English Version
English

پیدا شدن راه درمان اعتیاد در کنگره60

پیدا شدن راه درمان اعتیاد در کنگره60

جلسه نهم از دوره سی‌وهفتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰؛ نمایندگی امین قم، ویژه مسافران با استادی راهنمای محترم مسافر محمد، نگهبانی مسافر یونس و دبیری مسافر جلال، با دستورجلسه "وادی هفتم و تاثیر آن روی من" یکشنبه 19 شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر.
خداوند را شاکرم که این فرصت در اختیار من قرار داده شد تا امروز بتوانم در خدمت شما باشم و آموزش بگیرم. به گروه جدید مرزبانی و ایجنت محترم تبریک می‌گویم و از ایشان تشکر می‌کنم.
وادی هفتم و تأثیر آن روی من، یکی از اساسی‌ترین دستور جلسات کنگره است زیرا همه ما معتقدیم که راه درمان اعتیاد برای ما بازشده است و بستری برای ما فراهم‌شده است که بتوانیم اعتیاد خود را درمان نماییم. کشف حقیقت یعنی به نتیجه رسیدن و استفاده از گوهری که در اختیار من قرارگرفته است.
وادی هفتم می‌گوید رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.

بعد از مدت‌ها خستگی، راه را پیدا کرده‌ام و فهمیده‌ام که می‌توانم جسم، روان و جهان‌بینی خود را به تعادل برسانم. این مرحله کاشت نام دارد و مرحله بعدی برداشت است که زمانی اتفاق می‌افتد که از این راه، مسائلی را متوجه می‌شوم، به‌عنوان‌مثال: برای چه هدفی به کنگره آمده‌ام. آیا قصد دارم خانواده و اطرافیان خود را فریب دهم؟! آیا برای ترک مواد مخدر به کنگره آمده‌ام؟! پاسخ این سؤالات منفی است. در حقیقت من به کنگره آمده‌ام که چیزهایی را که ازدست‌داده‌ام، دوباره پیدا کنم و این‌ها با یکدیگر تفاوت زیادی دارند.

زمانی که من در حال سفر بودم، بسیاری از دوستان من رها شدند، درحالی‌که برخی چون برداشت اشتباهی داشتند نتوانستند این راه را به پایان برسانند. این افراد فرمان‌بردار خوبی نبودند و به روش کنگره ایمان نداشتند و این همان دستور جلسه هفته گذشته است.
میان دستور جلسات، ارتباط و هماهنگی وجود دارد و تصادفی نیست. در حقیقت لازمه این وادی فرمان‌برداری است.
در کلام خدا سه گروه هستند که بازنده معرفی‌شده‌اند. گروه اول افرادی که نقض عهد می‌کنند، به‌عنوان‌مثال کسانی که برگه تازه واردین را امضا نموده و در ادامه به عهد خود وفادار نمی‌مانند.
گروه دوم افرادی‌ هستند که مسیر انتقال علم را قطع می‌نمایند.

به‌عنوان‌مثال: افرادی که سفر خود را به پایان نمی‌رسانند و درمان نمی‌شوند، در مسیر انتقال علم کنگره نمی‌باشند.
گروه سوم افرادی هستند که در مسیر ضد ارزش‌ها و فساد قرار دارند.
شخصی نزد عارفی می‌رود و از او می‌پرسد که صورت برزخی او به چه شکل است. عارف در پاسخ می‌گوید صورت برزخی تو به شکل الاغ است. این شخص چهل روز به تزکیه و پالایش پرداخته و عبادت می‌نماید و پس‌ازآن دوباره به نزد عارف رفته و سؤال قبلی را تکرار می‌کند. عارف به او پاسخ می‌دهد تو اکنون یک الاغ مقدس هستی. در حقیقت این فرد برداشت درستی از مسیر ارزش‌ها نداشته است.
از اینکه به صحبت‌های بنده توجه کردید تشکر می‌کنم.

تایپ: مسافر علیرضا لژیون هشتم و مسافر آرش لژیون یکم

ارسال خبر: مسافر میلاد لژیون ششم

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .