English Version
English

گروه خانواده_شاخه‌های اصلی کنگره۶۰

گروه خانواده_شاخه‌های اصلی کنگره۶۰

مصاحبه‌ای با ایجنت همسفر الهام و مرزبان همسفر پریسا به مناسبت «هفته ایجنت و مرزبان» از «نمایندگی دلیجان» ترتیب داده‌ایم که نظر شما عزیزان را به خواندن این گفتگو جلب می‌نماییم.

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره 60 معرفی کنید.
سلام دوستان الهام هستم یک همسفر، آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، روش درمان DST ، داروی درمان شربت OT، مدت سفر ۱۰ ماه و ۱۰ روز؛ رشته ورزشی والیبال، راهنمای خوبم خانم آرزو، رهایی ۱۰ سال.

رفتار یک ایجنت در این جایگاه چگونه باید باشد؟
وقتی شخصی به‌عنوان بزرگ کنگره یا هر سیستم دیگری هست، با افراد دیگر بسیار متفاوت بوده و باید رفتار و اخلاق او با راهنمایان، مرزبانان و سایر اعضاء شعبه بسیار خوب باشد، آن عشق و محبتی که چاشنی کار هست را داشته و همان گونه که خدمت خود را دوست دارد، اعضاء کنگره را نیز دوست داشته و اگر خطایی از آن‌ها سر زد با آن‌ها مدارا کند، اگر خطا کوچک است نادیده گرفته و اگر ناخواسته است با برخورد خوب و مهربان آن مشکل را حل کند. تمام اعضاء را به یک‌چشم ببیند و تفاوتی بین اعضاء قائل نشود. باید نوع رفتار و بیان او به‌گونه‌ای باشد تا برای دیگران الگو واقع شود به‌طوری‌که آنان بخواهند در این جایگاه قرار بگیرند و این حس دوست‌داشتن دوطرفه باشد. به دلیل سنگین بودن مسئولیت این جایگاه، باید اخلاق و رفتار بسیار خوب داشته، از یک سری مسائل بگذرد و بتواند ارتباط خوبی برقرار کند. غیبت و خبرچینی نکند، اگر از یک شخص پیش ایجنت شکایت کردند، او باید به‌گونه‌ای صحبت کند که کینه و نفرت ایجاد نشود و به‌خوبی مشکلات را حل کند.

خدمت در جایگاه ایجنتی چه تفاوتی با سایر خدمت‌ها دارد؟
تمام جایگاهی کنگره پر از آموزش هست؛ از تی‌کشیدن تا بالاترین خدمت‌ها همه آموزش دارد. من خودم از تی‌کشیدن، نگهبانی، دبیری، مرزبانی و راهنمایی را تجربه کردم و الان هم در جایگاه ایجنتی هستم و رفته‌رفته مسئولیت‌ها سخت‌تر می‌شود و در کنارش من قوی و محکم‌تر می‌شوم. جایگاه ایجنتی کار اجرایی ندارد و ایجنت رابط بین شعبه با شعبه مرکزی هست و مرزبانان، نشریات، امور مالی، فعالیت‌های ورزشی و... زیر نظر ایجنت هست که باید همه قسمت‌ها را به‌واسطه مرزبانان با یکدیگر به‌خوبی همدل کنند.

مهم‌ترین آموزش‌هایی که جایگاه ایجنتی به شما داده چه بوده است؟
در کنگره در هر جایگاهی که قرار می‌گیرید پر از آموزش و حس خوب هست. زمانی یک ایجنت می‌تواند در عملکرد شعبه تأثیر مثبت بگذارد که هر سخنی که می‌گوید مسئولیتش را بر عهده بگیرد و ایجنت شعبه بایستی در وهله اول خودش خدمتگزار باشد، یک الگوی مناسب برای اعضاء باشد و در جایگاه‌های مختلفی مانند خدمت مالی حضور داشته باشد و در آموزش‌های کنگره فعالیت مداوم داشته باشد و تکالیفی مانند نوشتن سی‌دی را انجام دهد و بامحبت با اعضاء برخورد کند؛ اگر ایجنتی بتواند مواردی را که بیان شد رعایت نماید و عمل سالم را درهرحال مدنظر داشته باشد تأثیرات عملکرد ایجنت در شعبه حتماً مثبت خواهد شد و این موضوع را اضافه نمایم که ایجنت اگر به‌جای عمل سالم، عمل به‌ظاهر نیک را انجام دهد نتیجه خوش‌آیندی نخواهد داشت.
آموزشی که این جایگاه برای من داشت این بود که تمام هستی بر مبنای عمل و عکس‌العمل است، به قول آقای مهندس گندم بکاری گندم درو می‌کنی، جو بکاری جو درو می‌کنی؛ در پایان خداوند را برای تمام چیزهایی که به من داده شکر می‌کنم و از آقای مهندس و خانم آنی و خانواده محترمشان بابت آموزش‌های نابشان تشکر می‌کنم.

مصاحبه با مرزبان همسفر پریسا؛
لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره 60 معرفی نمایید.

سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر، آخرین آنتی ایکس مسافرم تریاک شیره، روش درمان DST، داروی درمان شربت OT ، مدت سفر 10ماه، مدت رهایی 7 ماه، راهنمای مسافرم آقای احمد فهیمی، راهنمای خودم همسفر الهام، ورزش مسافرم در کنگره فوتبال و والیبال.

از این که در جایگاه مرزبانی هستید چه احساسی دارید؟
بسیار خوشحالم که اذن خدمت برای من صادر شد تا آموزش بگیرم و خدمت کنم.

مهم‌ترین ویژگی یک مرزبان چیست؟
به نظر من مهم‌ترین ویژگی مرزبان قاطع بودن و درعین‌حال با متانت و صبوری و عشق خدمت‌کردن است.

یک مرزبان چه رفتاری با یک تازه‌وارد باید داشته باشد؟
وقتی تازه‌وارد باحال خراب وارد کنگره می‌شود اول‌ازهمه مرزبان به سمت او می‌رود و باید آن‌قدر انرژی مثبت داشته باشد تا آن فرد در آغوش مرزبان آرامش بگیرد و تازه‌وارد احساس کند در این مکان در امنیت است.

اگر فردی در کنگره نافرمان باشد که حرمت‌ها را حفظ نکند چگونه باید با او رفتار شود؟
سیستم کنگره بسیار دقیق و حسابگرانه عمل می‌کند و قوانین در کنگره به لطف خدا جاری است. وظیفه یک مرزبان این است که قوانین با حس خوب و با مهربانی به این شخص عنوان بشود.

چگونه بین قوانین کنگره ۶۰ که بسیار مهم هستند و وادی چهاردهم که وادی عشق است تعادل برقرار می‌کنید؟
بنده دو ماه است در این جایگاه قرار گرفته‌ام و سعی کرده‌ام قوانین در شعبه به نحو احسنت اجرا شود و رهجو را بامحبت و خوش‌رفتاری و عشق راهنمایی کنم.

جایگاه مرزبانی را با چه چیزی مثال می‌زنید؟
مرزبانی را بسان کسانی می‌بینم که در مرزهای جغرافیایی کشورمان خدمت می‌کنند و حافظ امنیت و آرامش کشورمان هستند.

دوست دارید پس از خدمت مرزبانی کدام خدمت را تجربه کنید؟
من هم مثل بقیه بسیار آرزو دارم در جایگاه راهنمایی خدمت کنم.

شما به‌عنوان یک مرزبان چقدر از اخبار و دستور جلسات هفتگی کنگره آگاهی دارید؟
من چون مرزبان خبری هستم و بیشتر در سایت جستجو می‌کنم پیگیر دستور جلسات هستم.

مهم‌ترین گره‌ای که جایگاه مرزبانی به شما کمک کرد تا آن را بگشایید کدام گره بود؟
گره‌های درونی زیادی در من است و در ابتدای راه هستم؛ ان‌شاءالله در پایان این راه بتوانم به این سؤال جواب بدهم.

نظرتان در مورد خدمت مالی چیست؟
خدمت در کنگره بسیار شیرین و لذت‌بخش است و به دستور آقای مهندس باید پایه‌های مالی کنگره محکم باشد و در راستای پیشرفت علمی و عملی کنگره باید پایه‌های مالی هم پیشرفت کند.

در جایگاه مرزبانی چه تجربه‌ای کسب کرده‌اید؟
هر روز به دنبال یادگیری باشم و دانایی کسب کنم؛ اگر دانایی من رشد نکند عمر من بی‌فایده خواهد بود. ان‌شاءالله بتوانم در ماه‌های آینده تجربه‌های زیادی کسب کنم.

در پایان از اینکه وقت گران‌قدر خود را در اختیار ما قراردادید صمیمانه سپاسگزاریم.

ویرایش: همسفر پریسا، (مرزبان خبری)
تهیه، تنظیم و ارسال: همسفر سعیده، راهنما همسفر الهام (لژیون دوم)
همسفران نمایندگی دلیجان

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .