English Version
English

گروه خانواده - فضای مجازی، شعاع‌گستر پیام درمان

گروه خانواده - فضای مجازی، شعاع‌گستر پیام درمان

جلسه اول از دوره اول کارگاه‌های آموزش مجازی همسفران نمایندگی یوسف‌آباد با استادی همسفر سارا خدمتگزار سایت با دستور جلسه هفتگی «از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی» روز شنبه 25 شهریورماه 1402 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

لازم می‌دانم سخنانم را با حرمت سایت کنگره شروع کنم:

«فضای مجازی در نوع خودش فضائی است کاملاً حقیقی و آنقدر حقیقی که از حقیقی هم حقیقی‌تر است. ولی نکته اصلی و اساسی در اینجاست که در فضایی که نام آن‌ را مجازی گذاشته‌اند، نفس اماره انسان به دلیل نبود خیلی از قید و بندها آزادتر حرکت می‌کند و با کوچک‌ترین حرکت ضدارزشی قادر است همانند یک گردباد انسان را به آرامی؛ اما به عمق ظلمت هدایت کند. بنابراین در این فضا بایستی به مراتب بیشتر مراقبت نمود تا شیطان به زیباترین شکل ممکن و موجه وارد افکار و اندیشه انسان نگردد، بنابراین اجرای حرمت‌های کنگره به اضافه حرمت‌های دیگری که خود می‌دانید از اهمیت بالایی برخوردار است».

مهندس حسین دژاکام

تشکیل فضای مجازی به سبب ماندگار شدن و رساندن پیام درمان اعتیاد به جهانیان، بنیان کنگره 60 را برآن داشت تا همانند تدابیر ناب و اصول و قواعد منعقد شده در کنگره، پایه‎‌های فضای مجازی را به بهترین شکل بنا کنند. پس همزمان با چهارمین سالگرد تاسیس کنگره 60 در سال 1382، فعایت فضای مجازی کنگره 60 آغاز و در ادامه با عملکرد شایان اعضای کنگره، توانست راهگشای مسیری روشن در دل تاریکی محض برای دردمندان غوطه‌ور در تاریکی باشد.

به نحوی این روند ادامه پیدا کرد که با اولین برنامه تلویزیونی و ابلاغ پیام درمان اعتیاد در کنگره 60، هزاران هزار فرد خواستار رهایی با مراجعه به اینترنت، به اطلاعات جامع و کاملی از شیوه درمان کنگره 60 دست پیدا کردند و در حال حاضر با گذشت سالیان سال، اگر جویای پیشینه و طریقه آشنایی هر یک از اعضا باشیم، ردپایی از فضای مجازی را در آن اتفاق خواهیم یافت.

سپری شدن روزها و سال‌ها، همزمان با قدرت گرفتن بخش سایت و اینستاگرام در کنگره 60 به نحوی رقم خورد که می‌توان از فضای مجازی به عنوان راهگشای ادامه مسیر درمان در روزهای سخت و قرنطینه کرونا نام برد؛ چراکه توانست نقش شایانی را در محکم نگه‌داشتن حلقه درمان و ادامه مسیر آموزشی کنگره ایفا کند.

راه درمانی که بدون هیچ‌گونه محدودیت مکانی و زمانی، معلومات و مفروضات زیادی را به دو زبان فارسی و انگلیسی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و  مقوله درد بی‌درمانی اعتیاد را نقض و روش ‌DST را  به عنوان تنها روش درمان اعتیاد معرفی می‌کند.

سایت کنگره 60 با در برداشتن مطالب متنوعی چون مقاله، کارگاه‌های آموزشی، مشارکت، دلنوشته، یادداشت و گزارش تصویری با موضوعات و دستور جلسات هفتگی از پیش تعیین شده، در راستای مثلث درمان جسم، روان و جهان‌بینی گام برمی‌دارد تا هر فردی با هر سطح علمی و استطاعت مالی از درمان خود ناامید نباشد و بداند جمعیت احیای انسانی کنگره 60 یک سازمان مردم نهادی است که تنها با خواست درمان و روش درمانDST، فرد را به رهایی می‌رساند.

در انتها ضمن قدردانی از زحمات تمامی اعضای خدمتگزار در سایت و اینستاگرام، هفته سایت را خدمت این عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

 

عکاس: همسفر افسانه مرزبان خبری
ویراستاری و ارسال: همسفر سارا، خدمتگزار سایت
همسفران نمایندگی یوسف‌آباد

 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .