English Version
English

ملاک سنجش انسان‌ها، پول وثروت نیست

ملاک سنجش انسان‌ها، پول وثروت نیست

یازدهمین جلسه از دور دوم جلسات لژیون سردار نمایندگی نجف‌آباد با دستور جلسه «گلریزان» با استادی کمک راهنما همسفر رعنا و نگهبانی همسفر لیلا و دبیری همسفر زهرا در روز دوشنبه هفتم آذرماه 1401 در ساعت 14 برگزار شد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رعنا هستم یک همسفر.
خدا را شکر که باز هم در کنگره حضور دارم و هر چقدر بابت این نعمت قدردانی کنم باز هم کم است. ما، در کنگره علم زندگی کردن، با هم بودن، عشق ورزیدن و محبت کردن را می‌آموزیم  و این آموزش‌ها است که افراد با قوم، ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف می‌توانند در کنار هم به راحتی آموزش بگیرند، خدمت کنند و حال خوششان را با هم به اشتراک بگذارند و این خودش یک‌ نعمت بسیار بزرگی است.
اما اگر آموزش بگیریم و عملی نکنیم هیچ فایده‌ای ندارد. عضویت در لژیون سردار به نوعی لذت‌بخش است و شرایطی دارد که در وحله اول باید آموزش‌ها را جذب کرده باشیم. بخشیدن بدون توقع را بدانیم و در کنارش بگذاریم و بگذریم، بگذاریم و بگذریم از ترس از دست دادن، که خیلی از ما کمک نمی‌کنیم و اگر کمکی هم کنیم در حد و اندازه‌ توانمان نیست آنوقت است که اگر بتوانیم این سه پارامتر را انجام دهیم، امید و انگیزه‌ای در ما شکل می‌گیرد و باعث می‌شود خیلی از مسائل و مشکلات ما حل شود و خیلی از گره‌های درونیمان را می‌بینیم وحل می‌کنیم، از آن طرف مسیر حرکت برای ما پیدا می‌شود و  یادمان باشد که نگاه انسان‌ها به اعمال ماست نه به کلام ما. بعضی‌هاخیلی زیبا و قشنگ می‌توانند صحبت کنند ولی در رفتار و کردار به این شکل نیستند و جناب مهندس هم بارها و بارها به این موضوع اشاره کردند. وقتی تلاش می‌کنی در حد توان که داری آنوقت است که خداوند به تو یاری می‌رساند. خداوند در قرآن می‌فرماید؛ «ان الانسان الا ما سعی» انسان‌ چیزی نیست جز سعی و تلاش خودش که برای انجام کارها نشان می‌دهد تلاش خیلی مهم است و بایدکامل باشد اگر کامل نباشد باعث می‌شود که فرد یک درگیری ذهنی برایش ایجاد شود و با خودش کلنجار می‌رود. چرا؟ چون توانش بیشتر از چیزی بوده که کمک کرده است. ملاک سنجش انسان‌ها، پول وثروت نیست، آن تلاشی است که انسان انجام می‌دهد. خدا را شکر با بصیرت و دوراندیشی جناب مهندس همه ما می‌توانیم در کنگره حضور داشته باشیم و خدمت مالی کنیم با هر مبلغ هر قدر که می‌توانیم و این باعث می‌شود که هم خدمت کنیم و هم آموزش بگیریم.

در گذشته خیلی انسان‌ها به درمان رسیدند و به دنبال زندگیشان رفتند که جناب مهندس فرمودند مانعی ندارد اما عده‌ای ماندند و خدمت کردند تا یک بستری فراهم شود برای ما، در واقع دیگران کاشتند و ما برداشت می‌کنیم و ما نیز باید بکاریم تا آیندگان برداشت کنند چه بسا این آیندگان فرزندانمان باشند.
هیچ موجودی بیهوده آفریده نشده کافی است استعدادها و مهارت‌های خودش را بشناسد که یکی از آنها بخشیدن است. ما یاد گرفتیم برای هر نعمتی که به ما داده می‌شود باید بهای آنرا پرداخت کنیم و به سهم خودمان  کنگره خیلی چیزها را به ما داده  است مانند؛ آرامش، آسایش، رهایی مسافر و اینها همه در پرتو آموزش‌های ناب کنگره است و می‌تواند در زندگی ما بسیار کاربردی باشد و زندگی ما راحت‌تر شود و محبت در بین خانواده‌هایی که مصرف کننده  داشتند بیشتر شود که محبت در بین خانواده‌ها خیلی اثرگذار است.
به غیر از این، خودمان را با خودمان آشنا کرده است و این خودشناسی ما را به خدا نزدیک‌تر می‌کند.
در لژیون سردار یاد گرفتیم که خدمت کنیم بدون توقع‌ و از عصاره جانمان از محبت و بخشش خود بدهیم. کافی است ما یک مقدار بخشندگی داشته باشیم درهای رحمت خداوند باز می‌شود چون وعده خداوند دروغ نیست. اینجا می‌گوید باید بتوانیم تا بدانیم. به عنوان مثال اگر من می‌خواهم به کلاس زبان بروم باید هزینه آن را داشته باشم تا به من آموزش داده شود. در واقع  ما نیازمند این سیستم هستیم و خدا را شکر کنگره پابرجاست. من تا زمانی که وظیفه خودم می‌دانم خدمت می‌کنم تا میزان عشق و قدرت بخشندگی را تجربه کنم پس تا نبخشم بخشیده نمی‌شوم. بخشیدن باید ذره ذره باشد  چون یک همسفر سفر اول شور  بخشیدن پیدا می‌کند و عضویت در لژیون سردار را اعلام می‌کند و بعد می‌گوید نمی‌توانم پرداخت کنم به خاطر همین  است که یک وزنه بردار بدون تمرین نمی‌تواند وزنه را از روی زمین بلند کند، وقتی بخشش ذره ذره جلو می‌رود برابری جایگاه خودمان با جایگاه بخشش اتفاق می‌افتد. در طول یک سال تمام این آموزش‌ها در لژیون سردار داده می‌شود تا ما قدرت بخشندگی را یاد بگیریم.
در گلریزان ما توان خودمان را محک می‌زنیم. گلریزان در قدیم بوده و یک سنت  کاملاً پسندیده است. این حس انسان دوستانه در کشورها و ملیت‌های خارجی نیز وجود دارد و تنها متعلق به مسلمانان نیست. جشن گلریزان در بیرون برای افراد بی بضاعت انجام می‌گیرد و کاملاً با سیستم کنگره متفاوت است. در کنگره شصت جشن گلریزان، جشن شکرگزاری و قدرشناسی است برای این شکرگذاری باید ابتدا آگاهی و تفکر درست داشته باشیم. اگر یک نفر می‌خواهد عضو لژیون سردار شود باید پس انداز داشته باشد یعنی برنامه‌ریزی مالی برای یک سال را داشته باشد. طبق وادی پنجم پس‌انداز برای افرادی است که ثروتمند و قوی نیستند و وضعیت مالی خوبی ندارند.  مبالغ باید از کم شروع بشود از همان سبد قانون یازدهم چون اگر بخواهیم شش میلیون دستمان بیاید و بعد عضو شویم  مطمئن باشید که چنین اتفاقی نمی‌افتد چون این قدر مشکلات اقتصادی در زندگیمان هست که اصلاً وقت کمک کردن به چنین جاهایی را پیدا نمی‌کنیم.
جناب مهندس فرمودند: اگر نتوانیم از پولی که داریم خرج کنیم ما نگهبان این پول هستیم. چون هیچ نفع و سودی از این پول به ما نمی‌رسد و این را بدانید که اگر در مقابل خدمت‌ها و کمک‌های دیگران بی‌تفاوت باشیم، نعمت‌ها از ما گرفته می‌شود. نعمت‌هایی چون رهایی، حال خوش، آموزش‌هایی که در  کنگره داده می‌شود.
خداوند خدمت را به هر بنده‌ای نمی‌دهد به کسی می‌دهد که سپاسگزار است و در مسیر مستقیم حرکت می‌کند و تلاش می‌کند با تمام توانش بخشندگی را انجام دهد.

مشارکت اعضا

سلام دوستان اعظم هستم همسفر
چقدر زیباست که حرف حق از حلقوم حق بیرون بیاید کسانی که خود به مرحله عمل رسیده‌اند، افرادی که امروز اینجا هستند همه نشان از این است که به قدرت بخشندگی دست یافته‌اند، خاطرم هست در یکی از سفرهای تهران که آقای منصوری همراه ما بودند زمانی که سوار تاکسی شدیم راننده گفت؛ شما کنگره شصتی هستند؟ گفتیم بله، شما کنگره را می‌شناسید و راننده جواب داد نه و خدا را شکر که کنگره‌ای نیستم، آقای منصوری در جواب ایشان گفتند؛ فکر نکن که ما اشخاص بدی هستیم یا شما جز اشخاص خوب هستید نه شما از ما عقب‌تر هستید و ایشان پرسیدند به چه دلیل‌؟ آقای منصوری جواب دادند زیرا شما هنوز به مرحله‌ای نرسیده‌اید که از ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون مال خود بگذرید و این فقط قسمت مالی کنگره است و از بخش‌های دیگر آن گفتن کار سختی است. در نظر بگیرید هزینه‌های بالای مصرف که مصرف کنندگان به راحتی آز آن می‌گذشتند حالا با رسیدن به آگاهی و پیدا کردن قدرت بخشش دیگر مبالغ یک یا دو یا شش میلیون رقم ناچیزی است و خدا را شکر که شاهد این بخشندگی‌ها هستیم و انشالله این توانایی بخشیدن در عزیزان بیشتر شود و به گفته آقای مهندس برای داشتن ستون‌های مالی قوی باید هدفمند باشیم و با تفکر و هدفمند حرکت کنیم و پس‌انداز داشته باشیم تا بتوانیم خدمت مالی داشته باشیم

سلام دوستان مهین هستم همسفر
خداقوت به استاد، دبیر و نگهبان و تشکر بابت وقت مشارکت، آقای مهندس در سی‌دی هفته (تمثیل) فرمودند؛ هر انسانی در انجام هر کاری باید به معرفت برسد. پایه‌ اصلی حرکت صحیح رسیدن به معرفت و آگاهی است، انسان وقتی به مرحله‌ آگاهی برسد قطعا می‌تواند به مرحله‌ عدالت و از آن به عمل صالح هم برسد. آقای مهندس در سی‌دی ستون‌های مالی فرمودند؛ باید پایه‌ها قوی باشد، آیا من که به کنگره می‌آیم با شور می‌خواهم عضو لژیون سردار شوم اینکار مفهمومی ندارد؟ باید آموزش گرفته باشم و در هر جلسه، کمک راهنما باید مدت کوتاهی از آموزش لژیون در راستای تقویت پایه‌های مالی باشد، ستون‌های مالی کنگره بر عهده خود اعضا است و این یک رسالت و وظیفه است و همه ما باید در این امر سهیم باشیم. حتی اگر هزینه خرید یک عدد آجر باشد.
پایه‌ مالی یعنی اینکه من به آگاهی برسم که دو بخش پس‌انداز داشته باشم یکی مالی برای زندگی خودم یکی پس‌انداز مالی، برای خدمت مالی در کنگره و حساب اینها باید از هم جدا باشد، سعی کنیم از تجربیات بزرگترها در زندگی خود استفاده کنیم و پس‌انداز را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم، آگاهی که من امروز بدست آوردم بهای گزافی از نظر مادی و معنوی بابت آن تاکنون داده‌ام و امروز این آگاهی را از آموزش‌های کنگره دریافت کرده‌ام.

سلام دوستان سمیرا هستم همسفر
سپاس خداوند را بابت توفیق حضور و خدمت در لژیون سردار. من هم چند سالی بود که دلم می‌خواست عضو لژیون سردار شوم اما نمی‌شد هر وقت لژیون سردار تشکیل می‌شد من حسرت عضویت را با خود داشتم و امسال توفیق نصیب من شد و شرایط آن به خوبی مهیا شد. مساله مهم این بود من پس‌اندازی نداشتم و تصمیم به اینکار گرفتم در جهت آن حرکت کردم و خدا را شکر اولین قسط عضویت به آسانی آمده شد و من متوجه شدم تمام این مدت خواسته من ضعیف بوده است و حرکتی نداشته‌ام چون خودم را گم کرده بودم و متوجه شدم که برای رسیدن به آرامش و حال خوش نباید در پی حال خوش مسافرم باشم. انشاله تا زمانی که  خدمتگزار شایسته‌ای برای کنگره باشم توفیق حضور و خدمت را داشته باشم.

سلام دوستان قدسی هستم همسفر
سپاس خداوند را به خاطر توفیق حضور و نشستن روی این صندلی کنار دوستان با محبت در  لژیون سردار چون هیچ وقت فکر نمی‌کردم در چنین مکان، زمان و چنین جمعی باشم. مسافر من هم سال‌ها درگیر اعتیاد بود، پول‌های زیادی برای مصرفش داد و ما هم هزینه‌های زیادی برای راه‌های مختلف درمان دادیم ولی بی‌نتیجه بوده است. ما تجربه و آگاهی نداشتیم همیشه با خو د می‌گفتم اگر مسافر من درمان شود هر چقدر که بگویند می‌دهم اما هر دفعه برگشت می‌کرد. در ایام مختلف نذر می‌کردم گوسفند یا پولی می‌دادم تا رها شود اما خواسته من اشتباه بود. الان که این حال خوش را بدست آوردم و مسافرم در مسیر درمان و رو به بهبودی است متوجه شدم تمام تلاش‌هایم بی نتیجه بوده است چون راه، غلط بوده و هزینه مصرف مسافرم تا الان شاید هزینه خرید دو ماشین سواری باشد اما اگر از ا‌و می‌خواستم آن را در راه خیر و برای کمک به انسان‌های نیازمند بدهد قبول نمی‌کرد، انشاله خدمت مالی امروز من راه را برای افرادی که شب‌ها کنار خیابان‌ها و در میان زباله‌ها هستند باز کند.

سلام دوستان مرضیه هستم همسفر
خداقوت به نگهبان، دبیر و استاد محترم از صحبت‌های شما آموزش گرفتم.
لژیون سردار در کنگره ۶۰ از اهمیت بالایی برخوردار است زمانی که آقای مهندس این دستور جلسه را گذاشتند می‌خواستند محک بزنند رهجویان کنگره ۶۰ را که آیا آموزش‌ها موثر بوده است یا اینکه ما مصرف کنندگان بی‌مصرف شده‌ایم و تولیدی نداریم یا به مرحله تولید رسیده‌ایم؟ در کنگره همانطور که آقای مهندس فرمودند؛ آدرس هر شخص به خودش داده می‌شود که خود را پیدا کند و پی به انسانیت و عشق در وجود خودش ببرد. اعضای لژیون سردار الزاما افراد پولداری نیستند بلکه خود را محک زده‌اند، آنها با پس‌انداز کردن و دریافت آموزش‌ها و برنامه‌ریزی مالی توانسته‌اند فرصت حضور و دریافت حال خوش و خدمت مالی را پیدا کنند. نشستن روی صندلی لژیون سردار یعنی شکرگزار رب و مربی بودن و با هر قدم، هر حرکت و خدمت مالی راه و فضا را برای کسانی که منتظر ورود به این مکان هستند یا اذن ورودشان هنوز صادر نشده فراهم کنند. خدا را شکر در کنگره هستیم در مسیر صحیح قدم برمی‌داریم و هم چنین شرایطی را برای رسیدن به حال خوش برای دیگران هم رقم می‌زنیم.

تایپ:همسفر زهرا (م) رهجوی کمک راهنما خانم راضیه (لژیون یکم) و همسفر صدیقه رهجوی کمک راهنما خانم مهین (لژیون سوم)

ویرایش و ارسال: همسفر مرضیه رهجوی کمک راهنما خانم اعظم (لژیون دوم)

همسفران نمایندگی نجف آباد

ویژه ها

دیدگاه شما

16 دیدگاه

 • همسفر مرضیه کمک راهنما لژیون اول چرمهین

  خانم رعنا عزیزم قرار گرفتن در جایگاه دنوری مبارکتون باشه و گوارای وجودتون خدا را شکر که کنگره وسیله ای شده برای خدمتهایی که روزی حتی فکرش را نمیکردیم و حتما شما انسان شاکری بودید که این خدمت شامل حالتون شده انشالله روزی شال پهلوانی را روی دوشتون ببینم و حال خوش پهلوانی روزیتون بشه

 • همسفر رضوان لژیون هفتم

  با سلام وخدا قوت به خانم رعنابزرگوار چقدر زیبا و دلنشین صحبت کردید ومن بسیار آموزش گرفتم انشاالله که بتونم این آموزش‌ها را کاربردی کنم، ودستمریزاد به همه مشارکت کنندگان در لژیون سردار وبخش سایت

 • همسفر سمیه لژیون دوم

  خدا قوت به نگهبان و دبیر و استاد محترم خانم رعنای عزیز سخنانتان بسیار اموزنده بود موفق و پیروز باشید 🌹🌹🌹

 • فرزانه هستم یک همسفر ✋ لژیون یکم

  باسلام وخداقوت خدمت خانم رعناعزیزوسایر مشارکت کنندگان عضولژیون سردار. بسیار آ موزش گرفتم سپاسگزارم. 🙏🙏🌹🌹🌹

 • همسفر الهام لژیون یکم

  خداقوت خدمت دبیر خانم زهرا ونگهبان خانم لیلاو استاد گرامی خانم رعنا از بیانات شیوای شما بسیار لذت بردم واموزش گرفتم. تشکر از شما. تشکر از زحمتکشان کنگره به ویژه قسمت سایت. 🌹🌹

 • همسفر مریم هاشمی لژیون هفتم

  سلام خدمت استاد جلسه ...خانم رعنا ....وتمامی عزیزان وخدمتگزاران سایت و.....لژیون سردار ....خانم رعنا مثل همیشه خیلی عالی واموزنده.....خدا رو شاکروسپاسگزارم بابت کنگره 60....همگی موفق و موید باشید

 • همسفرالهام ِلژیون هفتم نجف آباد

  خدا قوت خدمت خانم رعنا سخنان پر باری بود واستفاده بسیار بردم

 • همسفر راضیه لژیون چهارم

  عرض سلام و خداقوت خدمت استاد و کمک راهنمای عزیز خانم رعنا که بسیار زیبا صحبت کردند. لذت بردم و آموزش گرفتم. به نگهبان و دبیر محترم و دیگر مشارکت کنندگان عزیز هم خداقوت عرض میکنم. انشاالله همگی شما بزرگواران پاینده و پیروز باشید.

 • همسفر مریم ت لژیون دوم

  خداقوت خدمت خانم رعنا بسیار آموزش گرفتیم انشالله همه بتوانیم بخشش را به خوبی درک کنیم .

 • همسفر مهشید لژیون یکم

  خدا قوت به نگهبان جلسه سردار خانم لیلا و دبیر محترمشون خانم زهرای عزیز سپاس فراوان از کمک راهنما خانم رعنای عزیز بسیار زیبا در مورد بخشش و رسیدن به حال خوش صحبت کردند. من به شخصه خیلی از زیبایی کلام و قدرت تکلم ایشون لذت بردم. تبریک به خانم رعنای عزیز جایگاه دنوری انشالله جایگاه پهلوانی را هم تجربه کنید🌹 سپاس از خانم صدیقه و خانم مرضیه و خدمتگزاران در سایت🌹

 • همسفرفرشته لژیون دهم

  سلام وخداقوت خدمت خانم رعنا واقعا از استادیش ایشان آموزش گرفتم ولذت بردم.تشکر از مشارکت کننده ها ازمطالبتون آموزش گرفتم بسیارعالی بود. تشکراز خانم مرضیه خانم زهرا وخانم صدیقه عزیز

 • همسفر عزت لژیون یکم نمایندگی نجف آباد

  خداقوت خدمت نگهبان لژون سردا ر خانم لیلا وخزانه دار محترم خانم رعنا ودبیری گرامی خانم زهرا ان شاالله که برکت خدماتی که برای نمایندگی نجف اباد انجام میدهید به زندگی شما جاری گردد

 • کمک راهنما همسفر سمیه 771

  سلام و خداقوت به دبیر و نگهبان لژیون سردار و استاد جلسه بسیار عالی بودید و آموزش گرفتم از تک تک عزیزان، و تشکر از خانم مرضیه ، خانم زهرا و خانم صدیقه پایدار باشید

 • همسفر زهرا (م ) لژیون یکم نجف آباد

  باسلام وخداقوت خدمت استاد عزیز کمک راهنمای محترم خانم رعنا بسیار زیبا در مورد بخشندگی صحبت نمودید هزاران سپاس وواقعا کنگره محلی است که انسان را به خدا نزدیکتر می کند امیدوارم روزی برسد باتمام وجود بخشندگی را لمس کنم با تشکر از خدمتگزاران درسایت وخانم مرضیه عزیزم انشاالله که برکات خدماتتون به زندگی تان برگردد🌹🌹🌹

 • همسفر صدیقه لژیون سوم شعبه نجف آباد

  سلام و خداقوت به استادمحترم ونگهبان و دبیر گرامی بسیار خرسندم از اینکه توفیق خدمت و آموزش گرفتن در لژیون استاد سردار را پیدا کردم انشاله که این توفیق نصیب همه‌ی عزیزان شود بسیار از صحبت های خانم رعنا عزیز آموزش گرفتم و امیدوارم که در لژیون سردار بخشنده بودن و بخشندگی با وسعت قلب باشد با آگاهی و دانایی اتفاق بیافتد تا بتوان لذت آن را چشید

 • همسفر ملیحه لژیون دهم

  سلام و خدا قوت خدمت استاد و نگهبان و دبیر گرامی و همچنین مشارکت کنندگان عزیز🌹 بسیار جلسه پر باری بود از تک تک عزیزان آموزش گرفتم سپاسگزارم 🌹