English Version
English

فضای مجازی و سایت ویترین کنگره ۶۰

فضای مجازی و سایت ویترین کنگره ۶۰

ششمین جلسه از دوره بیست‌ و نهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی صائب تبریزی به نگهبانی همسفر شبنم و دبیری همسفر لاله و استادی راهنما همسفر کبری با دستور جلسه «از سایت و فضای مجازی در کنگره ۶۰ چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی» در روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۲ رأس ساعت ۱۶ آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:
ابتدا تشکر می‌کنم از نگهبان جلسه، ایجنت محترم و مرزبانان عزیز که فرصت خدمت در این جایگاه را به من دادند. خداوند را شاکر هستم که در چنین روز و هفته باشکوهی توفیق پیدا کردم که در خدمت شما عزیزان باشم. ابتدا این هفته را خدمت راهنمای سایت خودم خانم منیره عزیز تبریک عرض می‌کنم، همه آموزش‌هایی که من دریافت کرده‌ام در سایه زحمات ایشان بود، از زحمات این بزرگوار نهایت تشکر و قدردانی را دارم و همین‌طور به عزیزانی که سال‌ها است در این عرصه و جایگاه خدمتی مشغول هستند، تبریک عرض می‌کنم.
خیلی جالب است که همسفرانی که در سایت خدمت کردند، بلافاصله وارد پروسه راهنمایی شده و شال دریافت کردند، به همه این عزیزان نیز تبریک عرض می‌کنم و همچنین به مرزبانان خبری دوره‌های قبل و همه عزیزانی که حضور ذهن ندارم و زحمات بسیاری در سایت متقبل شده‌اند خداقوت عرض می‌کنم و برای همسفران عزیزی که خواستار خدمت در این جایگاه هستند، آرزو دارم که توفیق خدمت شامل حالشان شود. تاریخچه سایت کنگره ۶۰ به چهار سال بعد از تأسیس کنگره برمی‌گردد و از آن زمان به صورت رسمی فعالیت خودش را آغاز کرده است.
فعالیت سایت از سال ۱۳۸۲ شروع شد و سایت کنگره ۶۰ زیر نظر آقای مهندس و آقای رحمتی فعالیت خود را شروع کرد و در آن زمان مطالبی تهیه می‌شد و بعد از تایپ به‌صورت سی‌دی توسط آقای شهروز روی سایت قرار می‌گرفت، ولی رفته‌رفته با پیشرفت کنگره در قسمت سایت هم به‌مرور تغییراتی ایجاد شد و آقای مهندس اعلام کردند که یک سیستمی راه‌اندازی شود که حالت تعاملی باشد و در ادامه پیشنهاد راه‌اندازی تالار گفت‌وگو پیش آمد و تالار گفت‌وگو فعالیت خود را شروع کرد؛ ولی بعد از گذشت مدتی قابل‌کنترل نشد و آقای مهندس مصلحت را در این دیدند که تالار گفت‌وگو بسته شود و به شکل دیگری فعالیت کند تا این که به‌صورت وبلاگ‌نویسی در نمایندگی‌ها ادامه پیدا کرد و از سال ۱۳۹۸ سایت کنگره به‌صورت یکپارچه شد و هم نمایندگی‌ها با سایت مرکزی همگام شدند و اکنون سیستم طوری طراحی شده است که امکان بارگذاری مطالب با گوشی موبایل هم وجود دارد.
در سال ۱۳۸۹ سایت کنگره ۶۰ در بین سی‌‌ و‌ نه مرکز به‌عنوان بهترین سایت انتخاب شد و از طرف سازمان مبارزه با مواد مخدر جایزه دریافت کرد. سایت کنگره ۶۰ در بین اعضای کنگره به‌عنوان یک شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. من چهار سال است که در قسمت سایت خدمت می‌کنم و به جرأت می‌توانم بگویم که خدمت در سایت را هم وزن با شال راهنمایی می‌دانم، چرا که هر چه دارم و هر آموزشی دریافت کرده‌ام از طریق سایت بوده است؛ به این شکل که وقتی هر مطلبی به دستمان می‌رسد، ابتدا خودمان مطالعه کرده و بعد از آن ویرایش مطلب را انجام می‌دهیم و این امر سبب یادگیری هر چه بیشتر متون کنگره می‌شود.

همسفرانی که در قسمت سایت خدمت کردند، متوجه می‌شوند که چه خدمت بی‌نظیری است. همان‌طور که خدمت در سایت لذت‌بخش است به‌موازات آن سختی‌هایی نیز به همراه دارد، چون خدمت حضوری به شکلی است که روزهایی که جلسات برگزار می‌شود، ما خدمت می‌کنیم و با ختم جلسه خدمت هم تمام می‌شود، ولی خدمت در سایت به این شکل نیست و ما در طول هفته درحال‌خدمت هستیم، خصوصاً افرادی که در قسمت بارگذاری مطلب خدمت می‌کنند، هر لحظه باید آنلاین باشند تا بتوانند مطالب را دریافت کرده و به سایت ارسال نمایند.
قبلاً بخش نظرات در سایت برقرار بود و به شکلی بود ‌که دیدگاه‌ها فرستاده می‌شد، ولی در حال حاضر به صلاحدید آقای مهندس بخش نظرات و‌ دیدگاه‌ها برداشته شده است، امیدوارم این بخش نیز به‌زودی فعال شود و بتوانیم به‌صورت تعاملی این خدمات را ادامه دهیم. از محاسن دیگر سایت این هست که در هر لژیونی می‌توانیم، شرکت کنیم و از مطالب کارگاه‌های آموزشی همه نمایندگی‌ها بهره لازم را ببریم و می‌توانیم از کارگاه‌های آموزشی شهرها و شعبات دیگر نیز استفاده ‌کنیم.
پیشنهاد من به‌عنوان یک خدمتگزار سایت این است که عزیزان در قسمت سایت خدمت کنند، شاید یک دل‌نوشته یا مطلب دیگری باعث شود دری به روی انسان‌های در بندباز شود، چرا که در دل‌نوشته‌ها حس منتقل می‌شود و حس قوی‌ترین نیرویی است که انسان‌ها را به سمت یکدیگر می‌کشد. به همه همسفران عزیز پیشنهاد می‌کنم هم در بخش مطالعه و هم در بخش نوشتن مقاله در سایت همکاری لازم را داشته باشند‌، جایزه ویژه‌ای که من با خدمت‌کردن در سایت دریافت کردم این بود که توانستم شال مقدس راهنمایی را دریافت کنم. خدمت در سایت را عاشقانه دوست دارم و امیدوارم همه ما از این جایگاه خدمتی بهره‌مند شویم.

و در ادامه تجلیل از اعضای سایت همسفران «نمایندگی صائب تبریزی» در روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۶/۲۷ انجام گردید.

تایپ: همسفر لیلا، راهنما همسفر مریم (لژیون اول)
عکاس: همسفر شادی مرزبان خبری و راهنما همسفر محدثه (لژیون نهم)
ویرایش و ارسال: همسفر معصومه، راهنما همسفر پریا (لژیون سوم)
همسفران نمایندگی صائب تبریزی

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .