English Version
English

گروه خانواده- جایگاه پهلوانی یک فرصت است

گروه خانواده- جایگاه پهلوانی یک فرصت است

دوازدهمین جلسه از دوره دوم جلسات لژیون سردار همسفران نمایندگی باشگاه تیراندازی با کمان، با استادی پهلوان همسفر سعیده، نگهبانی پهلوان همسفر مونا و دبیری همسفر نرگس با دستور جلسه « پهلوان» در روز پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ رأس ساعت 16:00 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

اینجا یک آرامش، شور و حال و انرژی دارد که بیشتر به خاطر فضایش است. آدم یک طبیعت بکری را حس می‌کند؛ منظره زیبایی روبرویمان است و انرژی که فکر می‌کنم از خیلی وقت پیش اینجا جاری‌شده و هنوز هم جریان دارد به خاطر حضور بزرگانی است که برای اولین بار اینجا تیرهایشان را زدند، اولین مربیگری‌هایشان را کردند، اولین داوری‌هایشان را کردند؛ مثل آقای مهندس و آقای امین، خانم کماندار، آقای حکیمی، آقای اشکذری و این فضا را برای ما آماده کردند تا استفاده کنیم. این‌جوری است که یک گروه می‌آیند و می‌روند و یک گروه دیگر جایشان می‌آید و این همچنان ادامه‌دار است.

در هر نمایندگی از کنگره 60 که وارد می‌شویم، این انرژی و این آرامش را حس می‌کنیم و اینکه در تمام شعب کنگره 60 احیا صورت می‌گیرد و دقیقاً از طریق خدمت و جایگاه‌های خدمتی است که کمک به انسان‌ها صورت می‌گیرد تا خودشان را پیدا کنند و به خواسته‌شان برسند. یکی از این جایگاه‌ها لژیون سردار است و یکی دیگر از این جایگاه‌ها، پهلوانی است که فکر کنم سال 1399 توسط آقای مهندس اعلام شد و اولین پهلوان هم خودشان شدند که خوب البته ایشان از قبل واریزی داشتند و هرسال به‌غیراز مبلغی که برای پهلوانی اعلام کردند، واریزی انجام می‌دادند. پس جایگاه پهلوانی و اینکه آقای مهندس خودشان به‌عنوان الگو در این جایگاه قرار گرفتند، برای این بود که من به‌عنوان رهجو یا شاگرد یاد بگیرم که به شش یا به پنج میلیون تومان قناعت نکنم؛ چراکه می‌توانم بیشتر هم بپردازم، من پانصد تومان هم می‌توانم بپردازم و شاید بیشتر از این. هر چه که در توانم هست را می‌توانم پرداخت کنم.

اینکه در جایگاه راهنمایی خدمت می‌کنم و راهنماها جزء نیروهای متخصص هستند و یا اینکه به‌عنوان مرزبان خدمت می‌کنم که جزء نیروهای انسانی هستند کافی نیست و در بخش مالی هم می‌توانم خدمت کنم. فکر می‌کنم این انجام‌وظیفه است و وقتی آقای مهندس این کار را انجام می‌دهند، بایستی پا، جای پای ایشان بگذاریم و این کار را انجام دهیم. آقای مهندس یک‌بار صحبت می‌کردند و می‌گفتند: «اگر من ببینم این جایگاه به کسی کمک می‌کند، رضایتم را اعلام می‌کنم». پس این جایگاه یک فرصت است و کسی که در این جایگاه قرار می‌گیرد بایستی یک سری خصلت‌ها داشته باشد و بتواند ظرفش را با این جایگاه برابر کند همانند: مردم‌داری، خضوع و دوری از تکبر و منیت که البته رسیدن به این جایگاه بسیار سخت است و کار ساده‌ای نیست.

پس پهلوانی فرصتی است که در اختیار تک‌تک ما قرارگرفته؛ موقعی که در کنگره هستیم این سعادت را داریم و این موهبت نصیبمان شده است که بتوانیم این قدم را برداریم. 

واقعاً چه هوای قشنگی است! در هر دوره‌ای کنگره، به یک‌چیزی نیاز دارد. آن اوایل کنگره بیشتر راهنما نیاز داشت و بیشتر تمرکز بر روی پرورش راهنما بود، ولی در این دوره که قرار است دانش کنگره جهانی شود بیشتر تمرکز بر روی بخش مالی است، مخصوصاً جایگاه پهلوانی که پهلوانان پرداختی‌هایشان به‌صورت مستقیم برای دانشگاه واریز می‌شود.

ابتدای لژیون که خانم مونا نوشتار را می‌خواندند آخرش آقای مهندس می‌فرمایند: «من ندیدم که کسی دویست میلیارد داشته باشد و بیست میلیارد آن را بدهد، یا پنجاه میلیارد داشته باشد و پنج میلیارد بدهد»؛ یعنی اینجا دقیقاً یک‌دهم را گفتند و تکلیف را مشخص کردند، یعنی اینکه نگاه نکنم که پس‌اندازم چقدر است و از پس‌اندازم بپردازم، اصل مالم را نگاه ‌کنم و ‌ببینم که چقدر است، بعد یک‌دهم آن را بپردازم و این‌یک تکلیف است و وقتی ایشان می‌گویند، دیگر حجت تمام است و من بایستی با خودم روراست باشم که آیا توانسته‌ام این کار را انجام بدهم و تمام تلاشم را بکنم یا نه؟!

در یکی از نوشتارها آمده است: «زیباترین عمل کاوش در جهان علم است، برای شناختن دانش‌های کشف نشده و برای کمک به انسان‌ها و اینکه از رنج‌هایشان کاسته شود». کاری که دانشگاه انجام می‌دهد، روش DST را برای درمان سایر بیماری‌های لاعلاج که وجود دارند به کار می‌برد تا در تمام جهان جاری شود همانند جویبار و این قشنگ‌ترین کاوش است در تمام حلقه‌های آفرینش و این حلقه آفرینش که ما فرصت زندگی داریم.

چقدر قشنگ است که من بتوانم یک‌قدم بردارم برای اینکه کنگره به این خواسته‌اش برسد و در حقیقت خداوند به این خواسته‌اش برسد؛ چراکه همیشه می‌گوییم جلودار واقعی، خداوند است. ان‌شاءالله کسانی که می‌خواهند، به این خواسته‌شان هم برسند و هرروز ببینیم که تعداد پهلوانان بیشتر می‌شود و خیلی سریع‌تر دانشگاه کنگره شکل می‌گیرد.


تایپ: همسفر جمیله لژیون چهارم
عکس ویرایش و ارسال: همسفر زینب مرزبان خبری
همسفران باشگاه تیراندازی با کمان کنگره 60

 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .