English Version
English

انجام خدمت بدون احساس لذت، خدمت محسوب نمی‌شود

انجام خدمت بدون احساس لذت، خدمت محسوب نمی‌شود

جلسه دوم از دوره چهارم لژیون سردار با استادی ایجنت محترم مسافر حمید، نگهبانی مسافر محمدامین، دبیری مسافر محمدرضا و خزانه‌داری مسافر علی با دستور جلسه خدمت مالی و تأثیر آن روی زندگی من روز سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز به کار نمود.
خلاصه سخنان استاد:
مهم‌ترین رکن هر سیستم و سازمانی، مقوله مالی آن مجموعه است. در لژیون سردار، می‌توان راجع به مقولات مختلف صحبت نمود که در هیچ کجای دیگر، نمی‌توان از آن سخن گفت؛ زیرا اعضاء این لژیون، همگی به یک تفکر و آگاهی نسبی دست یافته‌اند.
تفکر تشکیل لژیون سردار، برای اولین بار توسط جناب مهندس پایه‌ریزی شد و خوشبختانه لحظه به لحظه، شاهد افزایش ورودی در اعضاء این لژیون مالی هستیم و این اتفاق نشان از بیداری و آگاهی رهجویان دارد. این ظرفیت و جایگاه در رهجویان، به واسطه آموزش‌های کنگره ۶۰ به وجود آمده است.
هم اکنون حضور شما عزیزان در لژیون سردار، به وسیله دعوت محقق گردیده است و این تنها لژیونی است که از رهجویان بابت حضورشان، دعوت به عمل می‌آید. یکی از زوایای مختلف خدمت در کنگره ۶۰، خدمت مالی محسوب می‌شود. ویژگی‌ بارز لژیون مالی سردار، فراهم نمودن شرایط و اوضاع و احوالی است تا تعداد رهجویان بیشتری بتوانند در کمال آرامش و امنیت به درمان قطعی مواد دسترسی پیدا کنند.
حال اگر خواهان این خواسته قلبی هستیم که مصرف‌کنندگان مواد مخدری که به واسطه مصرف مواد خویش، آسیب دیده‌اند به درمان قطعی دست یابند، می‌بایست از طریق فراهم کردن مکان‌های متعدد، این امکان را برای آن دسته از مصرف‌کنندگان خواهان رهایی به وجود آوریم تا با دریافت آموزش‌های کنگره ۶۰ از بند مواد خارج گردند و این امر مهم تنها از طریق ورود و عضویت در لژیون مالی سردار میسر می‌شود.
همه ما به دنبال حال خوب هستیم و اولین حسی که از خدمت نصیب ما می‌شود، حس لذت است و احساس خوشایندی که قبل از انجام آن خدمت برایم اتفاق می‌افتد. انجام خدمت بدون احساس لذت، خدمت محسوب نمی‌شود. افراد خدمتگزار نسبت به سایر افراد، از تفاوت‌های عمده‌ای برخوردار هستند. یکی از ویژگی‌ها، همین احساس لذت است که در پی خدمت مالی به دیگران، برای خدمتگزاران به وجود می‌آید.
در کلام الله شریف این‌گونه می‌فرماید؛ (الشِیطانَ یَعِدُکُمُ الفَقرَ وَ یَا المُرُکُم بِا لفَحشاءِ وَ الله یَعدُکُم مَغفِرة مِنهُ وَ فَضلا وَالله واسِعُ علیمَ): آن‌گاه که انسان‌ها می‌خواهند انفاق کنند، شیطان انفاق آن‌ها را در نظرشان به این شکل که مبادا در اثر انفاق تهی‌دست شوند و یا خانواده آن‌ها فقیر شوند، جلوه می‌دهد. در خدمت مالی، ما به دنبال برگشت عواید حاصل از کمک مالی نیستیم و صرفاً احساس رضایتمندی از نتیجه انجام آن خدمت مالی، مورد نظر ماست.
ترجمه آیه دیگری از کلام‌الله چنین می‌فرماید؛ ما مقداری از مال دیگران را در مال شما قرار داده‌ایم. حال ما آن مقدار از مال دیگری را کجا و به چگونه صرف می‌کنیم؟ آیا مکانی بهتر از کنگره ۶۰ که با پیشرفته‌ترین دانش روز که نظیر آن در دنیا یافت نمی‌گردد و در زمینه درمان قطعی اعتیاد، حرف اول را در جهان می‌زند، سراغ دارید؟
ما امروز در گیلان به دنبال یک منبع و پتانسیل هستیم که این رود پرخروش کنگره ۶۰ تا ابد در آن بستر جاری باشد و این امر مهم به دنبال تغییر صفت در ما اتفاق می‌افتد. بارزترین صفتی که نیازمند تغییر آن هستیم، صفت بخشش است. لژیون مالی سردار به واسطه آموزش راهنمایان در لژیون ایکس از بهترین عملکرد در دوره گذشته برخوردار بود.
اکنون نمایندگی گیلان در حساس‌ترین شرایط خود در خصوص خرید قطعه زمینی به منظور محل احداث دائمی کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ قرار دارد. ما فاصله بسیار اندکی تا رسیدن به این هدف مهم که همان استقلال نمایندگی از حیث استقرار دائمی می‌باشد داریم.

امروز می‌طلبد تمام اعضاء لژیون سردار مانند یک گروه موسیقی، همگی بر ساز خود به صورت یک نواخت بنوازند تا به این هدف دیرینه خود دست یابیم. بیشترین مشارکت در لژیون مالی توسط سرداران با مبلغ شش میلیون تومان صورت پذیرفته که در مقایسه با دنورها، از تعداد بالاتری برخوردار است. دنورها و پهلوانان از حیث مشارکت در لژیون مالی سردار، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
در لژیون مالی سردار مهم‌تر از بحث کمک مالی، رسیدن با آن درجه از آگاهی می‌باشد که تعداد افراد بیشتری هرچند با مبلغ سرداری، وارد این میدان شوند. آنچه امروز، وظیفه همه است، ایمان به وعده خداوند است که هیچ تلاشی بدون نتیجه باقی نمی‌ماند. هدف همه ما خارج کردن نمایندگی گیلان از وضعیت اجاره ملک به خرید زمین و احداث ساختمان کنگره ۶۰ به صورت همیشگی می‌باشد. هر شخص می‌تواند به نوبه خود در این امر خطیر مشارکت نموده و تا ابد در اجر معنوی این رخداد دخیل باشد.
همه ما امیدواریم که امسال همان گونه که در بحث علمی نمایندگی گیلان عملکرد خوبی از حیث قبولی در آزمون راهنمایی داشت، از نظر مالی نیز بهترین عملکرد خود را به ثبت برسانیم.
فقط این مسئله را مدنظر قرار دهیم که چه میزان از کنگره ۶۰ دریافت داشته‌ایم و این دریافت در دنیای ما معادل و چه ارزشی دارد. نمایندگی‌ که لژیون سردار آن ضعیف باشد، یعنی از نظر علم و آگاهی و دانایی نیز ضعیف می‌باشد.
خدا را شاکریم که نمایندگی گیلان امسال در لیست نمایندگی‌های قوی قرار داشت و این نشان‌دهنده تلاش و کوشش همه شما عزیزان بود. امیدوارم امسال به گونه‌ای عمل کنیم که نمایندگی گیلان به لحاظ عملکرد در صدر جدول قرار گیرد. در پایان انشااءالله به همت همه اعضاء لژیون سردار، نمایندگی گیلان به هدف دیرینه خود که خرید زمین و احداث ساختمان کنگره ۶۰ می‌باشد، دست یابد.
نگارش: مسافر محمد لژیون دوم
عکاس: مسافر رضا لژیون سوم
ویراستار و ارسال: همسفر شروین

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .