English Version
English

جشن هفته ایجنت و مرزبان در پارک ملت شهرضا

جشن هفته ایجنت و مرزبان در پارک ملت شهرضا

روز جمعه ۱۴۰۲/۶/۱۰ جلسه دوم از دور اول جلسات جشن ایجنت و مرزبان پارک ملت شهرضا با استادی ایجنت پارک، مسافر حسین و نگهبانی راهنما محمد و دبیری راهنما منوچهر راس ساعت ۹ صبح در محل پارک ملت شهرضا شروع به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد: 
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر امروز ما دومین جشن ایجنت مرزبان را در پارک ملت شهرضا داریم که انشاالله بتوانیم بهره کافی را از این جشن و مراسم ببریم. قطعاً هفته ای که گذشت بچه‌ها در مورد این دستور جلسه صحبت کردند و در جشن شرکت کردند، تقدیر و تشکر خودشان را از مرزبان‌های شعبه و ایجنت شعبه به عمل آورده‌اند. من هم در راس، این هفته بزرگ و عزیز را به آقای مهندس و در ادامه خدمت مرزبانان پارک نمایندگی شهرضا تبریک عرض می نمایم.
خدا را شکر پارک نمایندگی شهرضا تقریباً حدود دو سال است که فعالیت می‌کند و رشد بسیار خوبی داشته. اگر الان ما با این قدرت و حس و حال خوب، صبح جمعه ساعت ۷ حضور داریم، بخاطر زمینه سازی است که انجام می گیرد. چون قطعاً هر کدام از ما ساعت ۶ از خواب بیدار می‌شویم و کارهایمان را انجام می‌دهیم و آماده می‌شویم برای پارک و این لطف خداوند است که شامل حال ما می‌شود و صبح را می‌توانیم ببینیم. چون چند سال بوده که یک مصرف کننده صبح را نتوانسته ببیند و یا نتوانسته صبحانه بخورد و یا در پارکی، حضور داشته باشد چه خود و چه خانواده‌اش و حال این حضور از معجزات و از قوانین کنگره است.

 کنگره طبق برنامه‌ریزی و آموزشی که در اختیار یک رهجو قرار می‌دهد آن رهجو می‌تواند به صلح و آرامشی که دوست دارد برسد یکی از شرایطی که برای یک رهجو در کنگره فراهم می‌شود ورزش کنگره است ساعتی که برای این ورزش در نظر گرفته شده صبح جمعه از ساعت ۷ الی ۱ بعد از ظهر است. که ما مسافران می توانیم در کنار خانواده‌های خود یک تفریح سالم داشته باشیم و در کنار دوستانی که در کنگره با هم آشنا شدیم می‌توانیم یک روز خوب را برای خود رقم بزنیم.
از زمانی که رهجویی در پارک حضور پیدا می‌کند و ورزش می‌کند تا هفته آینده این شور و شعف و انرژی در وجودش هست و مدام لحظه شماری می‌کند که جمعه صبح شود و در کنار راهنمای خود سر سفره برای صرف صبحانه بنشیند و بعد هم ورزش انجام دهد. وقتی با دقت نگاه کنیم می‌بینیم که این خدمت‌ها و فراهم کردن این بستر با آن نظم و قوانینی که وجود دارد نیاز به یک مدیریت و هماهنگی دارد، که این مدیریت و هماهنگی توسط مرزبانان و خدمتگزاران پارک انجام می شود.
پارک مثل یک شعبه می‌ماند که خودش به صورت مجزا و مستقل فعالیت خود را انجام می دهد پارک ملت شهرضا نیاز به خدمتگزار دارد و یک شعبه محسوب می‌شود هرگونه خدمتی که ما در پارک انجام می دهیم با شعبه برابری می‌کند. آقای مهندس برای یک سری خدمت‌ها مثل نگهبان و نگهبانان ورزشی و مرزبان های پارک ارزش بسیار زیادی قائل شده اند و از این رو ما این هفته را جشن می‌گیریم و از مرزبان های پارک تقدیر و تشکر می کنیم.
کار مرزبان‌های ورزشی مهم‌تر از مرزبان‌های شعبه است زیرا در شعبه یک مرزبان در محیط بسته و یا یک ساختمان یک سری کارها را انجام می‌دهد که قطعاً در آن شعبه راهنماها حضور دارند و رهجوها مطیع و فرمانبردار راهنما هستند. در یک محیط بسته آن برنامه‌ریزی یا هماهنگی‌ قوانین و مقررات راحت‌تر است ولی در محیط پارک حد و مرزی برای رهجو مشخص نشده و رهجو آزاد است.

وقتی رهجو وارد پارک می‌شود نمی‌تواند در پارک با راهنما لژیون تشکیل دهد زمانی که رهجو به پارک می‌آید موظف است با لباس ورزشی آن ورزش منتخب را انجام دهد هماهنگ کردن رهجوها و راهنماها در زمین ورزشی به مراتب کار سختی است و این مرزبانان هستند که وظیفه دارند این قوانین را طوری به اجرا بگذارند که اختلافی بین اعضا به وجود نیاید و ما باید به مرزبانان احترام بگذاریم.
ما در پارک دور هم جمع شده ایم که پیام کنگره را به صورت تک تک به انسان‌های معمولی انتقال دهیم. مسئولین پارک ما را رصد می‌کنند مردم عادی هم همینطور. این نظم و انضباط که همه به طور دقیق و منظم ورزش می‌کنند بدون هیچ بی‌احترامی همه این‌ها ثمره کار مرزبانان محترم است پس باید با این عزیزان همکاری کنیم و هر خواسته‌ای داشته باشند باید انجام دهیم که قطعاً این آموزش‌ها در لژیون به رهجوها داده شده است.
پارک ملت شهرضا برای ما باعث خیر و برکت بوده و باید قدرش را بدانیم و برای آن ارزش قائل شویم چون مکانی است که پتانسیل زیادی دارد و جوابگوی چند شعبه آینده در شهرضا را دارد انشالله در پنج و یا ده سال آینده این اتفاق می افتد و این بذرهایی است که ما الان می کاریم.

جشن ایجنت و مرز بان است، حال ممکن است برای رهجویی این سوال پیش بیاید که ما در شعبه پاکت به ایجنت داده ایم دیگر چه لزومی دارد که در پارک‌ مجدد این کار را انجام دهیم ؟ در جواب باید گفت اگر ما بخواهیم واقع بینانه به این کار نگاه کنیم، وقتی صحبت از واقع بینانه می شود باید خیلی دقیق درباره بعضی از مسائل فکر شود، برنامه ریزی شود و آن کار انجام شود، مهم این است که یک رهجو دارد از دو جایگاه تقدیر و تشکر می کند مهم این نیست که یک شخص دارد دو جایگاه را اداره می کند و وظیفه من به عنوان یک رهجو باید از جایگاه تقدیر و تشکر کنم نه از شخص بخصوص.

حال مسئولیت ایجنت پارک چیست؟
همانگونه که در شعبه مسئول و بزرگتر شعبه ایجنت محسوب می شود و قابل احترام است، در پارک هم به همین گونه است. تمام مسئولیت های ورزشی و تمام تصمیم گیریهای ورزشی و تمام هماهنگی نگهبانان جلسات و ورزش بانان و مرزبانان پارک به عهده ایجنت پارک می باشد. در کل ناظر و هماهنگ کننده تمام امور پارک ایجنت پارک است تا نظم و انضباط واجرای قوانین ورزش به نحو شایسته انجام پذیرد و این امر باعث می شود که وقتی یک رهجو می خواهد همسفرش را به پارک بیاورد احساس امنیت کند و همسفرش در قسمت همسفران و خودش در قسمت مسافران با خیال راحت ورزش کنند.
پس باید این را بدانیم که وقتی صحبت از جایگاه می شود دیگر شخص مهم نیست و اصل آن جایگاه است که از آن تقدیر و تشکر می‌شود.
حال جا دارد از چهار مرزبان دوره قبل، آقا فریدون، آقا محمد، آقا محمد مسعود و آقا مجتبی یک یاد و یک تقدیر و تشکر کنیم چون آنها هم به نوبه خود زحمت زیادی کشیده اند و این بذری است که توسط این عزیزان کاشته شده است.
از اینکه به صحبت های من گوش دادید ممنون و متشکرم.

در ادامه نظر شما را به گزارش تصویری جلب می نمایم.

 

تایپ و ویرایش مسافران: احمدرضا، مجتبی، بهنام و حمیدرضا

عکاس: مسافر محمد

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .