English Version
English

یک آزمون برای کسب تجربه

یک آزمون برای کسب تجربه

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته‌ پرشگون ایجنت و مرزبان، خدمت کلیه‌ اعضای محترم کنگره‌۶۰، مخصوصاً خدمتگزاران بی‌ادعا و با عشق نمایندگی رودهن، به همین مناسبت مصاحبه‌ای ترتیب داده‌ایم با ایجنت همسفران نمایندگی رودهن، همسفر شهین که در ادامه توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.


لطفاً به رسم کنگره خود را معرفی نمایید؟
آنتی ایکس مصرفی مسافرم: شیشه، داروی درمان: اوتی، مدت سفر اول : ده ماه و بیست روز، رهایی: یازده سال و هشت ماه و پانزده روز، به راهنمایی آقای احمد زمانی و خانم زهرا حاج محمدی.

 لطفاً در مورد وظایف ایجنت برای ما توضیحاتی بفرمایید؟
ابتدا این هفته زیبا رو به آقای مهندس وخانواده محترم‌شان و خانواده بزرگ کنگره ۶۰ و تمامی ایجنت‌ها و مرزبانان پرتلاش و همیشه در صحنه کنگره ۶۰ و علی‌الخصوص نمایندگی رودهن تبریک و شاد باش عرض می‌کنم.
درمورد وظایف ایجنت همان‌طور که آقای مهندس فرمودند؛ ایجنت ناظر بر عملکرد مرزبانان است نه آقا و سرور این عزیزان؛ اما من طی این  هفت ماهی که در این جایگاه ایجنتی خدمت می‌کنم، متوجه شدم این جایگاه‌ها فرصتی است که خداوند برای آموزش درست و خدمت مفید در اختیار انسان می‌گذارد و یک آزمون برای کسب تجربه است و به تجربه دانستم ایجنت به‌عنوان ناظر بایستی مثل عقاب تیزبین به‌همه‌ جوانب نمایندگی وعملکرد مرزبانان و راهنمایان نظارت داشته باشد؛ چون مسئولیت مرزبانان بسیار سنگین است و ممکن هست یک‌سری موارد پیش‌پاافتاده به‌نظر برسد و از چشم این عزیزان پوشیده باشد؛ اما در نظم سیستم خلل ایجاد کند. ایجنت و مرزبان همانند همان گاردریل که آقای مهندس مثال زده‌اند در هدایت شعبات عمل می‌کنند؛ یعنی مجموعه نمایندگی‌ها بر پایه نظم وقوانین وحرمتها استوار است، زمانی‌که عاملی بخواهد این نظم و نظام را به‌هم بریزد چه ناخودآگاه و چه آگاهانه به مسیر هدایت می‌کند و نقش یک بزرگ‌تر را باید ایفا کند.

به نظر شما یک راهنما و لژیون قوی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
قوی‌بودن راهنما ریشه در قدرت و توانمندی او دارد، زمانی‌ که راهنما دانایی و ظرفیت لازم را داشته باشد توانمند می‌شود و نشانه توانمندی راهنما در نظم و عملکرد او و تابع اصول و قوانین و حرمت‌های کنگره باشد و رهجویی‌ که خواهان رهایی باشد قطعاً از راهنما تبعیت می‌کند و گوش به فرمان است.

لطفاً نظرتان را راجع به این سیستم الهی بفرماید؟
هر مکانی که طبق نظام و قوانین الهی که بر هستی برقرار است، حرکت کند آن سیستم سیستم الهی است و در گردش آسمانی و صراط مستقیم است و کنگره از این مستثنی نیست به‌همین دلیل سیستم الهی گفته می‌شود و چرخش این سیستم برمبنای نظم وحرمت و قوانین باعث شده کوچک‌ترین تخطی به وضوح دیده شود واگر بی‌نظمی ایجاد کند، سیستم یا همان کنگره ۶۰ همچون گرد باد عمل می‌کند و کسی‌که تابع قوانین نباشد بدون این‌که آسیبی به این سیستم وارد کند به بیرون پرتاب می‌کند و بیشترین آسیب را فرد متخطی می‌بیند.

به نظر شما بهترین تصویر یک نمایندگی چگونه است؟
در کنگره ۶۰  زمانی‌که سه ضلع  نیروی انسانی و منابع آموزشی و منابع مالی بصورت موازی و هماهنگ باهم و برمبنای عدالت، معرفت و عمل سالم بچرخد بهترین تولید و نتیجه و بازتاب را خواهد داشت و یک نمایندگی باید روی این سه ضلع بالاترین انرژی را صرف کند درنتیجه با فرآیند زمان بازتاب آن نمایندگی علاوه بر خود نمایندگی در بیرون هم مثل درختی که از دیوار  به بهترین شکل بیرون می‌زند، به تصویر کشیده خواهد شد.

اگر کلام آخری دارید بفرمائید؟
بسیار سپاسگزارم از شما که فرصت خدمت در قسمت مصاحبه را به من اختصاص دادید، ان‌شاءالله که توانسته باشم حق مطلب را ادا کرده باشم و نقش کوچکی در رشد و ترقی نمایندگی رودهن داشته باشم و با آرزوی توفیقی روز افزون برای تمامی اعضای شعبه رودهن دارم و در آخر از خدای خودم، آقای مهندس و خانواده محترم‌شان سپاسگزارم .

تهیه : همسفر آمنه رهجوی راهنما همسفر آذر (لژیون هشتم)
عکاس: همسفر رضوان مرزبان خبری
ارسال: همسفر معصومه رهجوی راهنما همسفر نیره (لژیون‌ هفتم)
نمایندگی همسفران رودهن

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .