English Version
English

حائز اهمیت بودن پس‌انداز

حائز اهمیت بودن پس‌انداز

جلسه‌‌ هفتم از دور دوم لژیون سردار  همسفران کنگره ۶۰ نمایندگی گلپایگان، با استادی‌ مرزبان همسفر‌‌ سمیه و نگهبانی‌ همسفر فاطمه و دبیری همسفر آرزو با دستورجلسه «پس‌انداز» ساعت ۱۴:۵۰ روز‌ دوشنبه،‌ سیزدهم تیرماه  ۱۴۰۱ آغاز به کارنمود.

سخنان استاد:

از نگهبان عزیز بابت عملکرد خوب در لژیون سردار سپاسگزارم. از دبیر تشکر می‌کنم بابت خدمت خوبی که دارند و همین‌طور خداوند را شکر می‌کنم که در یک مقطعی از زندگی‌ درکنار شما عزیزان هستم و از تک‌تک شما آموزش می‌گیرم.
در مورد دستور جلسه "پس انداز" که حقیقتا متعلق به خود من بود. خداوند را شکر می‌کنم و از نگهبان جلسه بسیار سپاسگزارم که من را انتخاب کردند تا آموزش بگیرم.
من این دستور جلسه را برای خودم به دو قسمت تقسیم کردم. یک قسمت سمیه پیش از کنگره و یکی پس از کنگره؛ این‌که پیش از کنگره مسافر  من مصرف‌کننده بود و او به دنبال مصرف خود بود و من نیز به خاطر این‌که آرامش بگیرم همیشه به دنبال کارهای هنری بودم که به شکلی خودم را آرام کنم و مدام مشغول کار خود بودم و مخارج بسیاری می‌کردم و اصلا به دنبال کسب درآمد نبودم، غیر از این که خسارت به خود و جسم خود وارد می‌کردم چیز دیگری برای من نداشت، یعنی شاید من حدود پانزده سال هر کار هنری که وجود داشت انجام دادم و مسافر من  نیز هر مقدار پولی که می‌خواستم در اختیار من قرار می‌دادند که به ایشان نگویم؛ چرا دیر آمدی و یا زود آمدی و درآمد من نیز زیاد بود، زیرا شبانه‌روز کار می‌کردم و اصلا به فکر پس انداز کردن نبودم، زیرا از کودکی آموزش نگرفته بودم.
یک زمانی بود که من ده تا سکه تمام داشتم و بنا بر دل‌سوزی که به سراغم آمد و مسافرم گفت می‌خواهم وام بگیرم، سکه‌ها را همین‌طور به مسافر خود دادم و به‌خاطر مصرف ایشان و نادانی من تمام شد. تا این‌که خدا را شکر اذن ورود من به کنگره داده شد و من به کنگره آمدم و ذره‌ذره با آموزش‌ها متوجه شدم که  جناب مهندس دژاکام در تمام سی‌‌دی‌‌ها‌ی خود درمورد لژیون مالی صحبت می‌کنند و همین‌طور در کتاب ۶۰ درجه، به‌ویژه استاد سردار در مورد ستون‌‌های مالی بسیار  توضیح دادند ولیکن باز من در خواب بودم و حدود ده سال پیش که جناب مهندس دژاکام سی‌دی طلا را گذاشتند من گوش نکردم، اما چند سال پیش که گوش کردم، ایشان در مورد طلا خریدن خانم‌ها در زمان قدیم حتی خرید طلای دست دوم بسیار سفارش کرده بودند. به جای مخارج اضافی از جمله: خرید پرده یا مبل، با پس انداز کردن می‌توانستند خانه بخرند یا کارهای بسیاری را انجام بدهند‌.  پس‌انداز کردن به اندازه‌ای حائز اهمیت است که جناب مهندس دژاکام در وادی پنجم برای ما موضوع پس‌انداز را‌ بیان کرده‌اند. پس‌انداز یک زمانی همان صرفه‌جویی محسوب می‌شود، اما  خصاصت نیست؛ زیرا پس‌انداز یک حسن دارد که من همسفر آموزش بگیرم که در همان کارهای خانه و روزمره بتوانم صرفه‌جویی کنم. این بسیار قشنگ می‌شود که با گرفتن آموزش بتوانیم صرفه‌جویی را داشته باشیم و همان‌طور که ما ذره ذره آموزش‌ها را به روش Dst فرا گرفتیم پس‌انداز را نیز خیلی راحت می‌توانیم انجام بدهیم. عضویت من در لژیون سردار بسیار به من کمک کرد یعنی استارت لژیون سردار باعث حال خوب من و خدمت گرفتن‌‌ها‌‌ی پشت سر هم من شد. این که من بتوانم به گلپایگان بیایم و خدمت کنم واقعا استارت آن از لژیون سردار زده شد. این را نباید دست کم بگیریم. این حال خوب من، وضعیت خوب مسافر من واقعا اتفاق بی‌اهمیتی نیست و اگر من هر چیزی را برای کنگره کنار بگذارم باز هم کم است.


من زمانی که در لژیون سردار شعبه سلمان اصفهان به عنوان مهمان وارد شدم با همان جلسه اول تصمیم گرفتم که عضو لژیون سردار شوم و همان لحظه به خانم نگهبان گفتم که من چه‌طور می‌توانم اقساط خود را پرداخت کنم و ایشان مثال خوبی  زدند و یک پلاستیک پول را نشان دادند و گفتند که این متعلق به خانمی است که از سال گذشته تا به حال پانصد تومان، هزار تومان، دوهزار تومان جمع کرده است و آن خانم، پول‌ها را دسته بندی کرده بود اما نتوانسته بود به بانک برود و کارت به کارت کند و گفته بود زحمت این را بکشید و هنگامی‌که در پلاستیک را باز کرد و من دیدم واقعا دگرگون شدم که چه‌طور یک خانم در عرض یک سال  می تواند پول جمع کند و عضو لژیون سردار بشود. چراکه این لژیون چیز ساده‌ و کمی نیست. من زمانی که  به حال خوش رسیدم و بهترین زندگی را دارم و در عرض این چند سال با کمک کنگره توانستیم خانه و ماشین بخریم و بهترین امکانات را در خانه داشته باشیم خوب باید به فکر آن بچه‌هایی باشیم که اکنون نیاز دارند با پدر خود بر سر سفره بنشینند یا باهم بیرون بروند. این لژیون سردار بهترین و بیشترین خدمت را به خود من می‌کند.
جناب مهندس در سی‌دی پس‌انداز فرمودند: اگر شما یک نانی دارید حتما نصف آن را برای فردای خود کنار بگذارید و خیلی از مثال‌های دیگر، حتی حیوانات هم پس‌انداز دارند، زیرا غذایی را که پیدا می‌کنند نصف آن را پنهان می‌کنند. خوب تمام این‌ها برای من یک درس است که من یاد بگیرم در زندگی خود، پس‌انداز داشته باشم و مهم‌تر این که در لژیون سردار شرکت کنم. آن افرادی که در  آینده همانند گذشته ما هستند بتوانند به کنگره بیایند و به اندازه‌ای شعبه زیاد باشد که بتوانند بیایند و این کمک من است.
من به خاطر وضعیت جسمی چند سالی است که نمی‌توانم کار کنم اما تصمیم گرفتم که یک قلک بخرم به نیت سرداری و دنوری و پهلوانی تا ذره ذره از این راه پس‌انداز کنم و منتظر روز قشنگ گلریزان باشیم و تلاش خود را تا حدی که امکان دارد، انجام دهیم. خداوند را بابت این لحظات قشنگ و بابت وجود تک تک شما شکر می‌کنم و انشاءالله توفیق ادامه در لژیون سردار را داشته باشم.از تک تک شما که به صحبت‌های من گوش کردید ممنون.

 

مشارکت همسفر فاطمه:

خداوند بزرگ را شاکرم که یک بار دیگر در جمع شما عزیزان عشق و محبت هستم و خوشامد عرض می‌کنم، به عزیزان مهمان که اذن و اجازه آن داده شده است که بر روی این صندلی‌ها بنشینند و در ادامه بتوانند همراه عزیزانی باشند که در این لژیون هستند. از استاد عزیز تشکر می‌کنم که مسولیت استادی جلسه را بر عهده گرفتند. از صحبت‌های تمام عزیزان لذت بردم و آموزش گرفتم. من همیشه در بیشتر دستور جلسات عنوان می‌کنم که جناب مهندس هر دستور‌جلسه‌ای را که می‌گذارند حال چه در لژیون سردار و چه در جلسات آموزشی، ایشان می‌دانند که نیاز ما انسان‌ها است. اما اکنون این دستور جلسه را ربط می‌دهیم به لژیون سردار. همان‌طور که تمام عزیزان گفتند تا اسم پس انداز می‌آید همه بعد مالی آن را در نظر می‌گیرند و تصور می‌کنند که باید پول بدهند و ببخشند اما این را باید در نظر داشته باشیم که حتی با یک لبخند دل کسی را شاد کردن، خود پس انداز است. نشکستن دل کسی، کمک کردن به هم‌نوع همه یک نوعی پس‌انداز هستند. به نظر من پس‌اندازهای معنوی بسیار مهم‌تر هستند چراکه با وجود پس‌انداز معنوی به دنبال آن پس‌انداز مالی نیز به وجود می‌آید و من این را به شخصه تجربه کردم. و در جلسه پیش گفتم که من می‌خواهم اولین نفر باشم که در لژیون سردار امسال شرکت می‌کنم و شما عزیزان هم می‌دانید که من  همانند شما یک خانم خانه‌دار هستم و با وام‌های خانگی این کار را انجام می‌دهم. زمانی که نیت کردم این‌بار وام به نام من درآمد. می‌خواهم این را بگویم، زمانی که بذر  خواسته معنوی  در درون ما کاشته می‌شود در ادامه بعد مالی آن نیز کاشته می‌شود. همان طور که خانم مریم عزیز  گفتند ما باید ذهن ثروتمند داشته باشیم. جناب مهندس دژاکام در یکی از صحبت‌های خود فرمودند: بخشش به این نیست که شما داشته باشید و ببخشید، زمانی‌که نداشتید و بخشیدید آن بخشش حساب است و این خود یعنی پس‌انداز. یعنی شما پس‌انداز می‌کنید و در ادامه از لحاظ مالی برای شما هم می‌آید و بینید که  چه‌ اندازه حس‌ها قشنگ است. خانم سمیه بسیار قشنگ گفتند، من زمانی‌که مرزبان بودم و عزیزان زحمت می‌کشیدند و پاکت می‌دادند هیچ‌وقت نمی‌توانستم هدیه عزیزان راخرج کنم، برای همین یا در سبد می‌گذاشتم یا برای بقیه هزینه‌های کنگره کنار می‌گذاشتم.
اکنون امکان دارد بسیاری از عزیزان نتوانند عضو لژیون سردار بشوند اما می توانند که حامی زمین یا حامی ورزش بشوند، می‌توانید یک سهمی در یک  آجر، شن یا گچ و غیره داشته باشید، زیرا همه این‌ها پس‌انداز می‌شود و انشاالله ما زودتر می‌توانیم یک مکانی از خود داشته باشیم و از آن استفاده کنیم. امیدوارم که ما پس‌انداز مالی داشته باشیم که پس‌اندازمعنوی در ادامه آن بیاید.از این‌که صحبت‌های من گوش کردید، ممنونم.

تایپ: همسفر فاطمه رهجوی کمک راهنما همسفر ریحانه(لژیون دوم)
ویراستار: همسفر آرزو رهجوی کمک راهنما همسفر ریحانه (لژیون دوم)
عکاس: همسفر فاطمه رهجوی کمک‌ راهنما همسفر بهیه(لژیون اول)
تنظیم و ارسال: کمک راهنما همسفر ریحانه (لژیون دوم)
همسفران نمایندگی گلپایگان

ویژه ها

دیدگاه شما

45 دیدگاه

 • همسفرزهره لژیون سوم گلپایگان

  باسلام خانم سمیه عزیز بسیار شیوا و زیبا صحبت کردید خیلی لذت بردیم خدا قوت 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر ناهید لژیون گلپایگان

  باسلام خانم سمیه عزیز بسیار زیبا لذت بردیم ممنون از زحمات شما.خداقوت به خدمت گزاران سایت

 • همسفر ناهید لژیون گلپایگان

  باسلام خانم سمیه عزیز بسیار زیبا لذت بردیم ممنون از زحمات شما.خداقوت به خدمت گزاران سایت

 • همسفر ناهید لژیون گلپایگان

  باسلام خانم سمیه عزیز بسیار زیبا لذت بردیم ممنون از زحمات شما.خداقوت به خدمت گزاران سایت

 • همسفر بهاره لژیون ۱ گلپایگان

  سلام خدا قوت به خانم سمیه عزیز کلامتان عالی بود سپاس

 • همسفر حمیده از لژیون ۲گلپایگان

  خداقوت خانم سمیه خیلی زیبا بیان کردید

 • همسفر ناهید از لژیون گلپایگان

  باسلام و خدا قوت .خانم سمیه جان ممنون از صحبت های زیبا و دلنشین شما.

 • همسفر فاطمه لژیون ۱ گلپایگان

  انشالله روز به روز تعداد اعضای لژیون سردار در تمام شعب رو به افزایش باشه

 • همسفر ترانه لژیون ۷ (کمک راهنمای تازه واردین )شعبه کرج

  خداقوت خدمت همه ی همسفران عزیز سخنان شما عزیزان بسیار پربار بود سپاس از همگی

 • همسفر نسرین م از گلپایگان لژیون ۱

  خدا قوت به خانم سمیه عزیز🌺🌺🌺

 • همسفر طاهره لژیون ۲۰ سلمان فارسی

  خدا قوت خدمت اعضای پر مهر لژیون سردار گلپایگان 💜خانم سمیه عزیز و مهربانم بسیار از صحبتهای شما که مملو از حس خوب بود لذت بردم و امزش گرفتم این حس خوب گوارای وجودتون 💜💜💜💜 از اعضا محترم سایت سپاسگزارم 💜💜💜

 • همسفر نسرین لژیون ۲ گلپایگان

  بسیار عالی و آموزنده ،خسته نباشید به همه اعضای سایت و خدمتگذاران کنگره ۶۰

 • همسفر مهتاب کمک راهنمای لژیون یکم از رودهن

  سلام و خداقوت خدمت همه شما اعضای لژیون ‌‌‌ ‌(عشق و محبت و برکت)سردار🌷 خداوند اجازه خدمت کردن به بندگانش را به همه انسانها نمیدهد. خدارو لحظه به لحظه شکرمیکنیم بابت وجود آقای مهندس عزیزمان و خانواده بزرگ کنگره ۶۰ تا باد چنین بادا.... موفق و سربلند باشید.

 • همسفرزهرانمایندگی ایمان

  خانم سمیه عزیزبسیارعالی بود براتون آرزوی موفقیت های روزافزون دارم

 • ملیحه همسفر مسعود لژیون 11 سلمان فارسی

  با سلام و خدا قوت خدمت خانم سمیه عزیز جایگاه استادی را به شما تبریک می گوییم با آرزوی سلامتی و موفقيت روز افزون

 • همسفر الهه لژیون اول

  سلام و خدا قوت به همه ی خدمتگزاران لژیون سردار حسی که من در این لژیون دارم واقعا وصف شدنی نیست ان شاالله که بتونم به زودی یکی از خدمتگزاران این لژیون باشم

 • همسفر منیره لژیون چهار شعبه سهروردی اصفهان

  درود به شما عزیزان. از استاد محترم آموزش گرفتم. موفق و پایدار باشید.

 • همسفر شهناز لژیون دهم سهروردی

  خداقوت بسیااار عالی از سخنان استاد بسیار آموزش گرفتم خداوند برمن منت گذاشت و به‌من توفیق داد که عضو کوچکی باشم در لژیون سردار و حال خوش را کسب کنم و آموزش بگیرم خداوندی‌که به واسطه ی کنگره آرامش را به خانواده من هدیه کرد چرا من نباید قدر دان این آرامش و این نعمت بزرگ باشم مهندس عزیز که راه را برایم روشن کرد و به من آموزش داد که در عین نداری چگونه برای خود پس اندازی داشته باشم چرا قدر دان این آموزش نباشم خدارا شکر که من هم با نیت حضور در این مکان مقدس حال خوش را در وجود خود مهمان کردم و از لحظه لحظه حضورم در لژیون سردار از این پس به لطف خدا از آرامش و نشاط بیشتری بهره مندخواهم شد خدارا از این بابت بی نهایت شاکرو سپاسگزارم که توانستم با کشمکش های خود با نفسم غلبه کنم با ترس مبارزه کنم و در این راه پیروز شوم از خداوند در این راه پر ارزش کمک و استمداد میطلبم واز راهنمای عزیزم خانم نجمه تشکر میکنم که با آموزشهای نابشان حس های من روز به روز بازو بازتر شد و بر عزم من در این راه افزود 🌹🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • خانم منصوره لژیون اول گلپایگا

  سلام به همه عزیزان خدا قوت انشاللا من هم به زودی زود عضو لژیون سردار بشم با دعای شما عزیزان ماهم از انرژی شما پر انرژی بشم

 • همسفر اکرم از لژیون اول گلپایگان

  سلام وخدا قوت به خانوم سمیه و خانوم فاطمه خیلی لذت بردم وآموزش گرفتم 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر امیره لژیون ۱ گلپایگان

  بسیار جلسه با شکوهی بود ممنون از خانم سمیه ویاران باعشق لژیون سردار،👌👌👌❤️❤️❤️

 • همسفربهیه (کمک راهنمای لژیون 1گلپایگان)

  سلام عرض ادب واحترام خداقوت خدمت استاد جلسه خانم سمیه عزیزم💖 از صحبتهای زیباودلنشین شما بسیار لذت بردم وآموختم سپاس جلسه عالی وپرباری بود وتشکر ازخدمتگذاران سایت موفق وپیروز باشید🙏🙏❤❤🌷☘️🌷☘️🌷☘️💐💐💐👌👌👌

 • همسفر صغری نمایندگی جهان بین لژیون دوم

  خداقوت خدمت همه عزیزان بسیار از صحبت هاتون آموختم❤️

 • همسفر نرگس لژیون یکم شعبه گلپایگان

  خدا قوت به تمام اعضای لژیون سردار وممنون از صحبت های خانم سمیه خیلی آموزنده بود

 • همسفر سمیرا لژیون مرزبانی شعبه چالوس

  بسبار عالی و اموزنده بود؛ خدا قوت خدا قوت به تیم سایت.

 • همسفر فاطمه از لژیون 2گلپایگان

  واقعا من در این جلسه باعشق ومحبت بودن کلی انرژی می گیرم ممنون از تمام عزیران وتشکر از استاد جلسه که بسیار زیبا صحبت کردند ومن کلی آموزش گرفتم 💐💐 خداقوت بر گروه سایت🌸

 • همسفر مرضیه کمک راهنما تازه واردین از خمین

  سلام و درود بر اعضای لژیون سردار شعبه گلپایگان و درود بر استاد دبیر و نگهبان جلسه بسبار استاد گرامی اموزنده بود موفق باشین و تشکر از راهنمای بسبار خوبم خانم بهیه جان عزیزتر از جانم

 • زینب لژیو ن سوم نیما یوشیج بهشهر

  خدا قوت به شما عزیزان و خدمت گزاران کنگره

 • همسفر سهیلا

  با سلام عرض خداقوت به مرزبان محترم خانم سمیه ، بسیار عالی بود. خیر مقدم خدمت مهمانان عزیز و خداقوت به عزیزان خدمت گزار در لژیون سردار و سایت. پیروز و سرفراز باشید.

 • همسفر مونا لژیون 2

  خدا قوت خانم سمیه عزیز

 • همسفر طاهره از لژیون سوم گلپایگان

  خانم سمیه عزیز خیلی استفادکردیم اموزش گرفتم ازصحبت های شما خداقوت

 • فاطمه شعیب از لژیون2 گلپايگان

  سلام خدا قوت بسیارعالی بود

 • فاطمه شعیب از لژیون2 گلپايگان

  سلام خدا قوت بسیارعالی بود

 • همسفرفاطمه ق لژیون۱ گلپایگان

  سلام وخداقوت به تمامی دوستان کنگره ۶۰.خداقوت به خانم سمیه عزیز مطالبي که بیان کردید بسیار آموزنده و عالی بود.

 • همسفر زهراع لژیون اول

  سلام وخدا قوت به استاد جلسه خانم سمیه ی عزیز خدار ا شکر که یک بار دیگر به من اجازه داده شد که دراین جلسه حضور پیدا کنم وآموزش بگیرم

 • سمیه آ مرزبان نمایندگی گلپایگان

  سلام وخداقوت خدمت اعضای با عشق و محبت لژیون سردار نمایندگی گلپایگان خانم سمیه جان بسیار عالی و دلنشین در مورد دستور جلسه صحبت کردید استفاده کردم و آموزش گرفتم وسپاسگزارم از عزیزان خدمتگزار در سایت

 • همسفر مهدیه

  عزیزان گلپایگان خداقوت خانم سمیه عزیز شما الگو زیبایی هستید از حرکت و جوش و خروش انشاالله که همیشه در جریان زندگی از دیدن خودتون لذت ببرید، بابت استادی زیباتون سپاسگزارم.

 • همسفر نسرین غ لوژیون چهارم گلپایگان

  سلام وخداقوت به اعضای لژیون سردار خانم سمیه عزیزبسیار صحبتهای خوبی داشتند من برای اولین بار شرکت کردم وخوشحالم که تجربیات شما راشنیدم وبه امید خدا روزی بشود که من هم عضو لژیون سردار باشم

 • کمک راهنماهمسفر زهرا م لژیون۴

  سلام وخداقوت به اعضای پر مهر لژیون سردار انشاالله ماهم بتوانیم عضولژیون سردار شویم وخداقوت به خدمتگزاران سایت

 • همسفر سعیده لژیون دوم

  خداقوت و ممنون خانم سمیه عزیز. بسیار زیبا صحبت کردید.

 • همسفر سمیه چ لژیون مرزبانی

  خداوند را شکر شکر بابت همسفران عشق ومحبت با اون حس های زیباشون وسپاس فراوان از خدمتگزاران سایت

 • همسفرمعصومه از لژیون اول

  خداقوت به همه دوستان .ان شاالله به زودی اعضای لژیون سردار به تعداداعضای کنگره برسه

 • همسفر سمیه راهنمایی تازه واردین

  سلام وخداقوت به اعضای باعشق ومحبت لژیون سردا وخدا راشکر که یکباردیگه اجازه به من داد که دراین جلسه حضور داشته باشم وآموزش بگیرم انشالله بتوانم عضوثایت این لژیون باعشق باشم وتشکر ازاستاد جلسه خانم سمیه بسیارزیبا صحبت کردید.

 • همسفر سمیه راهنمایی تازه واردین

  سلام وخداقوت به اعضای باعشق ومحبت لژیون سردا وخدا راشکر که یکباردیگه اجازه به من داد که دراین جلسه حضور داشته باشم وآموزش بگیرم انشالله بتوانم عضوثایت این لژیون باعشق باشم وتشکر ازاستاد جلسه خانم سمیه بسیارزیبا صحبت کردید.

 • همسفر نسرین م از گلپایگان لژیون ۱

  خدا قوت به دوستان لژیون سردار