English Version
English

این جایگاه در حقیقت جایگاه برکت است

این جایگاه در حقیقت جایگاه برکت است

انسان‌هایی که برای خدا وحق تلاش می‌کنند کم‌ هستند؛ اما هستند. به آن سایه‌ها که نام برده شد وصل باشید آن‌گاه خواهید دید که وجود این سایه‌ها مانند انسان‌هایی است که برای خدا و بی‌صدا تلاش می‌کنند و منتظر پاداش از بندگان نیستند.
در خدمت ایجنت نمایندگی همسفر سمیرا هستیم این هفته زیبا را به ایشان تبریک عرض می‌کنیم.

لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 

آنتی‌ایکس مصرفی مسافرم شیشه‌ وتریاک، مدت سفر ۱۳ماه به روش دی‌اس‌تی، با داروی اپیوم و با راهنمایی آقای ورمزیار و خانم صبا، مدت رهایی ۱۲ سال.

دیدگاه شما در مورد جایگاه ایجنتی چیست؟ 
هر جایگاه خدمتی در کنگره۶۰ بخشی از نیروهای ما را از دست نیروهای تاریکی پس می‌گیرد، پس‌گرفتن نیروی اقتدار، تصمیم‌گیری، دوراندیشی، عاقبت‌نگری، تفکر قبل از عمل، اعتماد به‌نفس، مدیریت و... همگی دست‌آورد این جایگاه برای صاحبان آن است. پیرو صحبت‌های جناب آقای مهندس در سی‌دی بستن دهان؛ وقتی دهان بسته می‌شود دروازه‌ها و درب‌های دیگر باز می‌شود، در جایگاه ایجنتی هم وقتی کارهای اجرایی منع‌ می‌شود، دروازه‌های دیگری مثل خوب‌‌دیدن و خوب‌شنیدن، دنبال راه حل بودن و... باز می‌شود و همه نیروهای فرد به جهت دادن نقشه راهی برای پیشرفت نمایندگی متمرکز می‌شود.

بعد از آموزش‌ها و تجربیات در کنگره، تعریف شما از کنگره چیست؟ 
بهترین تعریف، تعریف خود کنگره است، کنگره مکان مقدس و امنی می‌باشد که هر شخصی با ورود در این مکان باید حرمت آن را حفظ نماید. در تفسیر سوره‌ای از کلام‌الله آمده است؛ قداست مکان‌های مقدس نه به جهت شفادهی آنجاست ونه آموزش و... بلکه به‌خاطر نزدیکی‌اش با نیروهای الهی است. امیدوارم حرمت این مکان را به شایستگی نگاه داریم.

آیا در سفر اول به این جایگاه فکر می‌کردید؟
دانایی مرحله‌ به‌مرحله رشد می‌کند و من آن زمان نسبت به مفهوم خدمت و ضرورت و اثرات آن ناآگاه بودم، تنها نیرویی که مرا به جلو پیش می‌برد محبت راهنمایم بود و هرکاری می‌کردم تا مدت بیشتری در کنار ایشان بمانم و همین نیرو کم‌کم مرا به سمت جایگاه‌های خدمتی هدایت کرد.

خدمت‌کردن در کنگره برای شما تا کجا ادامه دارد؟ 
نمی‌دانم، تا هر جا که شایسته رحمت و مغفرت پروردگار واقع شوم.

لذت‌بخش‌ترین ‌قسمت این خدمت برای شما کدام است؟ 
زمانی که در شعبه با مسئله‌ای روبرو می‌شوم و در راستای حل آن کمی بالا پایین می‌شوم و فکر می‌کنم، تلاش می‌کنم، مشورت می‌کنم و در نهایت به تفکر و پاسخی می‌رسم که تا قبل از آن در من وجود نداشت و این روند کمک می‌کند منیت من خورده شود و از ترس‌هایم عبور کنم در‌‌واقع حس‌هایم پالایش شود، رشد کنم و در نهایت در راستای وظایف این جایگاه موثر باشم و برای رشد مجموعه و رشد اعضاء قدمی بردارم و این برایم بسیار لذت‌بخش است.

در کنگره رسیدن به حال خوش را در چه چیزی می‌بینید؟ 

در موثر بودن؛ یعنی بودن‌مان با نبودن‌مان فرق داشته باشد؛ اگر در یک جمله بخواهم بگویم خدمت موثر و بهاء دادن به نیازهای اصلی خود، باعث حال خوش می‌شود.

نظر شما در مورد نمایندگی اسلامشهر و همسفران این شعبه چیست؟ 
به شدت دوست‌شان دارم، دوست‌داشتنی بدون قضاوت، وقتی وارد جایگاه ایجنتی شدم با هر حضورم در نمایندگی اسلامشهر احساس کردم که همسفران بیشتری را دوست دارم به خاطر سپردن چهره‌ها و نام‌های آن‌ها کمی برایم سخت بود؛ ولی با هر حضور تعداد بیشتری در ذهنم ثبت می‌شدند و قلب من برای محبت‌کردن بیشتر آماده‌تر می‌شد، حالا که چند مدتی از خدمتم می‌گذرد هر فردی که متعلق به نمایندگی اسلامشهر باشد برایم عزیز است، شرایطش، سفرش، رشدش، رهایی‌اش و همه خواسته من است. 

زندگی‌تان قبل و بعد از کنگره؟ 
شاید در ظاهر زندگی‌ام همان است که بود با همان شرایط؛ اما بعضی مفاهیم در وجودم احیاء شده که سعی می‌کنم دیگر نه حال بدم را به دیگران و به محیط به شانس و... فرافکنی کنم و نه حال خوبم را در آدم‌ها و خریدها و رفتن به مکان دیگر و... جستجو کنم و به کمک آموزش‌های کنگره متوجه شده‌ام که همه آنها یک انرژی‌ای را حمل می‌کنند که نیازهای زندگی من است و باید آن‌ها را در خودم به‌وجود آورم، همین باعث می‌شود به فهم و قدرت حل مسائلم تا حدودی آگاه‌تر شوم و از رنج‌هایم به سلامت عبور کنم.

چه توصیه‌ای برای کسانی‌که می‌خواهند این جایگاه را تجربه کنند دارید؟ 

توصیه‌ای ندارم و فقط موهبت‌های این جایگاه را در حد فهم و بضاعتم که لمس کردم بیان کردم، امیدوارم انسان‌های بیشتری مشتاق این خدمت شوند و آن را طلب کنند؛ چرا‌که این جایگاه در حقیقت جایگاه برکت است که به وجود آدم و به زندگی‌اش برکت می‌دهد.
تشکر می‌کنم از شما، صحبت‌های شما زیبا و آموزنده بود، بسیار لذت بردم، بهترین‌ها را برای شما آرزو می‌کنم.

مصاحبه با مرزبان  شعبه همسفر فاطمه؛ 

لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟ 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر اکبر، با آنتی‌ایکس تریاک وارد کنگره شدیم، ۱۰ ماه سفرکردیم به راهنمایی آقای شکوری و ایجنت  نمایندگی خانم سمیرا، در حال حاضر سه سال و هفت ماه است که آزاد و رها هستیم

بهترین آموزشی که دراین جایگاه دریافت کرده‌اید ؟

عشق، صبر و مهربانی. 

به نظر شما کدام جایگاه بار آموزشی بیشتری دارد؟ 

به نظر من جایگاه مرزبانی بیشترین آموزش را دارد؛ زیرا با همه اعضای شعبه سروکار داریم.

هدف نهایی شما در کنگره چیست؟ 

همیشه خدمت‌گذار باشم و خالصانه به هم‌نوعان خود کمک کنم و دوست دارم همراه مسافرم در جایگاه راهنمایی خدمت کنم و امیدوارم هرچه زودتر لذت این جایگاه روزی ما شود، خصوصاً راهنمای تازه‌واردین که آرزوی راهنمای سفر اولم خانم فاطمه عزیز بود، هم‌چنین آرزو دارم جایگاه دنوری را تجربه کنم.

تا چه حدی آموزش‌های کنگره در زندگی شما تاثیرگذار بوده است؟ 

قبل از کنگره سواد کمی داشتم؛ ولی با منیت خیلی زیاد وارد کنگره شدم سپس تا جایی که امکان داشت سعی کردم آموزش‌ها را اول در درون خودم کاربردی کنم و بعد در زندگی‌ام تا بتوانم یک زندگی سالم و آرامی داشته باشم و عاشق خانواده و هم‌نوعان خودم باشم.

حس شما نسبت به این واژه‌ها چیست؟ 

جناب آقای مهندس: معلم و استاد خیلی بزرگی هستند و تمام وقت، جان و مال خود را وقف کنگره کرده‌اند تا به ما درس درست زندگی کردن را بدهند و من را با خود واقعی‌ام روبرو کردند، این مرد بزرگ قطعاً از نور خداوند است.

مرزبانی: آموزش. 

کنگره‌۶۰: بهشت روی زمین.

خدمت کردن: اجازه‌ای که قدرت مطلق نصیبم کرده است. 

چه توصیه‌ای برای کسانی‌که می‌خواهند این جایگاه را تجربه کنند دارید؟

این جایگاه پر از عشق و حس‌های خوب است؛ اگر خدمت با عشق باشد قطعاً عشق دریافت می‌کنند. جناب آقای مهندس می‌فرمایند: جایگاه مرزبانی راه رفتن روی شعله‌های آتش است؛ پس من وقتی قبول می‌کنم روی این شعله‌های آتش راه بروم با خوش‌رفتاری، صبر ومهربانی شعله‌های آتش را تبدیل به گلستان می‌کنم که واقعاً همین‌طور هم می‌شود.

سخت‌ترین قسمت این جایگاه برای شما کجا بوده است؟ 

به نظر من در این جایگاه سختی وجود نداشت، سرشار از عشق بود، جایگاهی که همه با عشق خدمت می‌کنند، در کنگره سختی وجود ندارد هرچه هست عشق است و آموزش، خدا را شکر می‌کنم که در کنگره هستم.

مصاحبه با مرزبان شعبه همسفر خدیجه؛

لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟

آخرين آنتی‌ایکس مصرفی شیره وتریاک، ۱۰ ماه و ۷ روز سفر کردیم به راهنمایی آقای مجتبی خداکرمی و همسفر سمیرا ایجنت شعبه و الان یک سال و چهار ماه است که آزاد و رها هستیم.

آیا مرزبانی راه رفتن روی آتش است؟ 
بله؛ چون همه اعضای کنگره تاریکی‌ها را تجربه کرده‌اند و نقطه تحمل متفاوتی نسبت به هم دارند و یک مرزبان باید صبر و تحمل بیشتری داشته باشد و اجازه ندهد که اعضای شعبه وارد حاشیه شوند، در این بین ممکن است مورد انتقاد اعضا هم قرار گیرد؛ ولی مرزبان باید با محبت و عشق فقط به اهداف کنگره بیاندیشد و حرمت‌ها و قوانین را به اجرا درآورد.

در جایگاه یک همسفر آسایش و آرامش را در چه چیزی می‌بینید؟ 

کنگره۶۰ اصول و قوانین درست زندگی‌کردن را به انسان آموزش می‌دهد، بهترین کلام، بهترین مکان و بهترین زمان مهم‌ترین مسئله‌ای است که یک همسفر برای ایجاد آرامش و آسایش در زندگی شخصی و خانوادگی خود باید به اجرا درآورد و بال پرواز برای مسافر خود باشد و اجازه و فرصت لازم را به مسافر بدهد تا در هر زمینه‌ای خود را بازسازی کند و یک همسفر بزرگ‌ترین وظیفه‌اش کمک به صعود مسافر است و نباید مانع راه مسافرش باشد در غیر این صورت آرامش و آسایش در زندگی‌شان حاصل نمی‌شود.

هدف بعدی شما در کنگره چیست؟ 
خدا را هزاران بار شکر که سال گذشته در آزمون راهنمایی کنگره قبول شدم و با دستان پر‌مهر جناب آقای مهندس توانستم شال‌ نارنجی راهنمایی را دریافت کنم و پس از اتمام مرزبانی به خواست خدا و لطف جناب آقای مهندس در جایگاه راهنمایی خدمت‌گزار خواهم بود. 

کلیدی‌ترین آموزشی که در جایگاه مرزبانی کسب کرده‌اید چیست؟ 
کلیدی‌ترین آموزش در جایگاه مرزبانی زمانی حاصل می‌شود که فرمانبرداری و اطاعت از جایگاه‌های بالاتر را کسب کرده باشیم؛ زیرا باید از فرمانبرداری به فرماندهی برسیم؛ اگر یک مرزبان فرمانبردار باشد می‌تواند مجری قوانین و حرمت‌های کنگره باشد.

چه توصیه‌ای برای کسانی‌که می‌خواهند این جایگاه را تجربه کنند دارید؟ 
خدمت در جایگاه مرزبانی در کنگره۶۰ مسئولیت بسیار سخت و در عین حال سهلی را دارد که فرد باید تمام لحظات سخت و شیرین آن را به تنهایی تجربه کند و در کنار آن باید از تجربه دیگران که در طی دوره آموزشی کسب می‌کند، بهترین استفاده را کند و صبر داشته باشد و نقطه تحمل خود را بالا ببرد.

به نظر شما کدام عمل سالم از دیدگاه یک مرزبان چیست؟
به نظر من عمل سالم زمانی حاصل می‌شود که یک شخص در هر جایگاهی که خدمت می‌کند به شناخت وآگاهی رسیده باشد، شناخت خود و شناخت جایگاهی که می‌خواهد در آن خدمت کند، وقتی به شناخت و آگاهی لازم رسید؛ باید عشق، عقل وایمان را هم داشته باشد تا بتواند درست‌ترین و سالم‌ترین عمل را انجام دهد و  باعث رونق و گسترش علم کنگره باشد.

تعریف شما از این واژه‌ها چیست؟ 

حرمت و قوانین: هر چیزی حریمی دارد و حریم کنگره۶۰ حرمت‌ها و قوانینی است که باعث استحکام و پویایی کنگره و اجرایی‌کردن آن کمک به اهداف کنگره می‌شود.
حاشیه: حواشی باعث تخریب و دور‌شدن از اهداف اصلی می‌شود و نباید به آن بها داد و پر‌رنگ جلوه نمود.
مرزبانی:‌ حافظ و نگهبان حرمت‌ها و قوانین کنگره است و باید در جهت اجرایی کردن آرمان و اهداف کنگره عمل نماید.

کنگره‌۶۰: کنگره ریسمان امن الهی است که یک سوی آن به قدرت مطلق و سوی دیگرش در زمین به استاد راهنمایی جناب آقای مهندس دژاکام قرار دارد، برای این‌که انسان‌هایی که  راه خود را گم کرده‌اند به رهایی رسند.

مصاحبه کننده: همسفر نسیم (لژیون دوم)

ويرايش: همسفر زینب (لژیون یکم)

ارسال: راهنمای تازه واردین همسفر خدیجه 

همسفران نمایندگی اسلامشهر 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .