English Version
English

سایت، رساندن پیام کنگره به تمام جهان

سایت، رساندن پیام کنگره به تمام جهان

سیزدهمین جلسه از دوره یازدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی کریمان کرمان به نگهبانی همسفر زهرا، دبیری همسفر فرناز و استادی راهنما همسفر فاطمه با دستور جلسه «از سایت و فضای مجازی کنگره ۶۰ چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی» در روز دوشنبه بیست‌وهفتم شهریورماه ۱۴۰۲ رأس ساعت ۱۵ آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکرگزارم که یک‌بار دیگر در شعبه کریمان هستم تا خدمت کنم. در ابتدا از آقای مهندس و خانواده بزرگوارشان بسیار سپاسگزارم که بستری را فراهم کردند. از راهنمای عزیزتر از جانم خانم مهدیه عزیز بسیار سپاسگزارم که ایشان ناجی زندگی من بودند. از مرزبانان عزیز خانم زهره و خانم سیما سپاسگزارم. از راهنمایان مسافرم آقا حمیدرضا و آقا محسن تشکر می‌کنم.
از مسافرم تشکر می‌کنم که مرا با کنگره آشنا کرد و همچنین اجازه داد در کنگره ۶۰ بمانم و خدمت کنم. از خانم زهرا نگهبان عزیز که اجازه خدمت را به من داد و از همه شما عزیزان که به هر نحوی باعث می‌شوید در کنارتان آموزش بگیرم بسیار سپاسگزارم.
دستور جلسه این هفته از فضای مجازی چگونه در کنگره ۶۰ استفاده کنیم؟ و مقاله‌نویسی هست و من به نوبه خودم این هفته را تبریک می‌گویم به جناب آقای مهندس و خانم شانی عزیز همچنین اسیستانت همسفران خانم زری و همچنین یک تبریک ویژه به خانم سیما که مرزبان خبری ما هستند. تبریک می‌گویم به تمام عزیزانی که در سایت خدمت می‌کنند و تمام دبیرها و رابطین خبر تبریک می‌گویم.
در مورد دستور جلسه اینکه در سال ۱۳۷۸ وقتی کنگره تأسیس شد آقای مهندس درهمان سال‌ها تأسیس سایت را در کنگره در دستور کار قراردادند و سال ۱۳۸۱ استارت خورد و ۱۳۸۲ به طور حرفه‌ای کار خود را شروع کرد و بسیار پیشرفت کرد. در قوانین کنگره می‌خوانیم که کنگره در یک حرکت بیرونی و درونی به راه خودش ادامه می‌دهد، حرکت درونی که واضح هست هر اتفاقی که درون شعبه‌ها، رهایی‌ها و افرادی که خدمت می‌کنند هست و حرکت بیرونی همان سایت، اینستاگرام، فعالیت‌های ورزشی و دانشگاه محسوب می‌شود. ثبت تمام وقایع و اتفاقاتی که در کنگره اتفاق می‌افتد در سایت کنگره و فضای مجازی صورت می‌گیرد.
آن‌قدر سایت کنگره ۶۰ مهم هست که آقای مهندس بنا به تدبیری که داشتند در قسمت مسافران و همسفران که در قسمت همسفران یک مرزبان خبری داریم که اخبار را انتقال می‌دهند و چیزی که همه ما می‌خوانیم کنگره ۶۰ علم درمان اعتیاد است و انتقال این علم از طریق سایت انجام می‌شود و از مهم‌ترین ویژگی‌های کنگره این هست که همیشه به‌روز هست و هر مطلبی که داخل سایت قرار می‌گیرد و همچنین استاد امین در سی‌دی موج و ذره می‌گویند که سایت کنگره ۶۰ منعکس‌کننده توان کنگره ۶۰ است و افرادی هستند که به هر دلیلی نمی‌توانند از کنگره استفاده کنند مثل افرادی که در خارج از کشور هستند و از علم و دانشی که در کنگره ۶۰ است را با استفاده از سایت کنگره می‌توانند از علم کنگره استفاده کنند و سایت کنگره ۶۰ یک پل ارتباطی هست بین من همسفر، منابع کنگره ۶۰ و اگر من همسفر بخواهم به یک گنجینه اساسی در دسترسی داشته باشم همان سایت است و پیشتاز رساندن پیام کنگره ۶۰ به همه انسان‌هاست و اگر شما در گوگل کنگره را سرچ کنید فکر می‌کنم اولین یا دومین اسمی که بالا می‌آید کنگره ۶۰ است که به دلیل اینکه بازدید از این سایت خیلی زیاد است و علم آن به‌روز است. اگر دائم بنشینید و مطالب کنگره ۶۰ را در سایت بخوانید باز مطلب جدید داریم.

کنگره ۶۰ مطلب جدید دارد پس هرکدام از همسفران که در کنگره ۶۰ قرار دارند، هرکدام یک رسالتی را بر عهده دارند که اگر یک اتفاقی در زندگی من افتاده اگر من یک حال خوشی را تجربه کردم اگر گشایشی اتفاق افتاده و باید این وظیفه من هست که این تجربه خودم را به‌کل دنیا برسانم همین سایت کنگره است که با نوشتن یک دل‌نوشته که می‌نویسم و روی سایت قرار می‌دهم اصلاً بحث خودنمایی نیست و فقط آموزش است که باعث می‌شود آن تأثیری در زندگی من داشته، در زندگی دیگران هم داشته باشد و مطالبی که روی سایت کنگره قرار می‌گیرد مشارکت، خلاصه‌نویسی و مقالات و...
سایت مرکزی هم همان‌طور که همه شما می‌دانید نامه‌های آقای مهندس با پروفسور بیل، همه جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی این‌ها همه روی سایت مرکزی قرار می‌گیرد.
سایت کنگره باعث می‌شود دست‌به‌قلم باشیم و شروع به نوشتن کنیم و خیلی از توانایی‌های ما ظاهر می‌شود و کنگره ۶۰ باعث شده که ما در جمع مشارکت‌کردن را یاد بگیریم و نوشتن را باید از همین سایت یاد بگیریم و برای سایت مطلب بنویسیم. کسانی که در سایت به دو زبان انگلیسی و فارسی خدمت می‌کنند افرادی که در سایت خدمت می‌کنند افرادی هستند که دیده نمی‌شوند و چراغ خاموش حرکت می‌کنند مثل آقای شهروز که طراحی سایت کنگره را بر عهده دارند و آقای حامد رحمتی که مسئول سایت مرکزی هستند و خیلی از همسفران و مسافرانی که در بخش انگلیسی خدمت می‌کنند.
هر کس که در سایت کنگره ۶۰ خدمت می‌کند اولین خدمتی که می‌کند به خودش است و این سایت کنگره باعث می‌شود که آن مطالب برایش تکرار بشود و همچنین خدمت‌کردن در سایت کنگره سفر اولی و سفر دومی نمی‌شناسد و بر اساس آن خواسته و علاقه خودش که دارد می‌تواند در سایت خدمت کند و در مورد مقاله‌نویسی همان‌طور که نوشتن سی‌دی برای همه آقای مهندس گفتند؛ بنویسند به‌نوعی همه افراد در بخش مقاله‌نویسی دارند آموزش می‌بینند و کار سختی هم نیست مثل انشا نوشتن در زمان مدرسه است. وقتی دستور جلسات معرفی می‌شوند بعد با ارائه ذکر منابعی که از آن استفاده می‌کنیم، از منابع کنگره ۶۰ استفاده می‌کنیم می‌توانیم مقاله بنویسیم ان‌شاءالله همه همت کنید و در بخش مقاله‌نویسی هم آستین بالا بزنیم تا بتوانیم علم کنگره را به کسانی که در رنج به سر می‌برند و راهی را پیدا نکردند کمک کند و همه ما می‌دانیم یکی از خواسته‌های جناب مهندس این هست که کنگره ۶۰ جهانی بشود و کارهایی که باید من همسفر انجام بدهم این است که در سایت خدمت کنم و یک‌قدمی را بردارم.
در پایان صحبت‌هایم اگر بخواهم از تجربه خودم در بخش سایت بگویم اینکه اواخر سفر اولم بود خدمت در سایت را با تایپ‌کردن شروع کردم، دو سه جلسه پشت‌سرهم به‌خاطر مسافرم نتوانستم به کنگره بیایم و در یک شهر دیگری بودم و در آن شهر هم که بودم از آموزش‌ها استفاده می‌کردم و وقتی‌که به شعبه آمدم به من گفتند که چون چند جلسه در شعبه نبودید اجازه تایپ‌کردن ندارید و من این خواسته را خیلی قوی در خودم دیدم بیشتر از قبل شروع کردم به مطلب گذاشتن در سایت گنجعلی‌خان و چند ماه بعد که اجازه دادند شعبه کریمان تأسیس بشود یادم است که آن روز خانم مهدیه گفتند؛ هر کس که دوست دارد در جایگاه مرزبانی خدمت کند و من به خانم مهدیه گفتم؛ اگر شما اجازه بدهید من دوست دارم در سایت خدمت کنم و گفت؛ حالا ببینم چه می‌شود فاطمه؟ تا اینکه گفتند؛ اگر بخواهی خدمت کنی باید آموزش ببینید.
من گفتم؛ خانم مهدیه شما هرکجا که بگویید من می‌آیم و باهم به تهران رفتیم و در کنار خانم زری اسیستانت سایت، آموزش دیدم و خدمتم را آغاز کردم و اوایلی که مطالب را روی سایت مسافران می‌گذاشتیم و به همت همه شماها بااینکه ما شعبه تازه‌تأسیس بودیم و چون خیلی مطلب داشتیم و خوش‌شانس بودیم بعد از چند ماه به ما سایت جداگانه‌ای در بخش همسفران دادند و کار ما آغاز شد و بسیار ممنونم از شماها که همراهی کردید و تأثیری که در سایت روی من داشت اینکه همیشه گفتم؛ اگر در آزمون راهنمایی قبول شدم یکی از دلایلش، خدمت‌کردن در سایت است؛ چون همان‌طوری که در صحبت‌هایم گفتم؛ این مطالب تکرار می‌شود و من چه تایپیست باشم چه رابط خبر چه مسئول سایت، این مطالب دارد تکرار می‌شود و ملکه ذهنم می‌شود و من توانستم در این آزمون موفق بشوم و وقتی‌که مسئول سایت شدم می‌بایست برنامه‌ریزی در طول هفته برای سایت داشته باشم که این برنامه‌ریزی همین‌جوری ادامه پیدا کرده که من در زندگی‌ام این برنامه‌ریزی را به‌صورت خیلی قوی‌تر انجام بدم و امیدوارم با کمک شما دوستان سایت کریمان پرباری را داشته باشیم و ممنونم از اینکه صبورانه صحبت‌های من را گوش دادید.

و در ادامه در روز دوشنبه مورخ 1402/06/27 تجلیل از اعضای سایت همسفران «نمایندگی کریمان» انجام گردید؛

تایپ: همسفر فاطمه، راهنما همسفر سمیه (لژیون دوم)
عکس: همسفر سیما (مرزبان خبری)
ویرایش و ارسال: همسفر فرناز، راهنما همسفر سمیه (لژیون دوم)
همسفران نمایندگی کریمان کرمان

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .