English Version
English

بخشش؛ کاری از جنس قلب

بخشش؛ کاری از جنس قلب

چهارمین جلسه از دوره دوم لژیون‌های سردار همسفران نمایندگی شادآباد با نگهبانی همسفر آیدا، دبیری همسفر فاطمه و استادی همسفر صبا با دستورجلسه «قدرت بخشش» روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۷ ساعت ۱۳:۳۰ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر
خداوند را بسیار سپاسگزارم که روزی من و همه شما قرار داد که در لژیون سردار باشیم. امیدوارم به کمک خداوند بالاترین برداشت‌ها را از این لژیون داشته باشیم و به قدرت بخشندگی برسیم.
مدت‌ها پیش، در محل کارم یک مشتری داشتیم که کم سن بود و با توجه به سن کمی که داشت بسیار موفق بود و ثروت زیادی داشت. این فرد در آن زمان هم‌سن من بود و بسیار کنجکاو بودم که بدانم چگونه در این مدت کم به این همه ثروت و موفقیت رسیده است! در یکی از بازدیدهایی که برای ارزیابی از املاکش توسط کارشناسان صورت گرفته بود او به کارشناس گفته بود که علت موفقیت من عشق است. من شخصی را دوست داشتم و برای اینکه به او برسم باید موفقیت به دست می‌آوردم، برای رسیدن به او و کسب رضایت از خانواده‌اش تمام تلاشم را کردم و به‌قدری این عشق همه وجودم را گرفته بود که توانستم به خواسته‌ام برسم.
همین موضوع برایم نقطه تفکری بود برای صحبت در خصوص دستورجلسه امروز. هرچقدر عشق و علاقه ما به لژیون سردار و خدمت در این جایگاه بیشتر باشد حتماً این عشق تغییراتی را در شرایط ما به وجود می‌آورد که بتوانیم ما به خواسته‌مان برسیم.
همه کسانی که عضو لژیون سردار هستند به واسطه قلبشان وارد این جایگاه شده‌اند، شاید ما چندین کتاب راجع به بخشش بخوانیم و دانایی‌مان را در خصوص این مسئله بالا ببریم؛ ولی اگر دلمان نخواهد نمی‌توانیم ببخشیم و یا اگر دلمان راضی نباشد و فقط یک معامله باشد، دل ما هم از ما فرمان نمی‌گیرد؛ یعنی این نیست که شما به دلت بگویی این چیز را دوست داشته باش و دلتان دوست داشته باشد؛ چون خیلی از چیزها و آدم‌ها و جایگا‌ههای خوب دیگری هستند که ما علیرغم علمِ به خوبی آنها، هیچ علاقه‌ای به آنها نداریم؛ پس همیشه حواسمان به دوست داشتن‌ها و پیام‌های دلمان باشد و قدر این محبتی که به لژیون سردار داریم و از جایی دیگر فرمانش صادر شده است را بدانیم. ان شالله محبت لژیون سردار روزی انسان‌های بسیار زیادی شود تا به واسطه این محبت، مسیرهای خوبی برای همه باز شود؛ چون این لژیون سراسر سعادت است و همه اعضای آن بی‌نصیب از موهبت‌های آن نیستند و نخواهند بود.
چندی پیش من برای اولین شهیدِ کربلا حضرت مسلم‌بن‌عقیل چله تلاوت قرآن برداشتم، وقتی به کارم فکر می‌کردم دیدم که به دلیل محبتی که به این شهید بزرگوار دارم دوست دارم که حتماً خدمتی به او داشته باشم؛ در‌صورتی‌که بین من و او به اندازه هزاران سال فاصله بود و من هیچ شناخت عمیقی از او نداشتم؛ ولی نوع زندگی آن بزرگوار به قدری سرشار از بخشندگی بوده که اثرش هنوز مشمول زمان نشده و من در این نقطه از دنیا هم به او احساس محبت می‌کنم. داشتم فکر می‌کردم که چگونه باید زندگی کرد که حتی پس از مرگ دریافت‌های ما قطع نشود و روزی ما از دنیا ادامه داشته باشد تا در دنیاهای دیگر دست خالی نباشیم! به یاد پدرم افتادم و گفتم مطمئنم نسل بعد از من هیچ کاری برای او نخواهند کرد و حتی برای من هم بعد از چندین سال کسی هیچ کاری نخواهد کرد، به قول یکی از دوستانم در بهترین حالت، ثروت ما به نوه‌مان می‌رسد؛ یعنی دارایی ما بعد از دو نسل تمام می‌شود و این تلنگری برای من بود که پدرم را عضو لژیون سردار کردم و تمام تلاشم را در این لژیون می‌کنم که ان‌شالله به واسطه این خدمت جایگاهم در جهان‌های بعد بهتر باشد؛ ولی درنهایت با فرمان دلم در این لژیون هستم و امیدوارم این علاقه همه ما را عاقبت به‌خیر کند.
حقیقتاً بخشیدن قدرت زیادی می‌خواهد و امر ساده‌ای نیست و باید توانایی‌های بسیاری در انسان باشد تا بتواند ببخشد.

خاطرم هست در یکی از مطالب لژیون سردار می‌خواندم مادر بزرگی می‌گفت من مقداری شکلات به نوه‌ام می‌دهم، وقتی به او می‌گویم یکی را به من بده نمی‌دهد و با ترس شکلات‌هایش را پنهان می‌کند، من که نیازی به آن شکلات‌ها ندارم و خودم به او داده‌ام؛ ولی او این درک را ندارد و ترس از دست دادن دارد و نمی‌داند من دارم با او بازی می‌کنم.
این قصه در مورد همه ما صدق می‌کند، ما فکر می‌کنیم که خودمان این دارایی‌ها را داریم؛ درصورتی‌که اگر لطف و اذن خداوند نبود هیچ چیزی نداشتیم و هرچه داریم از اوست و فقط بعضی اوقات در جایگاه‌هایی قرار داده می‌شویم که امتحان شویم که آیا می‌توانیم از چند شکلات و یا حتی یک شکلات خود بگذریم؟ ان‌شاءالله که ایمان به خداوند این ترس‌ها را از بین ببرد.
بودن در این لژیون و شنیدن این پیام‌ها و توصیه به گذشتن و بخشش، تصادفی نیست و حتماً ما انتخاب شده‌ایم که بخشندگی را زنده‌تر کنیم.
بخشش چند مرحله دارد؛
در یک سطحی می‌بخشی و در ذهنت می‌ماند و عنوان می‌کنی.
مرحله بعد سخت‌تر است، می‌بخشی و در ذهنت می‌ماند؛ ولی عنوان نمی‌کنی.
مرحله آخر غفران است که می‌بخشی و یادت نمی‌آید و به نظرم این مرحله برای کسانی است که در حلقه‌های بسیار بالایی قرار دارند و چون صور پنهان بخشش را می‌بینند یادشان می‌رود؛ مثل کتاب‌هایی که می‌خوانید و مسائلش سنگین است و از یادتان می‌رود. اگر جنس کارهایی که می‌کنیم بزرگ باشد یادمان می‌رود و اگر کوچک باشد یادمان می‌ماند. امیدوارم بتوانیم کارهایی مانند بخشش که از جنس قلب هستند را انجام بدهیم؛ چون این کارها هستند که در هستی اثر می‌گذارند. انسان‌هایی که می‌توانند ببخشند اینجا را بزرگ و کنگره را وسیع کرده‌اند. انشاءالله به کمک بخشش‌های ما بستری برای سایر انسان‌ها فراهم گردد که در مسیر بخشش قرار گیرند.
ممنون که به صحبت‌های من گوش کردید.


تهیه گزارش: همسفر فاطمه دبیر لژیون سردار
ویراستاری و ارسال: همسفر الهام

همسفران نمایندگی شادآباد

ویژه ها

دیدگاه شما

35 دیدگاه

 • همسفر آذر شعبه بویین میاندشت

  بسیار عالی و پر محتوی ممنون از زحماتتون🙏👏👏👏👏

 • همسفر شهین قم لژیون 9

  سلام وحدت قوت خدمت خانم صبا از صحبتهای زیباتون لذت بردم موفق باشید

 • ناهیدلژیون یکم

  عرض تبریک وخدا قوت به لژیون پر بار وپر اموزش سردار وتبریک ویژه به راهنمایی چون خانم صبا که سراسر عشق محبت وبخشش است .راهنمایی گرانقدرم در طی این مدت بهترین آموزش من از شما بخشش وگذشت است .چه در مورد مسافر چه بخشش از جان و مال بوده جنس کلام شما از انرژی است که حال ما خوب وراه ما را باز میکند امیدوارم چراغ راهت همیشه روشن باشد. خداکند به مال وجانتان برکت عنایت کند

 • همسفر پریسا شعبه رودکی

  خانم صبا عزیز، مثل همیشه صحبت های اموزنده شما باعث ایجاد نقطه تفکر در من شد، امیدوارم من هم در مرحله بخشش به درجه غفران برسم و ببخشی داشته باشم که در طول زمان ها و با گذشت آن تأثیرش محفوظ باشد.💚💚💚💚💚

 • همسفر سکینه لژیون یکم

  خدا قوت وتبریک خدمت خانم صبای عزیزم تبریک به اعضای لژیون سردار خدا قوت به گروه وبلاگ

 • همسفر منیره شعبه سهروردی

  خدا قوت به شما عزیزان....

 • همسفر اتنا(شعبه چالوس)لژیون سوم

  خدا قوت به شما عزیزان با عشق و محبت،پایدار باشید.

 • همسفر نرگس۱۹

  خدا قوت خانم صبا عزیز خداوند به جان ومالتان برکت بدهدسلامت و برقرار باشید باتشکر از گروه پر تلاش وبلاگ

 • همسفر زهرا.شعبه شیخ بهایی

  بسیارعالی بود خانم صبا عزیز..امیدوارم همه بتوانیم به قدرت بخشش همراه با دانایی برسیم

 • همسفر عفت (شعبه رودکی)

  سلام و درود بر خانم صبای عزیزم، لذت بردم از مطالعه صحبت های پربار شما، قطعا از دل برآمده که اینچنین بر دل می نشیند، آرزوی سلامتی و حال خوش برای شما بزرگوار را دارم❣️🌹❣️

 • همسفر فاطمه لژیون سوم

  سلام به اعضای لژیون سردار. الهی که خداوند به جان و مالتان برکت بدهد و انشاالله که روزی من هم بشود که دراین لژیون حضور داشته باشم. خانم صبا عزیز از صحبت های دلنشین شما لذت بردم. عالی بود.🌹🌹🌹 ممنون از وبلاگ‌نویسان عزیز ❤️

 • مریم کرمی

  درود بر شما, خداوند حافظتان باشد. توفیقتان روزافزون باد

 • همسفر زهرا لژیون ۲۸

  با سلام احترام و عرض ادب و خدا قوت به تک تک شما عزیزان که عضو لژیون سرداراین خانم صبای عزیز و بزرگوار شما بی نظر هستین و همیشه صحبت‌هاتون و تجربه هاتون به دل میشینه و من سعی میکنم کاربردی کنم . آرزوی قلبی من است روزی عضو لژیون سردار باشم

 • همسفر حوریه

  سلام و درود خداوند بر زنان و مردان پاک و خدمتگزار خداوند خانم صبای عزیزم شما یکی از بهترین الگوها برای بنده در راه خدمت هستید.خداوند به علم و جانتان برکت دهد،جلسه بسیار خوب و پراز آموزشی بود. وعرض تبریک دارم خدمت عزیزانی که تازه به این کاروان و سفیران عشق و محبت پیوسته اند. و از خداوند برای تمام عزیزانی که عضو هستند،طول عمر باعزت و خیر کثیر طلب میکنم. و از همه عزیزانی که این علوم پر از نور را منتشر میکنند سپاسگزارم.

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت خانم صبا وهمه ی عزیزان لژیون سردار خدمتتان پر بار وپر برکت ان شاءالله ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 • همسفر ربابه لژیون یکم

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم صبا ، و خدمت تمام اعضای لژیون سردار،سپاسگزارم مثل همیشه صحبتهایتان پر از آموزش و عالی بود ممنونم،خداوند انشاءالله به مالتان و به جانتان برکت بدهد .و امیدوارم من هم لایق این لژیون سردار باشم. خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم

 • پوران همسفر عباس1

  خداقوت خدمت تک تک عزیزان عضو لژیون سردار خداوند به جان ومالتان برکت دهد. خداقوت خدمت راهنمای عزیزم که کلمه به کلمه سخنانش درس وآموزش است. خداقوت به گروه وبلاگ از خدا درخواست دارم که اجازه ورود به لژیون سردار را به من هم بدهد تا من هم از این لژیون درس وآموزش بگیرم.

 • ناهیدلژیون یکم

  باعرض سلام وخدا قوت خدمت تمام اعضای لژیون سردار و خانم صبای عزیز بابت مطالب بسیار مفیدشان امیدوارم ما هم روزی دربین شما عزیزان باشیم خداوند به جان ومالتان برکت بده

 • عزیزه28

  خداقوت به تک تک لژیون سردار خانم صبای عزیزومهربانم چه جالب مسئله بخشش را برایمان بازگردید وازتمثیل های خوبی برای هر موضوعی استفاده نمودید برایم خیلی درس داشت انشالله من نیز یتوانم عضولژیون سردارباشم خداوند به زندگیتان آرامش وبه سلامتی ومالتان برکت عطا نماید با سپاس از گروه سایت

 • همسفر فرزانه از لژیون یازدهم

  خداروشکر،برای وجود انسان هایی مثل شما که درس عشق را با درک بالاشون به ما می آموزند تا بهره ای هرچند اندک از عشق داشته باشیم.

 • همسفر هدیه لژیون 11.شادآباد

  خداقوت خان صبای عزیز چقدر صحبت های شما سرشار از عشق و مفاهیم واقعی است شما قلب مهربان دارید از شما میخواهم برای من دعا کنید تا روزی عضو لِژیون سردار شوم و مانند شما قبلم را به وسعت بی کران ها گسترش دهم .آمین

 • بیتا همسفر لژیون یازدهم

  سلام خدا قوت خوشا به سعادتتون بخشندگی قلب بزرگی میخواد امیدوارم به اون جایگاه برسم و شرایط برام محیا بشود.♥️

 • همسفر فروزان لژیون یازدهم

  سلام خداقوت به خانوم صبا عزیزم لذت بردم از صبحت هاتون .ان شاالله من هم بتونم تو این لژیون پرخیروبرکت وارد بشم

 • مهسا لژیون یازدهم

  خداقوت خدمت همه اعضا لژیون سردار و همچنین خانم صبای عزیزم.ممنون از صحبت های زیباتون ،انشالله که این جایگاه نصیب همه مان شود.

 • همسفر سمانه ۱۷

  خدا قوت به خانم صبای مهربان و عزیز بسیار تا بسیار عالی بیان نمودید خداوند به دل بخشنده شما روزیهای فراوان بدهد و به خواسته دلتان برسین. امیدوارم من هم بتوانم وارد لژیون سردار شوم تا گوشه ای از محبت کنگره را جبران کنم.همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.

 • همسفر شمسیان

  سپاس خانم صبای عزیزم. آنقدر عشق خدمت در این زمینه را در دل دارم که اسم سردار را هر کجا می شنوم و یا می خوانم، ناخودآگاه نام لژیون سردار در ذهنم بالا و پایین می رود. گاهی فکر می کنم آرزویِ دیگری ندارم و تصاویری زیبا از حضورم در این راستا می سازم که باشم تا ... . اعضای سردار برای آنانی که عاشق خدمت در این جایگاه هستند، دعا کنید.

 • همسفر اکرم

  خانم صبای عزیزم سخنان شما همیشه بر دل و جان من می‌نشیند و سراسر آموزش است. امیدوارم همیشه پاینده باشید. ان شاءالله خداوند توان و بخشندگی را در قلب من هم زیاد کند. اعضای لژیون سردار خدا قوت.

 • همسفر اکرم

  خانم صبای عزیزم سخنان شما همیشه بر دل و جان من می‌نشیند و سراسر آموزش است. امیدوارم همیشه پاینده باشید. ان شاءالله خداوند توان و بخشندگی را در قلب من هم زیاد کند. اعضای لژیون سردار خدا قوت.

 • همسفر اکرم

  خانم صبای عزیزم سخنان شما همیشه بر دل و جان من می‌نشیند و سراسر آموزش است. امیدوارم همیشه پاینده باشید. ان شاءالله خداوند توان و بخشندگی را در قلب من هم زیاد کند. اعضای لژیون سردار خدا قوت.

 • زهرا همسفر منصور لژیون هفتم ،شعبه حر

  خدا قوت خانم صبا عزیز مثل همیشه خوش درخشیدیدآنقدر شیرین ،دل ربا ومتین صحبت میکنید که به دل میشینه، از شما بزرگواربسیار آموختم .سپاسگزارم از شما انشالله بخششهای ما همان بخشش بزرگ باشه که به یادمان نیاید در کجا چه کارخوب یا بخشش بزرگ داشتیم ،انشالله خداوند این توفیق بخشش غفران را از ما دریغ نکند . خدا قوت به تمامی عزیزانی که در سایت خدمت میکنن

 • همسفر عاطفه لژیون ۱۵ حر

  بادرود و خداقوت به خانم صبا عزیزم خیلی از فرمایشات ناب شما استفاده کردم و لذت بردم و برای من بسیار آموزنده بود .خدمتتون پربرکت و بهترین های خداوند روزی قلب مهربانتان ان شالله🌹🌹🌹

 • خدیجه باقری لژیون اول

  سلام وخدا قوت به خانم صبا وتمام اعضای لژیون سردار امیدوارم خداوند به جانتان سلامتی وبه مالتان برکت دهد امیدوارم روزی ما هم شود

 • نوشین

  سلام و عرض ادب ، ممنون از مطالب عالی الهی اذن ورود صادر بشه برای بنده آرزوی بهترینها برای شما ثابت قدمان دارم.

 • فهیمه لژیون18

  خانم صبای عزیز و دوست داشتنی بسیار عالی و بسیار تاثیر گذار بود واقعا لذت بردم امیدوارم خداوند به جان ومالتان برکت دهد وخدمتتان مورد قبول الله قرار بگیرد💕

 • همسفر فاطمه کمک راهنما نمایندگی حر

  سلام و درود الهی بر بخشندگان قدرتمند؛ خانم صبای عزیزم راهنمای متفکر و مهربانم؛ با تفکر ؛ کلام و اعمالتان دریچه های نور را بیش از پیش گسترش و وسعت دادید. عظمت بخشش را بخشندگان راستین انتقال میدهند. معلمان بزرگ همواره تمثیل و داستان و خاطره ایی به یادگار مانده را برای ملموس نمودن موضوع مطرح می‌نمایند و چه زیبا قدرت و ذات بخشش را نموار و نمایان فرمودید. درسم را گرفتم و ان شاءالله بیاموزم و به سرانجام برسانم. و خداوند چه زیبا با نیروی ایمان تجلی میابد. و به فضل الهی به ایمان که تجلی نور خدا است دست بیابیم و لمسش نمائیم. خانم صبای عزیزم عشق و سپاس. خدمتگزاران جلسه شکر و سپاس. اجر و پاداش همگی اعضای کنگره۶۰ قدرت بخشش . شکرشکرشکر🌻⚘🌸🍃💐☘🌺🌹🍀🌷💛❤🧡💚💜💙🌻⚘🌸🍃💐☘🌺🌹🍀🌷