English Version
English

مراقب اهدافمان باشیم

مراقب اهدافمان باشیم

چهاردهمین جلسه از دوره اول جلسات آموزشی خصوصی لژیون سردار ویژه همسفران نمایندگی ملایر، با استادی مرزبان گروه خانواده همسفر الهام، نگهبانی راهنما همسفر فائزه و دبیری همسفر منظر با دستور جلسه «خدمت مالی و تأثیر آن روی زندگی من و سی‌دی کاغذ پوسیده» در روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ رأس ساعت ۱۵:۰۰ آغاز به کار کرد. 

خلاصه سخنان استاد:

ما در کنگره یاد گرفتیم که خداوند روزی و مال یکسری افراد را در ثروت و مال یکسری افراد دیگر قرار داده است، پس خرج کنیم تا دیگران هم از این نعمت برخوردار شوند. همان‌که می‌گوید:

شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند

شکر نعمت؛ یعنی اینکه از نعمتی که به من داده است به دیگران هم بدهم زیرا خداوند نعمت‌های خودش را به‌وسیله بندگانش در اختیار بقیه قرار می‌دهد.

اگر بخواهم از خودم بگویم در ابتدای خدمت در کنگره، زندگی سختی داشتم تا جایی که اگر مسافرم برای خدمت به کنگره می‌رفت حالم خراب می‌شد و مدام نگران این بودم که پس تکلیف زندگی ما چه می‌شود ولی انگار ما در هرلحظه در حال کاشتن بذرهایی در زندگی خود بودیم و هستیم؛ بذرهایی که آن سال‌ها مسافرم با خدمت کردن کاشت به ثمر نشستند و الآن خدا را شکر ما چهار جلسه در هفته در کنگره هستیم و زندگی نسبتاً آرامی را تجربه می‌کنیم نه اینکه بگویم هیچ مشکلی نداریم خیر! اما دیگر مسائلی که درگذشته برای ما نگران‌کننده بودند الآن دیگر مهم نیستند. از این نظر می‌گویم وگرنه هیچ زمانی نمی‌رسد که انسان بدون مشکل باشد. مشکلات با توجه به سطح دانایی ما تغییر شکل می‌دهند و این قانون طبیعت است که ما هرچقدر دانایی‌مان رشد کند به همان اندازه مشکلات بزرگ‌تری را باید حل کنیم.

در مورد سی‌دی کاغذ پوسیده:
۱- باید خودمان را ازنظر مالی قوی کنیم و برای اینکه این کار را انجام بدهیم بایستی برای پس‌انداز هدف داشته باشیم، هدف که مشخص شد پول هم خودش می‌آید.
۲- این هدف‌ها می‌توانند هدف‌های کوچک و رسیدن به خواسته‌های کوچک در زندگی‌مان باشند یا هدف‌های بزرگ مثل ساختن مدرسه، بیمارستان و ...

نکته‌ای که در جمع‌آوری مال باید مد‌نظر باشد این است که دانه‌دانه است غله در انبار. نکته دیگر اینکه آن چیزی که حرف اول را می‌زند هوش نیست، بلکه مقاومت و استمرار بر یک عمل است که نتیجه می‌دهد.

بایستی کارها را درست و بدون نقص انجام بدهیم به عبارتی کار درست را به‌درستی انجام دهیم. در تمام زمینه‌ها همان عمل سالم است که نتیجه می‌دهد و برای عمل سالم نیازمند معرفت هستیم. برای اینکه معرفت پیدا کنیم باید حس خودمان را قوی کنیم چون حس، اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل است، پس با تفکر ساختارها آغاز می‌شود. بایستی مواظب اهداف و خواسته‌های خودمان باشیم که در جهت ضد ارزش‌ها نباشند. 

مشارکت ایجنت گروه خانواده همسفر محبوبه:

همیشه خدمت مالی در همه‌جا نتایج مثبتی دارد:

تو نیکی می‌کن و در دجله انداز
که ایزد در بیابانت دهد باز

آقای مهندس مطرح کردند که: «مال دیگران در مال شما قرار داده‌شده است» و ما را موظف می‌کنند که مال دیگران را پرداخت کنیم. قبل از اینکه ما برای کنگره کاری انجام بدهیم کنگره تمام کارها را برای ما انجام داده است؛ در وهله اول مسافرمان رهاشده است، خودمان آموزش دیدیم و درس درست زندگی کردن را به ما داده است.

در این دستور جلسه تأثیر لژیون مالی را که مطرح می‌کند می‌خواهد ما شناخت پیدا کنیم نسبت به پولی که پرداخت می‌کنیم. سی‌دی کاغذ پوسیده را در این دستور جلسه مطرح می‌کنند به این دلیل که به هدفمان از کمک کردن و جمع‌آوری پول دقت کنیم، خیلی از افراد هستند که پول‌ و ثروت زیادی جمع‌آوری می‌کنند؛ اما دلیل و هدفی ندارند. اصل لژیون سردار و خدمت مالی اول برای کسانی بود که توانایی انجام خدمت‌های دیگر را نداشتند ولی رفته‌رفته گسترش پیدا کرد و برای همه افراد شد.

آقای مهندس می‌گویند: «سفر اولی‌ها کمتر وارد این موضوع شوند»؛ اما آن‌قدر سفر اولی‌ها انگیزه دارند و تعدادشان زیاد است که این اجازه داده شد! کمک کردن همیشه باعث حال خوب انسان می‌شود، خدمت مالی به انسان انرژی و اعتمادبه‌نفس می‌دهد. شما وقتی در اتوبوس بلند می‌شوی و جایت را به یک فرد مسن یا فرد باردار می‌دهی احساس خوبی پیدا می‌کنی. خیلی‌ها سردار می‌شوند به‌صورت تعهدی و حتی ۵۰۰ هزار تومان هم ندارند ولی به‌صورت شگفت‌انگیزی می‌توانند تمام پول را تسویه کنند و برکت را در زندگی خود می‌بینند. این‌ها مثال‌هایی است که در طول این سال‌ها ما شنیده‌ایم، دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم.

وقتی بیرون از کنگره به کسی کمک می‌کنیم بسیار محتاطانه و حسابگرانه عمل می‌کنیم ولی در کنگره داستان دیگری پشتش است و انگار به یک سرچشمه‌ای وصل است و شما یک شخص یا یک خانواده را هدایت نمی‌کنی، بلکه یک جامعه را موردحمایت قرار می‌دهی و همیشه مشتاق هستی؛ حتی زمانی که پول نداری دوست داری کمک کنی و با خودت می‌گویی ای‌کاش من هم بتوانم در این کار خیر شریک شوم. خدمت مالی ازنظر درونی به من احساس قدرت می‌دهد؛ اینکه من می‌توانم کارهای بزرگ و کار خیر انجام بدهم. این موضوع را آقای مهندس قراردادند تا در کنار درمان شدن افراد اهداف دیگری را قرار بدهند.

در ادامه جلسه، انتخابات نگهبانی و خزانه‌داری به ترتیب با حضور 5 و 3 کاندیدا برگزار شد و همسفر اکرم رهجوی راهنما همسفر معصومه به‌عنوان نگهبان و راهنما همسفر فائزه به‌عنوان خزانه‌دار دوره دوم لژیون سردار همسفران نمایندگی ملایر انتخاب شدند. ضمن عرض خدا قوت خدمت نگهبان دوره قبل، دبیرانشان و خزانه‌دار دوره قبل، خدمت نگهبان دوره دوم همسفر اکرم و دبیرانشان همسفر معصومه و رعنا و خزانه‌دار جدید تبریک عرض کرده و امیدواریم برکت این خدمت هزاران برابر در زندگی‌شان جاری باشد.

تایپ: همسفر اکرم رهجوی راهنما همسفر معصومه، عضو لژیون سردار
عکاس: همسفر فرشته مرزبان خبری و عضو لژیون سردار
ویراستاری و ارسال: راهنمای تازه‌واردین همسفر زهرا رهجوی راهنما همسفر سمیرا (لژیون دوم)
همسفران نمایندگی ملایر

 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .