English Version
English

سایت، بزرگ‌ترین شعبه کنگره

سایت، بزرگ‌ترین شعبه کنگره

دومین جلسه از دور چهل‌‌وهفتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره۶۰ نمایندگی سمنان با استادی مرزبان همسفر نرجس و نگهبانی همسفر شقایق و دبیری همسفر سعیده و با دستورجلسه « چگونه از فضای مجازی استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی » در روز دوشنبه بیست‌وهفتم شهریور ۱۴٠۲ ساعت ۱۶:۰۰ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

از نگهبان و دبیر سپاسگزارم و خدا قوت عرض می‌کنم خدمت همه شما عزیزان، تشکر می‌کنم از خانم لیلای عزیز بابت این‌که این فرصت را در اختیارم گذاشتند تا در این جایگاه قرار بگیرم، از خانم مرضیه ایجنت عزیز هم خیلی سپاسگزارم.

قبل از این‌که صحبت‌های خودم را شروع کنم، تبریک عرض می‌کنم به همه خدمتگزارانی که در سایت فعالیت می‌کنند و در حال خدمت هستند هم در قسمت همسفران و هم در قسمت مسافران، به‌خصوص به همسفران عزیزمان که در نمایندگی سمنان درحال خدمت هستند، خانم عارفه عزیز مسئول سایت، خانم نازنین، خانم زهرا، خانم فاطمه، خانم طاهره و خانم شقایق، عزیزانی هستند که در سایت در حال خدمت هستند و عرض خداقوت دارم خدمت‌شان، عزیزانی که همیشه گوش به‌فرمان هستند و با این خدمت‌کردن حال خوش را برای خودشان به ارمغان می‌آورند و همچنین به مرزبان خبری دوره قبل خانم عاطفه و مسئول سایت دوره قبل خانم مریم عزیزم خداقوت و تبریک می‌گویم و امیدوارم در هر جایگاهی که قرار می‌گیرند بدرخشند.
دستورجلسه امروز «از سایت و فضای مجازی در کنگره ۶۰ چگونه استفاده می‌کنیم» است، دنیای امروز دائماً در حال تغییر است و یکی از تغییرات اساسی و بنیادی جهان امروز اینترنت و سامانه‌های دیجیتالی است که وارد زندگی روزمره ما شده است؛ یعنی به‌گونه‌ای است که جواب هر سؤالی با یک جست‌وجوی ساده به‌راحتی قابل‌دسترس است و خیلی از مشکلات‌مان از این طریق حل می‌شود؛ پس ما هم باید سعی کنیم خودمان را با این پیشرفتی که دارد اتفاق می‌افتد هماهنگ کنیم درواقع پیشرفت رو به جلوی فضای مجازی سرسام‌آور است.

کنگره ۶۰ هم در این زمینه در قسمت سایت و اینترنت در حال فعالیت است و در سال ۱۳۸۲ فعالیت خودش را در سایت با اعضای محدودی شروع کرد و حدوداً ۴ ماه بعد فعالیت خود را گسترش داد و سازماندهی‌تر شد و اعضای بیشتری سایت را اداره کردند و به مرور زمان، آقای شهروز آذرپور به‌عنوان مسئول فنی سایت مشغول به فعالیت شدند؛ البته سایت به‌طورکلی زیر نظر مستقیم آقای مهندس است و ایشان بر سایت نظارت دارند و در حال حاضر هم آقای حامد رحمتی به‌عنوان ایجنت سایت کنگره هستند؛ در حوزه اینستاگرام هم کنگره با ایجنتی خانم شانی در حال فعالیت است و خیلی پرتلاش درحال فعالیت هستند و افراد خیلی زیادی از طریق اینستاگرام از فعالیت‌های کنگره ۶۰ بازدید می‌کنند.
سایت کنگره در دو بخش فارسی و انگلیسی در حال فعالیت است، خیلی از افراد از طریق بخش انگلیسی در خارج از کشور توانستند راهنما انتخاب کنند و به درمان برسند و این جای شکر دارد که کنگره ۶۰ توانسته است حتی در خارج از ایران هم خیلی از افراد را توسط همین سایت به درمان برساند.
آقای مهندس می‌گویند سایت هم یک شعبه بزرگ کنگره است که افراد مختلفی از نقاط مختلف کشور در آن حضور دارند و فعالیت می‌کنند و ویترینی است که خیلی خوب کنگره۶۰ را به همه نشان می‌دهد. زمانی که وارد سایت می‌شویم، می‌توانیم دل‌نوشته‌ همسفرانی از شعبه‌های مختلف را بخوانیم. مکاتباتی که بین آقای مهندس و آقای ویلیام تبادل می‌شود در سایت قابل‌مشاهده است و مدام سایت در حال به‌ روزرسانی است و زمانی که  به سایت مراجعه کنید متوجه آن می‌شوید.

خدمت‌کردن در سایت آن‌قدر هم سخت نیست و نیاز به سواد و مدرک تحصیلی بالایی ندارد، وقتی که سواد خواندن و نوشتن داشته باشید با یادگیری و تکرار و تمرین به مهارت لازم دست پیدا می‌کنید و می‌توانید خدمت کنید؛ در واقع خدمت در سایت قبل از همه کمک‌ به خود فرد است و مرحله بعد کمک و خدمت به دیگران است.
خدمت‌کردن در سایت اعتماد به نفس، انرژی و قدرت انسان را بالا می‌برد و با خواندن مطالب، می‌توان حس نویسنده را دریافت کرد و درواقع مطالبی که در سایت نوشته می‌شود جزء حقیقی‌ترین مطالبی است که شما می‌خوانید؛ چون کسانی این مطالب را نوشته‌اند که خودشان درگیر اعتیاد بوده‌اند و سعی کرده‌اند از تجربیات خودشان برای ما بگویند و زمانی که این مطالب را می‌خوانید احساس‌شان را درک می‌کنید و با نویسنده هم‌حس می‌شوید.

از همین‌جا از همه شما همسفرهای عزیز و مخصوصاً از راهنماهای محترم می‌خواهم که رهجوهایشان را هدایت کنند به خدمت‌کردن در سایت، لذتی که در سایت کسب می‌شود چندین برابر سختی‌هایش است.
من خودم جزء کسانی بودم که خیلی ترس داشتم برای واردشدن به سایت، زمانی که وارد شدم در نمایندگی محلات بودیم و تا دو سال مقاومت کردم و وارد سایت نشدم؛ حتی هفته‌ای که دستورجلسه سایت بود، من استاد بودم؛ ولی باز هم نرفتم در سایت خدمت کنم؛ بالاخره خانم عاطفه موفق شدند که من را برای خدمت به سایت بفرستند. خانم مریم عزیز خیلی کمک کردند و به من انرژی دادند از ایشان و خانم عاطفه عزیز ممنونم، واقعاً خدمت در سایت لذت‌بخش است. یکی از دلایل بزرگی که من توانستم در امتحان راهنمایی قبول بشوم و شال نارنجی را بگیرم همین خدمت در سایت است؛ چون خدمت در سایت آموزش زیادی دارد و اکثر کسانی هم که در امتحان راهنمایی قبول می‌شوند همان کسانی هستند که در سایت خدمت می‌کنند. امیدوارم از این به بعد بیشتر شما عزیزان را در سایت ببینیم و داوطلبان بیشتری در سایت داشته باشیم.

اهدای تقدیرنامه به اعضای سایت همسفران

 

تایپ: همسفر طاهره رهجوی راهنما همسفر لیلا از لژیون دوم

ویراستاری و ارسال مطلب: همسفر عارفه رهجوی راهنما همسفر حلیمه از لژیون سوم
مرزبان خبری: همسفر نرجس

همسفران نمایندگی سمنان 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .