English Version
English

خاطره خوب برای تازه‌واردین

خاطره خوب برای تازه‌واردین

همسفر سمیه با بیش از ۱۰ سال تخریب وارد کنگره شدند؛ آخرین آنتی‌ایکس مصرفی مسافرشان شیره و تریاک، ۱۰ ماه و ۱۷ روز سفر کردند به روش DST با داروی OT و با راهنمایی مسافر مروت خدایی و همسفر فاطمه مبشری، مدت رهایی ۵ سال و ۵ ماه، ورزش در کنگره بدمینتون.

چگونه در مسیر کنگره قرار گرفتید؟

مسافر من تمام راه‌های درمان را امتحان کرده بودند؛ ولی هیچ کدام نتیجه‌ای نداشتند و توسط یکی از آشنایان که در کنگره ۶۰ راهنما بودند با کنگره آشنا شدند و با مشاوره ایشان به کنگره آمدند و سه جلسه مشاوره را هم گذراندند؛ اما چون آن خواسته قلبی در ایشان به وجود نیامده بود و قصد حذف مدت زمان درمان را داشتند، مدت ۵ سال و ۸ ماه طول کشید تا وارد کنگره شدند و به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان برای درمان پارامتر زمان را حذف کرد و باید پله‌پله و به روش تدریجی درمان اتفاق بیفتد.

قبل از ورود به کنگره از چگونگی روش درمان اطلاع یا آشنایی داشتید؟

بله، قبل از ورود به کنگره با روش DST که ذره‌ذره به‌صورت پله‌ای تیپر می‌شود آشنا بودیم.

نقش همسفر در طول درمان مسافر تا چه میزان می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

همان‌طور که آقای مهندس هم می‌فرمایند: همسفر می‌تواند بال پرواز مسافر باشد؛ یعنی نقش همسفر خیلی مهم است که در منزل آرامش را برقرار کند تا مسافر سفر خوبی را بتواند طی‌ کند؛ ولی متاسفانه من در طول سفر اول مسافرم در کنگره حضور نداشتم و فقط از روش درمان اطلاع داشتم؛ اما از آموزش جهان‌بینی بی‌خبر بودم و چون اعتقادی به درمان اعتیاد نداشتم در کلاس‌ها حاضر نمی‌شدم و فقط سی‌دی‌ها را گوش می‌کردم، بعد از گذشت دو ماه از رهایی مسافرم به کنگره آمدم.

آیا طی‌کردن دوره درمان یک مسافر در طول درمان سخت است یا سهل؟

اگر یک مسافر خواسته قلبی رهایی از دام اعتیاد را داشته باشد سفر آسان‌تری برای او مهیا می‌شود و هم‌چنین پذیرفتن این حقیقت که او بیمار است؛ چراکه یک دوره‌ جسم خود را به اشتباه بیمار کرده است و برای برطرف‌شدن بیماری نیاز به زمان و نظم دارد.

از این‌که در کنگره حضور دارید و در جایگاه راهنمای تازه‌واردین خدمت می‌کنید چقدر راضی و خوشنود هستید؟

از همان ابتدا و بدو ورود به کنگره که با جهان‌بینی آشنا شدم خدمت‌کردن را دوست داشتم و از این‌که در قسمت تازه‌واردین خدمت‌ می‌کنم از خداوند سپاسگزارم و بسیار خوشحالم که چنین جایگاه پر از آموزشی را تجربه می‌کنم.

در این مصاحبه شما چه نکته‌ای را دوست دارید که به عنوان راهنمای تازه‌واردین به افراد تازه وارد گوشزد کنید؟

اول از تمام راهنمایان تازه‌واردین که با صبوری و دلسوزی در این قسمت خدمتگزار هستند، تشکر می‌کنم. من وقتی به رهجویی که برای اولین بار به کنگره آمده است مشاوره می‌دهم همیشه به این نکته فکر می‌کنم که یک‌روزی خود من نیز برای اولین‌بار به کنگره آمده بودم و یک نفر من را مشاوره داد سعی می‌کنم که خاطره و مشاوره خوبی را برای آن‌ها فراهم کنم.

در آخر دعای خیری که برای همه آرزو می‌کنید چیست؟

در آخر از آقای مهندس و خانواده محترم ایشان تشکر می‌کنم، بهترین‌ها را از خداوند بزرگ برای ایشان خواستارم و دعا می‌کنم کسانی‌که در تاریکی و بند اعتیاد هستند، ان‌شاءالله با خواست خودشان، فرمان الهی برای آنها صادر شود و بتوانند به کنگره بیایند و از آموزش‌های کنگره استفاده کنند.

 

هماهنگی و تایپ: همسفر فیروزه لژیون دوم

عکس: مرزبان خبری همسفر مرضیه

ویرایش نهایی: مسئول سایت همسفر مریم لژیون نهم

ارسال: همسفر الهام لژیون نهم

همسفران نمایندگی حسنانی

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .