English Version
English

کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ قضاوت ، جهالت

کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ قضاوت ، جهالت

هفتمین جلسه از دوره هفتاد و ششم کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰؛ ویژه مسافران و همسفران؛ با استادی و نگهبانی بنیان کنگره ۶۰ مهندس حسین دژاکام و دبیری مسافر محمود با دستورجلسه "قضاوت ، جهالت" چهارشنبه 15 تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
دستور جلسه قضاوت و جهالت است. چند نکته را ابتدا مطرح می‌کنم. یکی از مهم‌ترین مسائل ما، مسئله جهان‌بینی است. جهان‌بینی زمانی که مرتب باشد ما داری نظم و انضباط خوبی هستیم و جهان‌بینی باید مرتب تکرار شود تا ما شخصیتمان تغییر کند؛ مانند ققنوس، زمانی که به کهولت سن می‌رسید آن‌قدر بال می‌زند تا بسوزد. وقتی‌که سوخت از خاکسترش ققنوس دیگری به وجود می‌آید. باید تمام اخلاق و رفتار تغییر کند تا بتوانیم تبدیل به انسانی دیگر و حریف اعتیاد بشویم.
یک فرد مصرف‌کننده در خانواده، خانواده را درگیر اعتیاد می‌کند و زمانی که درمان می‌شود اعتیاد را از خانواده دور می‌کند. همه اعضای خانواده باید تفکرشان تغییر کند و تفکر بیداری باشد و بتوانند راه را از چاه تشخیص بدهند. این مورد با سی‌دی‌های آموزشی انجام می‌گیرد و باید مرتب پشت سر هم تکرار شود. خیلی از مسائل را باید مرتب ادامه داد تا در اثر تکرار پیشرفت حاصل شود.

ما برای رسیدن به درمان روی دو قسمت کار می‌کنیم. درمان جهان‌بینی و درمان جسم، این دو که باهم به تکمیل شوند قاعده آن می‌شود روان و یا خلق‌وخو. اکثر مریضی‌های که اکنون در جوامع بشری وجود دارد ناشی از تفکرات منفی و ناامیدی است. ناامیدی بدترین زهر مهلک است. سمی بسیار کشنده است. ما در اثر جهان‌بینی یاد می‌گیریم که به خداوند توکل کنیم و از ناامیدی، ترس، قضاوت در مورد دیگران دور شویم و با جهالت خودمان ذره‌ذره مبارزه کنیم و یاد بگیریم.
من دو سال است که می‌گویم کسی که می‌خواهد به رهایی برسد چه مسافر چه همسفر باید چهل سی دی را نوشته باشد. تاریخ آن را دائم تغییر دادم اما از امروز چهارشنبه که تمام شد دیگر رهایی بدون چهل سی دی داده نمی‌شود؛ یعنی فرد زمانی به رهایی می‌رسد چهل سی‌دی‌اش را نوشته باشد نداده باشد نمی‌رسد. ما اینجا چیزی تحت عنوان بی‌سوادی و یا اینکه کسی نمی‌تواند بنویسد و یا دستش شکسته است نداریم. هیچ‌کدام برای ما پذیرفتنی نیست.
هدف ما در وهله اول درمان اعتیاد خود و در وهله دوم اینکه معلمی بشویم برای دیگران. به همین دلیل است که ما تاکنون 96 مرکز در سراسر کشور و همچنین مجموع راهنمای آقا و خانم 3000 نفر است که پرورش دادیم و این هرکدام استاد هستند. ما مصرف‌کنندگانی داشته‌ایم که حتی فروشنده مواد مخدر بوده‌اند و الان تبدیل به راهنمایانی شده‌اند که تا نزدیک صد نفر به درمان رسانده‌اند؛ بنابراین نوشتن سی دی الزامی است. این جزو قوانین است و باید بنویسند اگر ننویسند به درد ما نمی‌خورد.

یکی از افراد دیگر از گروهای دیگری آمده بود اینجا برای کاری. می‌گفت من تعجب می‌کنم که شما چه نظم و انضباطی دارید. این نظم شما تعجب‌برانگیز و شگفت‌انگیز است. باید از پانزدهم به بعد هم مسافران و هم همسفران چهل سی دی خود را بیاورند.
بعضی از لژیون‌ها هستند که الان می‌خوانم و این لژیون‌ها بسته می‌شود تا اینکه از طریق آقای رضا ترابخانی بررسی شود که چرا اصلاً از سی دی استفاده نمی‌کنند. لژیون شماره 1 شهرری این‌ها اصلاً از سی دی استفاده نمی‌کنند حالا شاید اصلاً لژیون ندارد و یا منحل شده است ولی در سیستم ثبت‌نشده است که سی دی استفاده می‌کنند. لژیون 2 همسفران آقای آکادمی، لژیون 20 شعبه حر، لژیون 25 شعبه استاد معین، لژیون 4 شعبه همسفران بهشهر، لژیون 10 شعبه همسفران پاکدشت، لژیون 6 شعبه آزادی، لژیون 17 شعبه ارتش، لژیون 19 شعبه وحید، لژیون 19 شعبه حر، لژیون 2 شعبه همسفران هیدج، لژیون 3 و 7 همسفران ابوریحان، لژیون 5 همسفران بوشهر، لژیون 7 همسفران وحید، لژیون 6 همسفران ایمان، لژیون 21 شعبه فردوسی، لژیون 6 شعبه ستارخان، لژیون 6 شعبه سبزوار، لژیون 11 شعبه امین قم، لژیون 2 همسفران قم. لژیون 5 همسفران دهخدا، لژیون 6 همسفران چالوس، لژیون 19 همسفران میرداماد، لژیون 2 همسفران آقای پرستار و لژیون 17 شعبه شادی آباد. این لژیون‌ها اخیراً بررسی کردیم و سی دی استفاده نمی‌کنند و فعلاً بسته می‌شوند تا توسط آقای ترابخانی و یا توسط خانم کماندار بررسی شود و ممکن است به‌طور کل لژیون‌ها جمع شوند و نفرات دیگری را بگذارند و یا اینکه مجوز ادامه را بدهند.

از هشتم مردادماه تعطیلات تابستانی کنگره 60 به مدت دو هفته آغاز می‌شود. در تعطیلات ارتباط راهنما و رهجو کاملاً قطع می‌شود. راهنماها باید در تعطیلات شاگرد را رها کنند به امید خدا تا بتوانند روی پای خودشان بایستند. مسئله بعدی دومرتبه صدای بیماری کرونا دارد شنیده می‌شود و بعضی از کشورهای مرزهایشان را بسته‌اند. خوشبختانه ما مقابله با آن را کامل یاد گرفته‌ایم. مقاله‌ای که هم در مورد D.Sap  بود در مجلات چاپ می‌شود. البته یکی مربوط به ضدعفونی بودن آن و دیگر مربوط به ضدالتهاب بودن D.Sap بود. این‌ها به‌صورت کاملاً علمی در آزمایشگاه آزمایش شد و به انجمن آنفولانزا و کویید 19 آمریکا ارسال شد و آنجا پذیرفته شد و همین هفته فکر می‌کنم که در مجلات معتبر آمریکایی چاپ شود.
البته D.Sap ما تمام شده است. خوشبختانه طوری برنامه‌ریزی کردیم که بتوانیم تا آخر سال داشته باشیم. درست کردن D.Sap یک سال طول می‌کشد زیرا نیازمند شرایط خاصی است به‌هرحال امیدواری محصول جدید طی 15 الی 20 روز آینده برسد.

ما هرکدام یک دایره داریم و باید در دایره و حریم خودمان حرکت کنیم. اگر از آن دایره تجاوز کنیم و پایمان را بیرون بگذاریم خودمان دچار مشکل می‌شویم. برای مثال ما اجازه نداریم در مورد دیگران قضاوت کنیم و آن‌ها را نقد کنیم وقتی قضاوت می‌کنی درواقع شروع می‌کنی به تجسس در مورد دیگران. ابتدا ظن و گمان بد می‌بری و بعد شروع به تجسس می‌کنی و اطلاعاتی ناقص و غلط دستت می‌آید و بعد شروع می‌کنیم به غیبت کردن. قضاوت رابطه مستقیم دارد با جهالت انسان‌ها. انسان هرچقدر قضاوت کند درواقع نشان از جهالت بیشتر اوست.
قضاوت کردن کار و تخصص ما نیست اما از جهتی انسان موجودی است که قاضی به دنیا می‌آید و هر کاری که می‌خواهد انجام بدهید باید تصمیم بگیرد که انجام بدهم یا ندهم؛ اما نباید در امور شخصی دیگران تجسس و قضاوت کنیم. اگر به راهنمایت احترام نگذاری از دایره تجاوز کردی. اگر به حرف مرزبان گوش نکنیم از دایره عبور کردیم. هر جا از حرمت کنگره پیروی نکنیم بازهم از این دایره عبور کردیم.


این دایره را ما در همه‌ی بخش‌های زندگی داریم. اگر دایره خود بمانیم می‌توانیم در آن حرکت کنیم و از خودمان دفاع کنیم. خیلی از افرادی که در قضاوت تحصیل کرده‌اند و یا قاضی هستند و بر اساس مدارک بسیار حکم می‌دهند ممکن است اشتباه کنند. یک نفر را ممکن محکوم به قتل کنند بعد از سی سال مشخص می‌شود که قاتل کسی دیگر بوده اما مدارک برعلیه شخص متهم بوده است. بعد ما چگونه می‌توانیم در مورد بعضی مسائل قضاوت کنیم و بعد مطمئن هستیم حق باماست و چقدر برای دیگران مشکل درست می‌کنیم و می‌خواهیم شخصیت دیگران را خراب کنیم.
وقتی فردی در مورد دیگران قضاوت می‌کند مانند شخصی است که در انتهای شاخه درختی نشسته است و در حال بریدن شاخه است. حضرت مسیح می‌گوید قضاوت نکنید تا بر شما قضاوت نشود. باز ایشان می‌گوید شما چگونه یک پر کاهی را در چشم دیگران می‌بینید ولی دسته بیل را در چشم خود نمی‌بینید. بیشترین کسی که در این قضیه ضربه می‌خورد خود ما هستیم. این تا زمانی ادامه دارد ما به دانایی نرسیده‌ایم و زمان که به دانایی برسیم خودبه‌خود کنار می‌رود و نیازی به‌زور زدن برای قضاوت کردن نیست. گاهی زور می‌زنی که مواد مصرف کنی گاهی اصلاً مواد مصرف نمی‌کنی چون نیازی احساس نمی‌کنی. انسان زمانی که به دانایی برسید نیازی نمی‌بیند که در مورد دیگران قضاوت و غیبت کند. نیازی نمی‌بیند بدخواه دیگران باشد.


خیلی متشکرم از اینکه به صحبت‌های گوش کردید.

 

نام فایل تاریخ لینک
فایل صوتی ۱۴۰۱/۰۴/15 دانلود

 

ویژه ها

دیدگاه شما

180 دیدگاه

 • افسانه همسفر لژیون ۴ نمایندگی ایمان

  با آرزوی بهروزی برای آقای مهندس

 • همسفر زهره لژیون ۵ سلمان فارسی

  خدا قوت به همه دوستان و عزیزان در سایت 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • همسفر فائزه لژیون ۵.سلمان فارسی

  سپاس فراوان بابت آموزش‌های گوهر بار آقای مهندس وخداقوت به افرادی که این لحظات را ثبت کردند.متشکرم از اعضای سایت

 • همسفر فهیمه لژیون۵ شعبه سلمان فارسی

  سلام خدمت آقای مهندس عزیز و خانواده محترمشان خدا قوت و آرزوی سلامتی از خداوند خواستارم و خداقوت به تمام خدمتگزاران کنگره

 • همسفر نجمه شعبه سلمان فارسی

  درود بر بنیان کنگره 60 آقای مهندس عزیز، هر چهارشنبه منتظر کارگاه جهان بینی هستم تا از صحبت های ایشان و مشارکت های اعضاء لذت ببرم. خدا رو شکر بابت دیدن چنین تصاویر قشنگی

 • همسفر شقایق لوزیون هشتم گیلان

  پدر بزرگوار جناب اقای مهندس عزیز سلام وخدا قوت میگم خدمتتون خداوند یار همیشگیتون انشالله واقعا از صحبتهاو اموزشتون لذت میبرم وبه ارامش میرسم وبه اعصای کنگره ۶۰ وسایت خسته نباشید وخدا قوت میگم انشالله روزی ما هم خدمتتون برسیم برای رهاییمون

 • نسترن همسفر احمد لژیون ۲۷شاداباد

  سلام وخدا قوت به شما جناب مهندس 🌹 همیشه سلامت باشید 🤲

 • سمیه لژیون دوم شعبه وحید

  با عرض ادب و احترام ممنونم از شما بابت زحماتتون من از شما خیلی چیزها آموختم براتون سلامتی و عمر طولانی از خداوند متعال خواستارم

 • همسفرمینا لژیون هفتم شعبه گیلان

  سلام به آقای مهندس دژاکام وخانواده عزیزشان خسته نباشیدممنونم از صحبت خوب شما

 • لیلا لژیون 1شعبه جهانبین

  سلام خدمت آقای مهندس عزیز و خانواده محترم شان خداقوت لیلا

 • محسن لژیون 11شعبه صالحی

  سلام بر آقای مهندس عزیزکه همیشه مثل یک پدر دلسوز همگی ما مسافران رو نصیحت میکنند وراه راست رو بهمون نشون میدن. خدا قوت مهندسی دژاکام حق نگهدارت باشه پدر

 • همسفر آمنه لژیون دهم نمایندگی دهخدا

  خدا قوت

 • همسفر زهراس از اصفهان شعبه شیخ بهایی لژیون ۱۶

  سلام خدمت آقای مهندس عزیز و خانواده محترمشان خدا قوت و آرزوی سلامتی از خداوند خواستارم

 • مریم صادقی لژیون ۱۰شعبه شیخ بهایی

  سلام و درود بر شما آقای مهندس و خانواده محترم بسیار سپاسگزارم از صحبتهای آموزنده شما

 • مریم

  خدا قوت آقای مهندس

 • مسافر حسین لژیون پنجم صائب تبریزی

  خدا قوت مهندس عزیزتر از جانم،انشاالله همیشه سایتون بالا سرمون باشه و خدا قوت به خدمتگزاران شعبه آکادمی و تشکر از زحمات دوستان عزیز سایت

 • خزاعی شعبه فردوسی لژیون 11

  سلام جناب مهندس دژاکام خیلی خوشحالم که شاگرد شما هستم واقعا هر روز صبح که از این سخنان شما گوش میکنم لذت میبرم

 • محمدمنصوری ل۱۱فردوسی

  خداقوت میگم به همه دوستان کنگره ۶۰و مهندس و خانواده محترم ایشان

 • مسافر امید از شعبه خلیج فارس بوشهر

  خداقوت به شما بسیار سپاسگزارم از شما درود بر شما

 • رضا قلی پور( همسفر)

  درود.

 • همسفر معصومه ازشعبه رودکی

  خدا قوت به شما آقای مهندس خیلی آموزش گرفتم تنتون همیشه سلامت ❤

 • پوران همسفر عباس1شاداباد

  خداقوت خدمت استاد بزرگوار ودبیر محترم، جلسه بسبار عالی وپرانرژی لود وسپاس از مطالبی که جناب مهندس فرمودند. خداقوت به لژیون خدمتگزار خداقوت به گروه سایت

 • همسفر راحله لژیون دوازدهم نمایندگی کاسپین قزوین

  سلام وخدا قوت خدمت بنیانگذار کنگره ۶۰ خدمت تمامی خدمتکذاران خدا قوت دارم بسیار بیاناتتان عالی بود

 • مسافر ابراهیم لژیون پنجم شعبه خلیج فارس بوشهر

  خدا قوت عالی بود

 • سعید رمضانیان از اصفهان

  سلام دوستان سعید هستم یک مسافر ازلژیون۵اقای هویدا شعبه میرداماد اصفهان خدایا شکرت که این فرشته راروزمین برای ماسینه سوخته هاگذاشتی باشد انشالاه که ۱۰۰۰ساله باشه این فرشته دژوکام خدایاازعمرمابگیروبه این بزرگ مرد اضافه کن🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • کامران لژیون هفتم شعبه شیراز

  سلام و عرض ادب خداقوت وسپاس از بنیان کنگره که این بستر امن را فراهم نمودند

 • همسفر پــروین لژیون پنجم شعبه ی سهروردی

  با عــرض ســلام خدمت جناب مهندس عزیز من امیدوارم با دوری ازضدارزش ها و حرکت ب سمت وسوی ارزش ها بتوانم آموزش های شما را درزندگی کاربردی کنم ازخداوند عزت وسلامتی برایتان میخواهم🌹

 • الهه

  سلام.خداقوت آقای مهندس دژاکام مثل همیشه صحبت هاتون آموزنده بودوامیدوارم همه ما به اون دانایی لازم برسیم قضاوت نکنیم تا قضاوت نشیم.همسفر الهه لژیون پنجم گنجعلی‌خان

 • همسفر بتول لژیون هشتم نمایندگی کاسپین

  با عرض ادب وخدا قوت به آقای مهندس دژاکام وخدمتگذاران کنگره شصت با ارزوی سلامتی وتندرستی برای شما عزیزان

 • همسفر مژگان از شعبه تخت جمشید ل ۴

  خداقوت خدمت مهندس عزیز و تمام خدمتگزاران کنگره مانا و پایدار باشید

 • مسافر مسلم-ک لژیون یکم گنجعلی خان کرمان

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس دژاکام من تشکر میکنم از آقای مهندس که صحبت هاتون واقعا دلنشین و جذاب بود خیلی به دلم نشست لذت بردم و آموزش گرفتم با تشکر مسلم کربلایی...

 • رقیه همسفر محمد لژیون 11 شعبه دانیال اهواز

  سلام وخداقوت خدمت جناب آقای مهندس دژاکام و دیگر خدمتگزاران کنگره 60.تشکر می کنم از مطالب آموزشی و زیباتون. انشالله همیشه تنتون سالم و سلامت باشه.

 • همسفر مرضیه لژیون چهارم کاسپین قزوین

  خداقوت خدمت مهندس عزیز و همه عزیزان و خدمتگزاران

 • همسفر ربابه از لژیون ۱۰ دهخدا

  عالی بود

 • خدیجه همسفر لژیون هفتم ایمان

  خدا قوت به مهندس دژاکام که در راه حق قدم برمی‌دارند

 • مسافر محمدرضا لژيون ٤ شعبه كاسپين قزوين

  سلام و خدا قوت به مهندس عزيز و همه خدمتگزاران كنگره ٦٠ كه براى نجات انسانها تلاش ميكنند ، خدا را شكر كه در كنگره هستم و آموزش ميگيرم ،

 • صدیقه علیخانی شعبه کاسپین ل14

  خداقوت به مهندس عزیز وخسته نباشید به تمام گروه سایت

 • مهناز لژیون چهارم کاسپین

  خدا قوت استاد گرامی وهمه خدمتگذاران وگروه سایت

 • رستم ل۷شعبه تخت جمشید

  سلام ممنون از استاد دژاکام و خدا قوت

 • مهدی بیات ل۳ زنجان

  سلام درود به جناب مهندس ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • همسفر وجیهه (لژیون دوم نمایندگی وکیلی یزد)

  هزاران درود بر آقای مهندس، شکر بابت وجودشما خیلی از صحبتهای شما آموزش گرفتم، اینکه فرمودید انسان زمانی که به دانایی برسد نیازی به به قضاوت و غیبت دیگران نمی‌بیند، برایم خیلی پرمعنا بود. سپاسگزارم تشکر فراوان از بزرگوارانی که در سایت و سایر قسمت‌ها خدمت می‌کنند. پاینده باشید

 • مسافرمحمدرضا دبیرخبری لژیون هفت شفامشهد

  درود خداقوت به تمامی زحمت کشان

 • سهراب لژیون ۳ تخت جمشیدشیراز

  خدا قوت استاد مکانی بهتراز این و مقدس ترازاین نداریم که درآن هستیم شکر شکر

 • زهرا همسفر منصور لژیون ۴،شعبه حر

  خداقوت

 • محمدحسین نوروزی لژیون 11فردوسی

  خدا قوت میگم به استاد دژکام خیلی ممنون از اینکه این بسترو فراهم کردین

 • همسفرزهرالژیون هفتم -تبریز

  خدا قوت خدمت آقای مهندس دژاکام انشالله تن تون همیشه سالم باشه ❤️

 • علی ل سوم شعبه تخت جمشیدشیراز

  خودمون قاضی خودمون باشیم.کمترقضاوت کنیم تاکمتر رنج بکشیم

 • خلیل هستم مسافرازاهواز

  سلام وخداقوت به آقای مهندس عزیز وهمه اعضای کنگره ۶۰،

 • مسافر حمزه شعبه وحید اندیشه تهران

  باسلام واحترام وخداقوت خدمت جناب اقای مهندس دژاکام وخسته نباشید به تمام خدمتگذاران کنگره 60.وبرای دیدن شما لحظه شماری میکنم اقای مهندس، خدای بزرگ به شما سلامتی بده

 • مسافر هادی عسکری لژیون یازدهم شعبه تخت جمشید شیراز

  خدا قوت خدمت به جناب مهندس و تمام مسافران راهنمایان کنگره 60 راهتان مستدام ❤❤🌹🌹🌹🌹👏👏👏

 • هدی لژیون هشتم آکادمی

  سلام و خداقوت به آقای مهندس عزیز مثل همیشه از سخنان گهر بار شما استفاده کردم و آموختم

 • احمد

  سلام دوستان احمد هستم یک مسافر از لژیون ۳ شعبه خلیج فارس بوشهر خدا قوت به جناب مهندس

 • مسافر ناصر لژیون ۹ شعبه دانیال اهواز

  سلام آقای مهندس عزیز، بزرگ و دوست داشتنی، من یک سفر اولی هستم هشت ماه هست که در حال سفر و درمان هستم، جدیدا احساسم نسبت به شما عوض شده و احساس خوبی و دوست داشتن نسبت به شما در درونم احساس میکنم خیلی خوشحالم از این بابت، دوستون دارم به امید دیدار در رهایی،برای شما طلب خیر و عاقبت بخیری دارم،انشاالله

 • کمک راهنما مریم

  درودبر دانشمند بی نظیر درکره زمین مهندس دژاکام ودستاورد عظیم شان

 • مسافرامیرحمزه ل ۳تخت جمشید شیراز

  سلام وخداقوت به جناب آقای مهندس وخسته نباشیدبه تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰

 • مسافرحسین لژیون ششم شهباز

  خداقوت. رهایی ها را تبریک میگم.

 • مسافر روح الله لژیون سوم شعبه تخت جمشید شیراز

  سلام خسته نباشید مثل همیشه عالی بود

 • همسفر سودابه لژیون چهار از شعبه عمان سامانی شهرکرد

  درود خدمت آقای مهندس و تشکر بابت آموزشهای زیبایشان. خداوند حافظتان باشد

 • مسافر محمدرضا از لژیون چهارم خلیج فارس

  خدا قوت به آقای دژاکام بنیانگزار کنگره ۶۰ ممنون از لطف شما تشکر بینهایت از استاد عزیزم آقای حجت پورتقی بابت آموزش های خوبش.

 • مسافر محمدرضا از لژیون چهارم خلیج فارس

  خدا قوت به آقای دژاکام بنیانگزار کنگره ۶۰ کمال تشکر دارم وسپاس گذار استاد عزیزم آقای حجت پورتقی هستم بابت آموزش‌ها خوبش.

 • معین ل۳ تخت جمشید شیراز

  بسیار عالی

 • مسافر وهمسفر مونس ازشعبه شهرضا

  سلام همسفر مونس هستم شعبه شهرضا،ممنونم که راه کنگره درشهرم بازشد ورهایی ها روزبه روز افزون تر میشود،خداوند نگهدارتان جناب مهندس.سپاس

 • کتایون

  درود و سپاس خدمت بنیان و نگهبان کنگره ۶۰ _ آموزش ها و متد کنگره ۶۰ سندی ست بدون نقص _ و مسیر تکاملی ما اجرایی کردن آموزش ها

 • مسافر مراد لژیون ۱۵

  سلام دوستان عزیز واقعا هر چقدر به جلو میرم روشن‌تر میشم امروز که سخنان مهندس خوندم انرژی گرفتم تمام نوشتها و صحبت‌ها به جا هستن ممنون از زحمات همه دوستانی که در این راه زحمت می‌کشند ممنون پایدار باشید

 • همسفرزهرا-نمایندگی حر

  سلام و درود لطف و رحمت الهی همراه دائمی شما و خانواده بزرگوار شما باشد

 • حبیب گمار شعبه وحید لژیون ۳

  سلام دوستان حبیب هستم یک مسافر شعبه وحید لژیون ۳ .... خداقوت به تمامی دوستان ....خداقوت به بنیان گذار راه حقیقت به صدای درون خود وجدان خفته همه مارو روشن کرد جناب مهندس خیلی دوست دارم شما رو یک بار از نزدیک ببینم تا بتونم ابراز احساسات کنم سعی میکنم تا با گوش کردن به حرفهای راهنما و نوشتن سی دی ها انشالاه تا ۱۰ ماه دیگه برای دست بوسی برسم خدمتتون خداوند خیر برکت عنایت کند انشالاه ....دوستان سایت خسته نباشین تشکر...یاعلی...

 • مسافر مجید

  بسیار عالی

 • محمد صادق از شعبه ستارخان

  تشکر از مهندس و عزیزان سایت.ممنون

 • همسفر ملیحه (یزد)

  سلام و خدا قوت میگم به شما جناب مهندس که همیشه صحبتهاتون بسیار زیبا و دلنشین هست، بسیار سپاسگزارم 🌹🙏

 • سپیده لژیون یکم ابن سینا

  عرض خسته نباشید به مهندس عزیز و خداقوت به. تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰دستانی که کمک میکنند از لبانی که دعا میخوانند مقدس تر است ای دست گیر تمام دردمندان خداوند دستگیرتان باد

 • مسافر کریم لژیون ۱۶حسنانی

  خدا قوت به اقدس مهدی عزیزو عرض خسته نباشی به بچه های سایت و کلیه خدمتگزان کنگره ۶۰

 • مسافرمجتبی نمایندگی وحید(لژیون8استادحسن برزه پور)

  درودبه مردبزرگ وپرانرژی جناب مهندس سرافرازباشید

 • علی اصغررهگذرلژیون11شعبه فردوسی مشهد

  باعرض سلام خداقوت خدمت بنیان کذار این مکان مقدس وامن موفق پایدارباشید

 • علی عرفانیان لژون 11 شعبه فردوسی مشهد

  سلام ودرودبه پدر بزرگوار جناب مهندس دژاکام خدا قوت انشاالله همیشه سایتون مستدام باشه.امین

 • مصطفي لژیون اول شعبه تخت‌جمشید شیراز

  بسیار ستودنی 🌹🌹🌹

 • همسفر حانیه

  با سلام و خدا قوت به تمامی خدمت گذاران کنگره 60

 • همسفرمعصومه از لژیون اول گلپایگان

  خداقوت خدمت آقای مهندس وهمه خدمتگذاران. درودخدمت خانم شقایق عزیزودخترگلشون ترمه جان خیلی خیلی لذت بردم .ازخدای متعال بهترین هاروآرزومیکنم برای شما عزیزدل

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت آقای مهندس و همه خدمت گزاران ان شاءالله همیشه سالم و سلامت باشید عمرتان باعزت ان شاءالله این رهاییها همیشه ادامه دار باشد ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 • حسین شکوری لژیون ۵ اسلامشهر

  اُدخلوها بسلامِِ آمنین، بسلامت و امنیت به بهشت عدن وارد شوید.برای سر سلامتی بنیان کنگره ۶۰ و همه خدمتگذاران و آمرزش اموات صلوات بر محمد و آلش بفرستید.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 • همسفررویا ل دوم شعبه جهانبین شهرکرد

  سلام ودرود خدمت اقای مهندس صحبتهای شمابسیار اموزنده ودلنشین بود سایتون مستدام وتشکرازگروه سایت

 • همسفر ندا لژیون یکم شعبه صادق قم

  خداقوت خدمت اقای مهندس و خانواده محترمشون و خداقوت خدمت عزیزان خدمت گذار در قسمت سایت

 • همسفر اعظم ل ۲۲ شعبه سلمان فارسی.

  سلام وخدا قوت خدمت آقای مهندس بابت این عمل عظیم و های های پی در پی انشاالله که سالم وسلامت باشید.

 • Abotaleb Vaziri

  ابوطالب مسافرشعبه تخت جمشیدشیراز ل اول سلام خدمت مهندس دراکام خداقوت بسیارعالی

 • مریم لژیون ۹ صالحی

  سلام وخداقوت به مهندس عزیزسلامت وهمیشه شادباشین 💖💖💖💖

 • همسفر شهین لژیون هفتم شعبه سمنان

  سلام وخدا قوت به مهندس عزیز و خانواده عزیزشان وخدا قوت به گروه زحمت‌کش سایت مرحبا

 • احمد

  سلام دوستان احمد هستم از لژیون ۳ شعبه خلیج فارس بوشهر خدا قوت خدمت جناب مهندس

 • احمد

  سلام دوستان احمد هستم از لژیون ۳ شعبه خلیج فارس بوشهر خدا قوت خدمت جناب مهندس

 • همسفرفاطمه ل۲۵سلمان فارسی

  سلام وخداقوت خدمت همه ی اعضای کنگره ی ۶۰ شیرینی همه ی این رهایی ها گوارای وجود آقای مهندس دژاکام بنیان کنگره ی۶۰ و همه ی مسافران وهمسفران و تبریک به خانم الهام هم لژیونی عزیزم ومسافرشان و خانم مریم عزیزم کمک راهنمای محترم ،تابادچنین بادا

 • زهراح همسفر لژیون25

  سلام وخداقوت خدمت بنیان گزاره کنگره جناب آقای مهندس

 • ملیحه همسفر مسعود لژیون 11 سلمان فارسی

  با سلام و خدا قوت خدمت مهندس حسین دژاکام عزیز ممنون بابت این همه آموزش های نابت🌼 امیدوارم بتوانم جهل و نادانی خود را با آموزش های کنگره کنار بگذارم تا دیگر نتوانم انسانها را قضاوت کنم. با تشکر از همه خدمتگزاران سایت کنگره

 • همسفر مریم لیژیون یکم شعبه ۲کرمان

  سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس محترم،ممنونم از آموزش‌های نابتان خداوندمهربان پشت و پناهتان 🙏🌹🌹

 • همسفر حدیث لژیون دهم شعبه دهخدای قزوین

  درود ب آقای مهندس و خدا قوت ب همه عزیزان

 • همسفر اعظم شعبه حر

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت آقای مهندس عالی بود صحبت‌هایتان مثل همیشه آموزش گرفتم سپاسگزارم بابت زحماتی که می‌کشید❤❤❤ خدا قوت خدمت دبیر محترم و خدمتگزادان سایت خدمتتان پر برکت

 • مسافر مصطفی لژیون 11پرستار

  سلام و درود و خدا قوت به آقای مهندس و تبریک رهایی ها

 • مسافر علی احمدی

  سلام و خدا قوت به آقای مهندس خدا را شکر که این هفته هم شاهد رهایی دوستان از بند اعتیاد بودیم

 • همسفر ستایش لژیون ۱۰

  سلام خدا قوت. اجردنیا و آخرت نصیب شما آقای مهندس با آموزش های کلیدی تان

 • همسفر فهیمه لژیون دوم شعبه دکتر عرب زاده

  خداقوت خدمت آقای مهندس بزرگوار و تمامی خدمتگزاران آکادمی هم‌چنین عرض تبریک خدمت کمک راهنمایان و رهجوهای رهایافته، این رهایی جوارای وجودتان.انشاءالله همیشه موفق و موئد باشید.

 • همسفر اکرم لژیون سوم صادق

  خداقوت به استاد عزیز مهندس دژاکام صحبت های شما مثل همیشه عالی و دلنشین بود بسیار آموزش گرفتم و بسیار قابل تامل بود پایدار بااااشید🙏🌺

 • فاطمه شعیب از لژیون2 گلپايگان

  سلام خدا قوت بسیارعالی بود

 • محمدرضا از لژیون آموزشی خلیج فارس با استادی آقای پورتقی

  خداقوت خسته نباشی جناب اقای مهندس دژاکام انشالله که همیشه سالم و تندرست باشید.

 • همسفر زینب

  درود و خدا قوت بر بهترین معلم زمان

 • محمد صادق لژیون ۵ شعبه تخت جمشیدا

  محمد صادق لژیون ۵ شعبه تخت جمشید جمشید سلام وخدا قوت خدمت تمام اعضای کنگره ۶۰ وجناب مهندس دژاکام سخنان شما بسیار دلنشین وزیبا هست از سخنان شما انرژی زیادی میگیرم بسیار سپاسگزارم

 • همسفر سمیه لژیون یکم شعبه عرب زاده

  سلام و خداقوت خدمت بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام.وعرض تبریک به همه رهایی یافتگان 🌹🌹🌹

 • همسفر محمدحسين - اكادمي

  سلام و درود فراوان به مهندس عزيز، هميشه پاينده و برقرار باشيد.

 • غلامرضا مسافر لژیون یک شعبه تخت جمشید شیراز

  درود بر جناب مهندس خدا قوت خسته نباشی سایتون مستدام

 • همسفر سادات لژیون23 آکادمی

  درود وخدا قوت سخنان بسیار عالی بود ومثل همیشه راهگشا وچراغ راه برای کسانی که تفکر میکنند وراه درست را انتخاب کرده وپر تلاش در این مسیر حرکت میکنند

 • مسافر جلیل لژیون ۱۴ شعبه خواجو

  درود خدا خدمت بنیانگذار کنگره ۶۰ اقای مهندس عزیز ، جایگاه دبیری را خدمت راهنمای خوبم اقا محمود ریاحی تبریک میگم ، یه تبریک میگم به همه عزیزانی که امروز آزاد و گل رهای از دستان پر توان آقای مهندس تقدیمشون شد ، یه خدا قوت میگم به عکاس خوبمان که زحمت این تصاویر زیبا را کشیدند و در آخر یه تشکر میکنم از همه خدمتگذاران بویژه از بچهای پر تلاش در بخش سایت ❤❤❤

 • مسافر جلیل لژیون ۱۴ شعبه خواجو

  درود خدا خدمت بنیانگذار کنگره ۶۰ اقای مهندس عزیز ، جایگاه دبیری را خدمت راهنمای خوبم اقا محمود ریاحی تبریک میگم ، یه تبریک میگم به همه عزیزانی که امروز آزاد و گل رهای از دستان پر توان آقای مهندس تقدیمشون شد ، یه خدا قوت میگم به عکاس خوبمان که زحمت این تصاویر زیبا را کشیدند و در آخر یه تشکر میکنم از همه خدمتگذاران بویژه از بچهای پر تلاش در بخش سایت ❤❤❤

 • قنبر علی لژیون ۵

  سلام به آقای ما به بزرگ مرد کنگره شصت مگه میشه تمام گفته های شمارا نبینی وگوش ندهی اصلا دست خودت نیست اینقدر جذاب دلنشین هست که کاملاً به آرامش میرسی درود خدا بر شما وبه پدر ومادرت که چنین فرزند عزیزی راتربیت کرده تا به داد همه جهان برسد واقعا شما یک فرشته ای،،،

 • همسفر عصمت از نمایندگی شیروان

  سلام و خداقوت به آقای مهندس استاد بزرگ کنگره 60 و همه خدمتگزاران کنگره مطالب آموزشی شما بسیار ارزشمند است امیدوارم هر چه بیشتر بتوانم این آموزشها را در زندگی به کار ببرم و خدمتگزار خوبی برای کنگره باشم

 • مسافر رحمان لژیون پنجم

  عرض سلام وخسته نباشید خدمت بنیان کنگره جناب مهندس

 • همسفر فرناز لژیون2 نمایندگی دوم کرمان

  سلام و خداقوت خدمت آقای مهندس که همیشه سعی دارند با آموزش‌های نابشان ما را از جهالت و قضاوت دور کنند دوستتان دارم خداوند پشت و پناهتان

 • فاطمه لژیون ۵ نمایندگی صالحی

  خدا قوت به جناب مهندس سایتون مستدام

 • میافر علی مرزبانی شفا

  خداقوت خدمت مهندس عزیز و همه خدمتگزاران آکادمی و عرض تبریک خدمت کمک راهنمایان و رهجوهای تازه رها شده از شر مواد. همیشه سالم باشین

 • مسافر رضا لژیون هفت شفا

  سلام و دورود خدمت بنیانگذاران کنگره 60 خانواده بزرگ دژاکام که با فراهم کردن این بستر زیبا باعث تابیده شدن نور دانایی برای روشن شدن این راه تاریک برای مسافران کنگره 60شدن ..

 • مسافرحمزه لژیون۲۴ شیخ بهایی

  خداروشکر بابت وجود نعمت کنگره وجناب مهندس عزیز.درود برشما

 • همسفر زهرا گرجی لژیون دوم خواجو

  سلام وخدا قوت بابت ارسال عکسهای زیبا به تمامی دوستان در سایت لذت بردم عالی بود

 • فریبا ل ۲۱ شعبه سلمان فارسی

  با سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس بابت این رهایی ها که یک عمل بسیار عظیم می باشد انشاءالله که همیشه سالم و مستدام باشند

 • ابوالفضل از لژیون ۱۷ شعبه وحید

  عرض سلام وخسته نباشید خدمت بنیان کنگره جناب مهندس

 • مسافر مرتضی لژیون ۵.نمایندگی تخت جمشید شیراز

  با سلام و خدا قوت به اعضای محترم کنگره.واقعا تشکر و قدردانی میکنم از جناب مهندس که خالصانه دارن زحمت میکشن که زندگی بر باد رفته همگی اعضا را سر وسامان میدن و من واقعا از کنگره انرژی میگیرم خیلی راضی هستم که از تخریب مواد و خودکشی تدریجی نجات پیدا کرده ام.درود خدا بر همگی اعضای زحمتکش و دلسوز کنگره.

 • همسفر الهام لژیون دوم نمایندگی دهخدا

  سلام خداقوت خدمت همه عزیزان

 • مسافر کریم لژیون 5 شعبه تخت جمشید شیراز

  با عرض سلام و ادب ✨✨✨خدمت جناب آقای مهندس🌹حسین دژاکام🌹بنیانگذار کنگره 60،خداقوت💫💫💫

 • داود لژیون پنجم باباطاهر همدان

  باسلام برعشق من مهندس عزیز و بزرگوار و یکی یه دونه در ایران و جهان.....عشق من دژاکام مهربان وبااصول و برنامه ی زندگی ونجات بخش انسانهای درمانده ازمنجلاب اعتیاد .فقط خداوند میتواند اجر و پاداش کاراین انسان فرشته نما را بدهد ولاغیر.....از سایت عزیز وخدمتگذاران آن خواهش دارم که کارگاه آموزشی راباویدیو در سایت قراردهند.ممنونم از شما.ممنونم ممنونم و سپاسگزارم.

 • محمدمهدی منصوری

  سلام وعرض ادب واحترام به استادعزیزوارجمنداقامهندس دژاکام ضمن خداقوت وتقدیروتشکرازجنابعالی وخانواده محترمتان ازخداوندبرای شماسلامتی وبهروزی راخواهانم وبهترین هارابرای شماارزومیکنم اشاءا.. همیشه برقراروپاینده باشید دمتون گرم پرچم تون بالا محمدمهدی منصوری لژیون 7شفای مشهد

 • همسفر پرتو لژیون یکم نمایندگی عمان سامانی شهرکرد

  سلام و خدا قوت خدمت شما جناب آقای مهندس و خانواده محترم .بسیار بسیار از آموزش ها و کلام شما آموزش و انرژی گرفتم ان شاءالله همیشه سلامت و پایدار باشید تشکر از عزیزان در قسمت سایت.❤🌺❤🌺❤🌺

 • احمد رهجوی اقا محمد رضا/رابط سایت ل۸ کاسپین

  سلام وخدا قوت درود خداوند بر اقای مهندس بزرگوار سلامتی ایشان از صمیم قلب ارزوی ماست🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

 • خدیجه سادات همسفر .. لژیون ده ..نیما یوشیج

  باسلام خدمت استاد گرامی..وخسته نباشید خدمت خانواده گرامیتان... امیدوارم کسانی که وارد سفر دوم شدند بسیار قوی و محکم و استوار باشند

 • ساره لژیون ششم شعبه وحید

  خدا قوت میگم به همه اعضا کنگره شصت وجناب مهندس جلسات عالی وتاثیر گذاره

 • مهدی قبادی نمایندگی شفای مشهد.لژیون هفتم

  سلام دیدن اقای مهندس انرژی بمن مسافراولی میده انگار رو ابرام ، اقای مهندس همیشه پایدار باشید اجرشما رو فقط خداوند میتونه بده ، درود برشما وخانواده تان.🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • مهدی قبادی نمایندگی شفای مشهد.لژیون هفتم

  سلام درود بربنیان گذارکنگره ، از خداوند سلامتی ایشان وشادابی خواستارم .

 • فرزانه همسفر محمد ل ۴شعبه جهانبین شهرکرد

  سلام و سپاس از جناب مهندس که همواره صحبتهاشون درس زندگی و درست زیستن رو به ما می آموزه.سایه تون مستدام بزرگ مرد

 • همسفرمریم ع لژیون ۳ خواجو

  خداقوت به خدمتگزاران کنگره ۶۰ همیشه پیروزوسلامت باشید.

 • همسفر مریم لژیون دهم شعبه نیمایوشیج

  جلسه بسیار خوبی بود.با تشکر از اقای مهندس بابت تمام خدماتی که نه تنها به جامعه ی درگیر مواد بلکه به بشریت کردن.اموزشهای جهان بینی بسیار مفید برای زندگی ما انسانهاست.سلامت و پاینده باشید

 • همسفر زهرا(الف) شیخ بهایی اصفهان

  سلام و خداقوت به بنیان گذار کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس 🌹🌹شکر شکر شکر به خاطره این همه رهایی ها و حال خوش مسافران و همسفران از شما جناب مهندس و اعضای عاشق کنگره ۶۰ نهایت تشکر را دارم 🌺🌺🌺🌹🌹🙏🏻🙏🏻تا باد چنین بادا...👏👏👏

 • همسفر شادی لژیون دوم دهخدا

  تبریک و خدا قوت به آقای مهندس و همه ی دوستان

 • همسفر لیلا ج لژیون 16 شیخ بهایی

  بسیار عالی و پر انرژی بود ممنون از شما زحمت کشان سایت

 • همسفر الهام کمک راهنمای شعبه امین قم

  خدا قوت به آقای مهندس و جلسه پر از انرژی شون من تا الان افتخار حضور در جلسه تا آخرش را نداشتم ووبسیار لذت بردم از حضور در جلسه

 • همسفر رضا آکادمی

  جلسات عالی حال همه خوب و عشق و صفا برقرار است. خدایا کاش میشد همه مردم احوالات خوبی داشته باشن و عشق و محبت واقعی جهان را پر می‌کرد همچنان که رهروان کنگره 60 را سیراب کرده است

 • همسفرمریم لژیون هشتم کمک راهنماخانم زهرا

  سلام و خدا قوت به بنیانگذار کنگره آرزو میکنم همیشه سلامت و پاینده باشید🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • صدیقه علیخانی شعبه کاسپین ل14

  خداقوت به جناب مهندس عزیز وترک به تمام عزیزانی که گل رهای گرفتن این رهایی نوش جونتون

 • همسفر شمسی لژیون هشتم کمک راهنما خانم زهرا شعبه ی شهر ری

  سلام خدا قوت قضاوت فقط مخصوص خداست🧚‍♂️❤🧚‍♀️ خدا را بسیار تا بسیار شاکر و ممنونم که زمینه واذن ورود به این سیستم عظیم انسان سازی را برای من مادر درمانده و از همه جا ناامید وپر تنش و استرس را بر ایم محیا کرد الهی که بتونم با مشارکتها و آموزشهای مفید در کنگره بتوانم هم برای خودم هم بر ای مسافرانم مفید وپر ثمر باشم به امید رهای وآزادی تمامی مسافران که روز ی بهترین عزیز خانوا ده هاشون بودند.

 • همسفر زهرا لژیون چهارم شعبه گنجعلی خان کرمان

  سلام خدا قوت به نگهبان کنگره ۶۰ ممنون از شما استاد بزرگ بابت صحبتهای اموزنده بسیار اموزش گرفتم

 • پوران همسفر عباس1شاداباد

  خداقوت خدمت استاد بزرگوارجناب اقای مهندس ودبیر محترم. سپاس از نکاتی که درباب دستور جلسه فرمودید. خداقوت به لژیون خدمتگزار خداقوت به گروه سایت

 • علی بالود

  علی لژیون چهارم گیلان خسته نباشی و خدا قوت به تمام خدمتگزاران کنگره۶۰

 • صدیقه از لژیون ششم شعبه ایمان

  خداقوت خسته نباشی به همه عزیزان زحمت کش

 • همسفر محبوبه لژیون یکم (شعبه ۲ کرمان)

  عرض سلام و درود خدمت شما جناب مهندس سایه تان مستدام,خداوند حافظ و نگهدارتان باشد انشاالله 🙏 تبریک عرض میکنم خدمت شما کمک راهنمایان بزرگوار آقا محسن ایجنت شعبه و کمک راهنمایان همسفران شعبه گنجعلی‌خان کرمان بابت دریافت گل رهایی از دستان پر مهر آقای مهندس ،انشاالله موفق باشید 🙏

 • فرنگیس ازلژیون یکم شعبه میردام اصفهان

  سلام خدا قوت خدمت بزرگ مرد ایران دوستت دارم به. اندازه ۷۲۱ بار عشق سالار من همسفر از شما می خواهم که هنگامی که اخر جلسه دعای کنگره را می خوانی برایم دعا کن تا از جهل وناتوانی نجات پیدا کنم هنگام مشارکت با زبان فصیح سخن بگویم وانشاالله این مسافر افسار بریده ام بر گردد به کنگره وسفرش را به خوبی طی کند از خدا می خواهم که عمر طولانی داشته باشی در کمال صحت وسلامتی دل خوشی رها یافتگان کنگره

 • سوسن

  خدا قوت

 • همسفر مهتاب لژیون ۱۱شهر ری

  خداوند محافظ شما باشد جناب آقای مهندس که مسیر سبز کنگره راهگشای رهائی از دام اعتیاد و عمق تاریکی‌ها را همواره نمودید برای خانواده‌های در بند

 • همسفر صدیقه نمایندگی سهروردی اصفهان

  عرض سلام و ادب و احترام و خداقوت دارم خدمت آقای مهندس بزرگوار. رهایی‌های امروز را ابتدا خدمت آقای مهندس و همچنین خدمت همه مسافران و همسفران که امروز رهایی شون را گرفتند تبریک عرض میکنم. برای انجام این عمل عظیم شکر شکر سپاس فراوان از عزیزان خدمتگزار در سایت.

 • 🌹همسفر خدیجه لژیون ۲۲ 🌹شعبه سلمان فارسی اصفهان💓

  باعرض سلام و یک خدا قوت ویژه خدمت جناب آقای مهندس خیلی لذت بردم و آموزش گرفتم از مطالب نابتان مرسی که هستید حق نگه دارتان 👏👏😘😘🌹و یک خدا قوت ویژه خدمت عزیزان زحمت کش سایت 👏👏👏👏😘🌹

 • همسفر شهربانو ل۲۴ شیخ بهایی

  عرض سلام و خدا قوت و تشکر فراوان خدمت جناب مهندس عزیز و خدمتگزاران آکادمی کنگره ۶۰ ، بسیار سپاسگزارم و از خداوند بزرگ و مهربان عمر طولانی ، سلامتی و توفیقات روزافزون را برایتان خواستارم.🌾🥀🌾🥀🌾🥀🌾🥀🥀🌾🥀🌾🥀 عرض خدا قوت به خدمتگزاران سایت.🌹🌾🌹🌾🌹🌾🌹🌾🌹🌾🌹🌾

 • رابط خبری. سمیه همسفر حمزه. کمک راهنما خانم زینب. لژیون ۱۰. شهرری

  باسلام و خدا قوت امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

 • همسفر زهره کمک راهنماشعبه شهرضا

  خداقوت به جناب مهندس 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺تبریک به تمام رهایی ها🌺🌺🌺🌺🌺

 • همسفر زهره لژیون یکم شعبه ۲ کرمان

  سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس جلسه مثل همیشه پر انرژی و پر از آموزش بود ممنونم از شما ان شاءالله که همیشه مستدام باشید🙏🌹

 • مسافر فرهاد شعبه چالوس

  عالی عالی 🔥

 • همسفر زینب

  خدا قوت مدر مهربان و عزیزم با تمام وجودم دوستت دارم واز خداوند برای شما و خانوادتون بهترینها را آرزو دارم

 • همسفر بهناز ب

  با سلام خدمت استاد عشق سایتون مستدام باشه بازهم سعادت پیرا کردم در کنار شما آموزش بگیرم ...خداقوت به جناب مهندس و عزیزان..

 • مسافر رضا لژیون 5 اسلامشهر

  سلام دوستان رضا هستم یک مسافر ،به آقای مهندس دژاکام خسته نباشید و خداقوت میگم و همچنین به دبیر جلسه، واقعا انرژی تو جلسه موج میزنه و به امید خداوند بنده هم بتونم تو این جلسات شرکت کنم، ممنون و سپاس گذارم از خانواده بزرگ کنگره 60

 • همسفر اعظم_لژیون 3_شعبه دکتر عرب زاده

  با سلام و عرض تبریک به خانم رویای عزیز و خانم اعظم بابت رهایی مسافرشان

 • همسفر اعظم_لژیون 3_شعبه دکتر عرب زاده

  با سلام و عرض تبریک به خانم اعظم و خانم رویای عزیز بابت رهایی مسافران شعبه عرب زاده

 • کمک راهنمامسافرجعفرلژیون چهارم حافظ

  تبریک وخداقوت خدمت آقای مهندس وتبریک به عزیزان مسافر وهمسفران محترم

 • مسافر مجتبی_لژیون پنجم_شعبه دکتر عرب زادهسلام

  سلام عرض ادب واحترام خدمت راهنمایان اقامرتضی واقا حامد واقافریدون رهای دوستان مبارک وگوارای وجودتان

 • لیلا از شعبه خمین لژیون دوم

  تبریک به همه عزیزانی که امروز رهایی گرفتن و تبریک به عزیزان که از شعبه خمین گل رهایی گرفتند

 • همسفر سمیرا لژیون مرزبانی شعبه چالوس

  خدا قوت بیکران به اقای مهندس

 • همسفر ریحانه ل۴ عرب زاده

  خداقوت خدمت آقای مهندس و تمامی خدمتگزاران🌹🌹

 • همسفر فاطمه لژیون یکم شعبه یکم گنجعلی خان کرمان

  سلام ودرود وخداقوت به آقای مهندس دژاکام از صحبتهای زیبای شما بسیار آموختم بسیار سپاسگزارم که با بنا نهادن کنگره به من همسفر کمک کردید تا راه درست زندگی کردن رابیاموزم خدارا هزاران بار شکر میکنم شکر شکر شکر 🌹🌹

 • همسفر سهیلا

  با سلام، عرض ادب و خداقوت خدمت بنیان کنگره ی ۶۰ ، عرض تبریک به رهایافتگان و سپاس از خدمت گزاران سایت مرکزی

 • مسافر،،،اصغر،،،لژیون سوم ،،،قم( اقاآرش)

  درود به بنیان کنگره شصت 💐💐💐 خداقوت میگم به تمام خدمتگذاران نمایندگی آکادمی 💐💐💐 وخداقوت به عکاس محترم ودیدبانهای محترم و گروه مرزبانی وتمام خدمتگزاران کنگره شصت 💐💐💐

 • مسافر مجید ل سوم، صادق قم

  سلام و درود و خداقوت خدمت آقای مهندس دژاکام بزرگوار. سپاس از شما

 • همسفر زهرا لژیون سوم

  تبریک فراوان خدمت کمک راهنمایان گرامی آقا حامد و خانم رویا و تبریک خدمت خانم اعظم عزیز و مسافرشون انشاءالله که پایدار باشید

 • مجید شفیعی لژیون 1شعبه ملا صدرا اصفهان

  تشکر ویژه از جناب مهندس بابت این بستر خوبشون وکمک راهنمایی خوب وگرانقدر خودم جناب حسین آقا طباطبایی که واقعا خیلی برای شخص خودمن کشیدن

 • همسفر حمیده لژیون یکم گنجعلی‌خان کرمان

  خداوندا شکرت که امروز هم موفق شدم لایو را ببینم چون برام خیلی خیلی لذت بخش است سلام و درود و خدا قوت خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان و تمامی عزیزانی که برای برگزاری جلسات زحمت می‌کشند تا من همسفر بتوانم آموزش بگیرم و به اطلاعات و آگاهی خودم اضافه کنم و در زندگی ام کاربردی کنم هر بار که دستور جلسات را گوش می‌کنم میفهمم که من چقدر هیچی نمی‌دانم خداوندا بابت کنگره 60 سپاسگزارم که آموزش‌های نابی در اختیار ما می‌گذارند در هیچ دانشگاهی این آموزش‌های کاربردی را دریافت نمی‌کنید تبریک فراوان خدمت مسافران و همسفران که امروز از دستان پر مهر و محبت آقای مهندس گل رهایی دریافت کردند به ویژه مسافران و همسفران شعبه گنجعلی‌خان خدا قوت خدمت اعضای زحمتکش سایت

 • همسفر مرضیه لژیون سوم شعبه دکتر عرب زاده مبارکه

  عرض سلام و خدا قوت به آقای مهندس دژاکام و همه اعضای کنگره ۶۰دارم موفق باشید

 • مجید شفیعی لژیون 1شعبه ملا صدرا اصفهان

  سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام من سری اول بود که آقای مهندس رواز نزدیک زیارتشون کردم و خیلی خیلی خوشحالم بابت این واقعا حس و حالم خیلی عالی شد با دیدن آقای مهندس

 • مجید شفیعی لژیون 1شعبه ملا صدرا اصفهان

  سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام من سری اول بود که آقای مهندس رواز نزدیک زیارتشون کردم و خیلی خیلی خوشحالم بابت این واقعا حس و حالم خیلی عالی شد با دیدن آقای مهندس

 • همسفر افشار لژیون هشتم خانم سپیده

  خدا قوت به همه ی عزیزان

 • همسفرمهری لژیون دهم

  خداقوت

 • رسول عشوری 🌹هستم یک مسافر لژیون یکم سهروردی اصفهان

  خدا قوت به تمام خدمتگزاران کنگره ❤️❤️❤️

 • همسفر جمیله لژیون چهارم شعبه وحید

  سلام وخداقوت خدمت بنیان کنگره بابت بستری که فراهم نمودن تا انسان ها به آرامش دلخواهشون برسند