English Version
English

کارگاه آموزشی جهان‌بینی؛ صورت مسئله اعتیاد

کارگاه آموزشی جهان‌بینی؛ صورت مسئله اعتیاد

نهمین جلسه از دوره هفتاد و نهم کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰؛ ویژه مسافران و همسفران؛ با استادی و نگهبانی آقای امین دژاکام و دبیری همسفر پریسا با دستورجلسه "صورت مسئله اعتیاد" چهارشنبه 29 شهریور ماه ۱۴۰2 ساعت 09:45 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:


سلام دوستان امین هستم یک مسافر.


آقای مهندس به کنگره پزشکی رفته اند و به من گفتند جلسه را اداره کنم. امسال خیلی تلاش کردیم اردوی سراسری انجام شود. تلاش های بسیاری انجام شد اما بازهم قسمت نشد. ما دوست داریم همسفران امکانات مسافران را داشته باشند. امسال به صورت آزمایشی درختکاری را در پارک ولایت انجام داده اند.
هدف ما از انجام این مسائل این است که یاد بگیریم چطور با هم زندگی کنیم. انسان اگر احساس می کند که تنهاست و ارتباط با دیگران برایش سخت است به دلیل عدم آگاهی و شناخت است. جهان بینی علم زندگی کردن با انسان هاست و اینکه انسان یاد بگیرد چگونه تعادل ها را رعایت کند.
غیبت یکی از ابزاری هست که برای ما ابتدا اوقات خوشی را رقم می زند و در ادامه تبدیل می شود به ناخوشی، داشتم فکر می کردم این شهد غیبت از کجا می آید و چه اتفاقی در صور پنهان میوفتند. انسان هرکاری که انجام می دهد یک جاذبه ای در آن برای او هست.
آنجا چیزی است که انرژی زیادی بین ما و آن کار تبادل می شود. وقتی ما به آفرینش نگاه می کنم بخش عمده کیهان و جهان فیزیکی قابل رویت نیست. یک نیرویی وجود دارد که اجازه نمیدهد اجرام آسمانی یکدیگر را جذب کنند و به آن انرژی تاریک می گویند. در مورد انسان نیز همین گونه است. یکی از جایگاه هایی که انرژی زیادی در آن قرار دارد دل و یا قلب ماست.


شما کسی را دوست دارید و از آن ناراحت می شوید. و این ناراحتی می برید پیش فردی که ارتباط عاطفی و احساسی  با کسی که شما را ناراحت کرده دارد. اینجا من مقداری از ناراحتی خود را تزریق کرده به قلب آن فرد و احساس سبکی می کنم.
بدگویی یعنی بد گفتن و غلط حرف زدن در مورد یک شخص یا اشیاء نیز می تواند باشد. ذوق و شوق انسان ها در بدگویی کردن از بین می رود. همه اتفاقات خوب به ذوق و اشتیاق انجام می شود. بعضی از معلم ها با پیچیده کردن مفاهیم و بد مطرح کردن ذوق انسان ها را از بین می برند.
انسان باید از این موضوع عبور کند و بعد خواهد دید که معجزه می شود.


قدری در رابطه با دستور جلسه که صورت مسئله اعتیاد است صحبت کنیم. اگر مشکلی صورتش را پوشانده باشد نمی توانیم به ماهیت آن پی ببریم. آقای مهندس نقاب و حجاب را از روی اعتیاد برداشته اند. انسان ابتدا باید بتواند حجاب را از روی خودش بردارد و بتواند نگاه صادقانه و خالصانه به مشکل داشته باشد.
اگر مسائل را نمی توانیم حل کنیم به این دلیل است که نگاه خرافی داریم. جامعه پزشکی اعتیاد را بررسی نکرده و هر چیزی که مصرف کنندگان گفته اند سند قرار داده. اگر به مسئله صادقانه نگاه می کردند شاید به نقاط مهمی دست پیدا می کردند.
بدگویی مانند زهری شیرین است امیدوارم کم کم بتوانیم از آن فاصله بگیریم.

متشکرم که به حرف های من گوش کردید خیلی ممنون.

 
نام فایل تاریخ لینک
فایل صوتی ۱۴02/06/29 دانلود
 

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .