English Version
English

هر عملی، عکس‌ العملی دارد

هر عملی، عکس‌ العملی دارد

راهنما مسافر محمد مسئول سایت شهرضا با آنتی ایکس مصرفی تریاک، حشیش و الکل و مدت تخریب بیش از 10سال وارد کنگره شده است.وی با روش درمان DST و داروی درمان OT به مدت 11ماه و 9 روز  به راهنمایی مسافر حسین سفر کرد و اکنون  نزدیک 2سال رهایی دارد؛ مسافر محمد سفر ویلیام هم انجام داد با آنتی ایکس 1 الی 2 پاکت سیگار و تخریب بالای 15سال وارد لژیون وایت شد و با راهنمایی مسافر حسین سفر کرد وی اکنون 1سال 8ماه، ، رهایی دارد و  در کنگره ورزش والیبال و شنا را انجام می‌دهد .در خصوص دستور جلسه "از سایت و فضای مجازی در کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی" با ایشان گفت‌وگویی را ترتیب داده‌ایم که نظر شما عزیزان را به آن جلب می‌نماییم:

 

این دستور جلسه چه ارتباطی با درمان و حال خوش یک مسافر در کنگره 60 دارد؟
هر عملی، عکس‌العملی دارد. من در کنگره یاد گرفتم هر خدمتی درراه درست بدون مزد و چشم‌داشت، قطعاً آرامش و حال خوب به دنبال دارد. به عقیده من در پروسه مدت درمان اعتیاد در سفر اول بهترین راه برای نبرد با نیروهای منفی و بازدارنده خدمت صادقانه است.
در کنگره اگر بخواهیم از بودن خود در صندلی‌ها لذت ببریم باید به کنگره وصل باشیم و برای اینکه به کنگره وصل باشیم، باید خدمت کنیم. این دستور جلسه می‌خواهد به ما بگوید خدمت‌هایی هم در صور پنهان هست که تک‌تک ما حتی اگر سواد کمی داشته باشیم با نوشتن یک مقاله یا دل نوشته، تجربیات و حسمان، راهی که پیدا کردیم را به دیگران انتقال بدهیم و این هم می‌تواند خدمت بسیار ارزشمندی باشد.

آیا کسانی که از سایت کنگره ۶۰ به‌عنوان یک فضای آموزشی یا خدمتی استفاده می‌کنند، باکسانی که خودشان را بیگانه و جدا از سایت می‌دانند برابرند؟
کسانی که از سایت کنگره و وبلاگ‌ها استفاده می‌کنند، سفری به‌مراتب بهتر، باکیفیت و راندمان بیشتری دارند. در قرآن آیه‌ای داریم؛ آیا بینایان با نابینایان برابرند؟ آیا دانایان با نادانان برابرند؟ آیا کسانی که از سایت کنگره به‌عنوان یک فضای آموزشی یا خدمتی استفاده می‌کنند، باکسانی که خودشان را بیگانه و جدا از سایت می‌دانند برابرند؟ نه؛ قطعاً این عزیزانی که از سایت استفاده می‌کنند، چه به‌عنوان فضایی که بخوانند یا بازدیدکننده باشند و چه کسانی که خدمتگزار این بخش باشند؛ قطعاً سفرشان متفاوت است.

خدمت کردن در سایت را از کجا شروع کردید و چه تأثیری در زندگی شما تا به این لحظه داشته است؟
خدمت سایت را در اواسط سفر اول شروع کردم و واقعاً همان روزهای اول انرژی و حال بسیار خوبی در حین خدمت و بعدازآن به من دست می‌داد. وقتی مسئول سایت نکته‌ای را به من گوشزد می‌کردند یا آموزشی به بنده می‌دادند، برایم لذت‌بخش بود؛ علاوه بر آن خدمت سایت نقش بسیار اساسی و مهمی برای رسیدن به پایان سفر اول و رهایی برای من ایفا کرد و خیلی راه را برایم ساده و هموار نمود. در زندگی هم یک نظم و انضباط خاصی در امور کارهای شخصی در منزل و محل کار به من بخشید و تأثیر شگرفی در طرز برخورد و گفتمان با دیگران برایم به ارمغان آورد.

اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید برایمان بفرمایید.
در حقیقت می‌توانم بگویم خدمت در سایت همان مبارزه با نفس است. تمام خدمت‌هایی که در سطح کنگره هست، به همین شکل است؛ اما خدمت سایت، درگیری‌ها و مبارزه‌هایش بیشتر است؛ نه آن مبارزه‌ای که من بخواهم تبدیل به یک آدم فوق‌العاده خوب بشوم، ولی همان آدمی که بتوانم به آن تعادل لازم برسم. باید بگویم اگر بارها در سایت خدمت کنم و خدمتم را ادامه بدهم، بازهم این آموزش‌ها وجود دارد.

و اما کلام آخر...
از همه عزیزان تشکر می‌کنم که وقتی با همدیگر در ارتباط هستیم، سطح فرمان‌برداری و احترام و حرمت‌ها این‌قدر زیاد است که آدم از خدمت کردن لذت می‌برد. می‌توانم به‌جرئت بگویم اصلاً خسته نمی‌شوم، چون به‌محض اینکه پیام می‌دهم بچه‌ها زود خدمت را قبول می‌کنند و کارها خیلی راحت‌تر پیش می‌رود و یک کار گروهی پرانرژی است که اعضا خیلی به هم انرژی می‌دهند.

تهیه کننده: گروه سایت شعبه شهرضا

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .