابراز کردند که به‌خاطر مطالبی که در سایت مطالعه کرده بودند به کنگره آمده‌اند و جذب اینجا شدند.
سیل عظیمی از مصرف‌کنندگان به‌واسطه برنامه شروع خوب یا برنامه های رادیویی و تلویزیونی دیگر که در تلويزيون پخش شد به کنگره۶۰ مراجعه کرده‌اند؛ قطعاً اینستاگرام و سایت هم همین‌طور هستند. در خدمت‌ها و خدمت سایت هیچ‌کس بر دیگری برتری ندارد. همه در کنار هم یکدیگر را تکمیل می‌کنیم. من حتی از سفر اولی و تازه‌واردین که در اینجا حضور دارند، آموزش می‌گیرم.
من سه ماه تمام سر خودم را به دیوار آبدارخانه آکادمی تکیه می‌دادم، اشک می‌ریختم و هیچ‌چیز را نمی‌فهمیدم. خدا را شکر می‌کنم که امروز به میزان کمی از دانش اینجا متوجه می‌شوم. با این تغییر کوچک دنیای من تغییر زیادی کرده است. از خداوند می‌خواهم که دانایی من آنقدر رشد کند که بتوانم آنچه که در اینجا اتفاق می‌افتد را درک کنم. ان‌شاءالله که این اتفاق برای همه شما عزیزان رقم بخورد. هیچ‌وقت پیش خود نگویید من نويسنده نیستم. ما عزیزانی را در اینجا داشتیم که نویسنده نبودند و هیچ چیز بلد نبودند؛ ولی الان نویسندگان بسیار زبردستی هستند. تنها چیزی که وجود دارد این است که به خودتان و دانایی که در درونتان شکل می‌گیرد اعتماد کنید و تصویر ذهنی خود را به روی کاغذ بیاورید. در وادی سيزدهم به زیبایی از قلم یاد می‌کند؛ «از قلم است که گام‌های بلندش در سراسر گیتی روان است.» این مطلب جایگاه قلم و چیزی که اتفاق می‌افتد را بیان می‌کند و چه زیباست اندیشه‌ای که در برابر قلم زانو زد و واژه‌هایی را خلق کرد که روشنی‌بخش زندگی‌مان شد.
در آخر جا دارد از آقای مهندس دژاکام بنیان محترم کنگره۶۰ تشکر کنم. ایشان بیست‌‌وشش سال زحمت کشیدند، خون‌دل خوردند و آبرو، شرف و حیثیت خود را در دایره گذاشتند تا من و شما عزیزان در اینجا به آرامش برسیم. زمانی من فکر می‌کردم تاریک‌ترین دنیا را تجربه می‌کنم و هیچ‌چیز غیر از تاریکی نمی‌دیدم. ایشان همه چیز را کنار گذاشتند و ریشه و بنیان کنگره۶۰ را بنا نهادند، سایت کنگره با حمایت‌های جناب مهندس شکل گرفت این هفته را در ابتدا به جناب مهندس تبریک می‌گویم و از ایشان و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم. از آقای شهروز آذرپور طراح سایت تشکر می‌کنم‌ که سایت با طراحی و تلاش اشان به این صورت ذرآمده، برای ایشان آرزوی سلامتی و برای روح پدر بزرگوترشان آرامش را طلب می‌کنم. از آقای حامد رحمتی ایجنت محترم سایت کنگره60 تشکر می‌کنم که همواره به خوبی گروه خانواده را در بخش سایت حمایت کردند. از خانم شانی ایجنت محترم اینستاگرام که راهکارهای مناسب ایشان در زمان مناسب هدایت کننده خود من بود تشکر می‌کنم بنده هم به‌عنوان اسیستانت سایت همسفران در خدمت شما عزیزان هستم. من و تمام گروهی که با هم همکاری می‌کنیم، تمام اخبار و مطالب گروه خانواده را در کل شعب کنگره رصد می‌کنیم و مطالبی که از نظر کیفیت و اهمیت بهتر هستند را به صفحه اصلی سایت ارسال می‌کنیم از گروهی که با من در سایت مرکزی به عنوان دستیار همکاری می‌کنند، خانم‌ها زهرا، زهره، فاطمه، خندان و اعظم بسیار سپاسگزارم و در همین‌جا از همه مرزبانان خبری گروه خانواده و خدمتگزارن صفحات سایت نمایندگی‌ها  که به خوبی خدمت می‌کنند تشکر می‌کنم.

تجلیل از خدمتگزاران سایت و اینستاگرام

معرفی نفرات برتر آزمون مرداد ماه

ورود به سفر دوم

تهیه گزارش و ارسال: همسفر سمیه لژیون راهنما همسفر فخری (لژیون بیست‌وپنجم)
عکاس: مرزبان خبری
همسفران نمایندگی آکادمی

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .