تاریخ
شنبه 22 خرداد 1400

باید بمانم و کمک کنم چون‌ به من کمک کرده‌اند

موضوع : دستور جلسات هفتگي
مسافر محمد استاد جلسه پنجشنبه 20 خرداد ماه 1400 در نمایندگی تخت جمشید شیراز گفت: بحث گلریزان را هرسال در شعبات انجام می‌دهند که فشار روی یک نفر نباشد که اگر ما بخواهیم یک زمین بخریم، یک نفر باید سختی زیادی را تحمل کند. ولی وقتی بار روی اعضا باشد، به‌راحتی می‌توانیم زمین را خریداری نماییم، وقت آن است که یک گل‌ریزانی انجام بدهیم.
باید بمانم و کمک کنم چون‌ به من کمک کرده‌اند

جلسه نهم از دوره دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی مسافر محمد، نگهبانی مسافر حمزه و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه «گلریزان» پنجشنبه 20 خرداد‌ماه 1400 ساعت 17 آغاز به کارکرد.

سخنان استاد :

سلام دوستان محمد هستم مسافر. کنگره 60 توسط خود اعضا اداره می‌شود، افرادی که داخل خود کنگره وجود دارند، از فردی که نگهبان نظم است تا ایجنت شعبه همه یک روز با مصرف مواد مخدر وارد سیستمی شدن به نام کنگره 60، ده تا یازده ماه طول درمان است و این مدت برای این هست که سیستم درون بدن شکل بگیرد و شبه مورفین را تولید نماید که شخص بی‌نیاز شود از هرگونه مواد مخدر، ابتدا هر فردی که وارد کنگره می‌شود چون حس‌های آن بسته است خوب موضوع کنگره را ممکن است درک نکند و به دنبال ترک باشد و حتی از کلمه درمان هم استفاده نکند و بگوید من آمده‌ام اینجا برای ترک اعتیاد، چند وقت که می‌گذرد آن واژه ترک از بین می‌رود و خودش اعلام می‌کند که ما آمدیم اینجا برای درمان که همان به تعادل رسیدن جسم و روان است.

 

یک سیستم برای اینکه راه‌اندازی بشود به سه موردنیاز دارد یک نیروی انسانی، دوم علم و آگاهی، سوم مالی یا پول است، اگر کنگره ساختمانش باشد و علم و آگاهی آن نباشد ما اینجا به هدفمان نمی‌رسیم، اگر علم و آگاهی باشد و پول هم باشد ولی افرادی برای خدمت کردن نباشند باز شخصی به درمان نمی‌رسد؛ و اگر نیرو انسانی باشد، پول نباشد، چگونه می‌توانیم اجاره این محل، هزینه‌های جاری مانند آب و برق و گاز را پرداخت نماییم.

سفری را آقای مهندس در اوج ناباوری شروع کردند و در حال حاضر در کشور به 70 شعبه رسیده است و تعداد اعضای موجود بیش از یک‌صد هزار نفر هست و نیز ما الآن در مکانی که نشسته‌ایم ادامه همان حرکت آقای مهندس است که روزی با یک نفر آغاز نمودند. تعدادی از مسافرین که به درمان می‌رسند بعد از 10 تا 11 ماه می‌روند و عده‌ای می‌مانند، من همیشه گفته‌ام که آن مسافری که می‌رود نسبت به مسافری که می‌ماند و خدمت می‌کند آموزش کمتری دریافت نموده است، مثلث دانایی‌فردی که می‌رود کمتر رشد کرده است و اما فردی که خدمت می‌کند می‌تواند هم به کنگره هم‌خانواده و هم به کار بپردازد، چراکه متوجه شده است کنگره به‌صورت رایگان به آن سرویس داده است و حالش خوب شده و باید گوشه‌ای از کار را بگیرد. افرادی که پای‌کار هستند، از سفر اول شروع به خدمت می‌کنند و کار را حس می‌کنند همیشه ماندگار هستند، چه توی کنگره چه بیرون کنگره من به‌شخصه می‌گویم باید بمانم و کمک بکنم چون‌که به من کمک کرده‌اند درگذشته.

قبلاً یک شماره‌حساب درون شعبه‌ها وجود داشت و زیر آن نوشته بودند برای خرید زمین، سال 91 من در آن موقع مهماندار شعبه می‌ایستادم و از یکی از اعضا پرسیدم که این یعنی چه؟ و آن عزیز به من توضیح داد که این پول برای خرید زمین همان شهر است و به‌واسطه پولی که اعضا واریز می‌کنند آن شهر صاحب زمین می‌شود این کار صورت گرفت، من هم در سفر اول بودم و ازنظر مالی کاملاً صفر بودم ولی گوشه‌ای از پول‌هایی که گیرم می‌آمد را پس‌انداز می‌کردم. چون‌که شماره‌حساب را گوشه تابلو دیده بودم که به نام جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ بود همیشه در ذهنم بود؛ اما من همان پول را به‌صورت نقدی در شعبه تحویل دادم و در ادامه از من در جلسه تقدیر و تشکر شد و لوحی به من داده شد در جلسه که خیلی انرژی گرفتم و هرروز حال من بهتر می‌شد، آن شادابی را درون خودم بیشتر حس می‌کردم انرژی من بیشتر می‌شد و آنجا متوجه شدم که باید من هم یک‌گوشه‌ای از کار را بگیرم، اگر قرار باشد ما هم شعبه از خودمان داشته باشیم باید دست‌به‌دست هم بدهیم و اگر بخواهیم نگاهمان به ارگان‌های دولتی باشد که وجه نقد یا زمین به ما بدهند هیچ‌کس جواب ما را نمی‌دهد. چون دیواری کوتاه‌تر از دیوار اعتیاد نیست.

ما وارد سیستمی شدیم که حالمان خوب شده است و نمی‌توانیم نسبت به اتفاقی که افتاده است بی‌تفاوت باشیم، راهنما دارد وقت می‌گذارد، از راه دور دارد می‌آید در سرما و گرما، هزینه‌های جاری سوخت دارد که چه شود؟ که حال یک نفر خوب بشود. اکنون‌که حال یک نفر دارد خوب می‌شود، حتی عده‌ای که در حال حاضر سالم می‌باشند در آینده نیروی منفی هزاران هزار نقشه می‌کشد که یک عده را بیاورد در همان قضیه تاریکی مواد وارد کند و امروز ما باید این بنا را محکم نماییم، بحث گلریزان را هرسال در شعبات انجام می‌دهند که فشار روی یک نفر نباشد که اگر ما بخواهیم یک زمین بخریم، یک نفر باید سختی زیادی را تحمل کند. ولی وقتی بار روی اعضا باشد، به‌راحتی می‌توانیم زمین را خریداری نماییم، وقت آن است که یک گل‌ریزانی انجام بدهیم، ما که بالای 400 و 500 نفر هستیم با سفر اولی‌ها، سفر دومی‌ها و همسفرها، اگر که بیاییم و آن چیزی را که در توان است را بگذاریم وسط، همان‌طور که یک راهنما به‌تنهایی نیست در مجموعه، بچه‌های مرزبانی، ایجنت، نشریات، اوتی و نگهبان، مهماندار، استاد، بچه‌هایی که مشارکت می‌کنند، یک بخش آن‌هم همین‌جا است که ما باید بخشش را یاد گرفته باشیم.

 ما در این خدمت مالی باید به‌اندازه‌ای که درنهایت توانمان است خدمت کنیم، اگر فردی می‌آید و پانصد میلیون تومان خدمت مالی انجام می‌دهد و ما در توانمان سه میلیون تومان بیشتر نیست نباید بگوییم که من خجالت می‌کشم. باید این را به عرضتان برسانم مهم نیست چقدر ما خدمت مالی می‌کنیم، اینکه درنهایت توانمان پرداخت کنیم مهم است، شاید فردی که 3 میلیون تومان پرداخت می‌کند نهایت توانش همین‌قدر بیشتر نیست و کسی که 500 میلیون تومان خدمت می‌کند شاید چند ده میلیارد سرمایه دارد و من نتیجه‌ای که می‌گیرم، میگویم کسی که یک‌میلیون تومان پول دارد و نصف اش را می‌بخشد، بخشنده‌تر از آن پانصد میلیون تومانی است.

می گویند حاتم طایی با قافله داشت از جایی رد می‌شد تا رسیدند به یک روستا، چند نفر بودند و رفتند خانه یک پیرمرد، آن پیرمرد مهمان‌نواز بود و فقط می‌دانست یک عده آمده‌اند و شناختی هم ندارد نسبت به آن‌ها که کی هستند، شب ماندند، پیرمرد یک خروس داشت و این را سر برید و نیز فردا ظهر چند نفر دیگر از رفقای دیگر ایشان آمدند و جمعیت بیشتر شد یک گوسفند دیگر هم داشت و این تمام دارایی‌اش بود، این هم سر برید و از مهمانان پذیرایی نمود حاتم به چوپان خود گفت که 500  گوسفند بدهید به این پیرمرد، چوپان شگفت‌زده شد که این‌یک خروس و یک گوسفند برای ما سربریده است و حال شما می‌خواهید 500 گوسفند به او بدهید؟ حاتم گفت که این پیرمرد آن چیزی که داشت تمام دارایی‌اش بود و بخشید و من فقط دارم بخشی از داراییم را می‌دهم. این پیرمرد جایگاهش از من بالاتر است، از دید تو کم داده است. حال اگر در توان من 100 هزار تومان هست و بگویم این مبلغ کم است، اصلاً کم نیست. اگر هم بیاییم انبار قلعه را نگاه کنیم دانه‌دانه جمع شده است، پس همه ما تمام توانمان را در این جشن گلریزان می‌گذاریم که هر چه باشکوه‌تر برای این عمل عظیم صورت بگیرد.

در ادامه مراسم تجلیل از مقالات برتر مسابقه مقاله‌نویسی شعبه تخت جمشید شیراز با موضوع نقش خدمت و مسئولیت‌پذیری در درمان اعتیاد صورت گرفت. مسابقه در دو گروه سفر اول و سفر دوم برگزار شد و از مقالات برتر با لوح تقدیر و کارت هدیه با حضور دیده‌بان محترم آقای بابک لطفی تجلیل شد

مقاله اول بخش سفر دوم آقای محمد بهمنی

مقاله دوم بخش سفر دوم آقای احمد خادمی

مقاله سوم بخش سفر دوم خانم طاهره دوکوهکی

مقاله اول بخش سفر اول آقای علی اسکندری

مقاله دوم بخش سفر اول آقای مهراب خلیلی مفرد

مقاله سوم بخش سفر اول خانم خدیجه فتحی


 

تنظیم و ارسال: مسافر محمد لژیون پنجم 
عکاس: مسافر داوود لژیون دوم
تایپ: مسافر احمد لژیون دوم 
نمایندگی تخت جمشید شیراز

تعداد بازدید از این مطلب : 1298
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
38 نظر  
 • حمید رضا
زمان ارسال
1400/04/08 1:37:33
درود بر استاد گرامی جلسه آقای محمد ضرغامی مردی از جنس عشق و محبت.آنچه باور است محبت هست🌹
 • نعمت لژیون ۷
زمان ارسال
1400/03/26 23:4:49
سلام عرض ادب و احترام خدمت تمام خدمتگزاران وتمام عزیزانی که در این مراسم نقش آفرینی کردند.
 • ساره همسفر محسن ل1
زمان ارسال
1400/03/26 10:27:59
درود و خسته نباشید به مسافران شعبه تخت جمشید که جشن گلریزان باشکوهی را برگزار کردند و تبریک خدمت همسفران و مسافران که در مقاله نویسی موفق بودند
 • حمزه کوهستانی ،تخت جمشیدشیراز
زمان ارسال
1400/03/24 17:2:36
خدا قوت ب تمام خدمتگذاران شعبه شیراز،تشکر از تمام عزیزانی که در این جشن شرکت کردن و حمایت مالی کردن
 • همسفر مرضیه لژیون دوم
زمان ارسال
1400/03/24 10:34:46
تشکر و سپاس از اعضا و خدمتگزاران محترم شعبه که جشن خوب و باشکوهی برگزار کردند انشالله در این راه پاینده و برقرار باشیم🌹🌹🌹
 • محمدرحیم لژیون سوم تخت حمشید
زمان ارسال
1400/03/24 0:34:6
خسته نباشید به استاد ضرغامی بابت صحبتهای خوب وشیرین وضرب المثالهای اموزندشون ممنون ومتشکر
 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1400/03/23 22:36:37
خداقوت به عزیزان مسافر
 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1400/03/23 19:32:43
با سلام ببخشید تابخشیده شوید به درمان قطعی و رهایی راستین برسید
 • همسفر فاطمه کمک راهنمای تازه واردین
زمان ارسال
1400/03/23 9:47:23
خدا قوت به استاد جلسه آقا محمد ،نگهبان و دبیر . بیانات استاد بسیار عالی بود و همچنین خدا قوت به اعضای شعبه تخت جمشید که جشن با شکوهی برگزار کردند..و تبریک به مسافران و همسفرانی که در مقاله نویسی مقام آوردند و همچنین خدا قوت به کمک راهنماهای خوبشون
 • فائزه همسفر رضا
زمان ارسال
1400/03/22 23:13:32
عرض تبریک ویژه به همسفران و‌مسافران برگزیده مقاله نویسی و داورانی که قضاوت این قسمت را بر عهده داشتند.
 • فائزه همسفر رضا
زمان ارسال
1400/03/22 23:6:17
بخشش قدرت می خواهد.خداقوت فراوان به مسافران شعبه که با عزمی راسخ جشن‌گلریزانی به این زیبائی برگزار نمودند.امیدوارم با استحکام پایه های مالی همیشه پرتوان و استوار باشید. تشکر از جناب مهندس دژاکام ،برگزار کنندگان جشن و تمامی خدمت گزاران
 • همسفر فریبا لژیون اول
زمان ارسال
1400/03/22 21:36:4
خداقوت خیلی جشن باشکوه و پرانرژی برگزار شده حس زیبایی هست
 • داوود لژیون دوم تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 20:30:51
♥️♥️♥️🌷🌷🌷🌷خدا قوت 👏🏻👏🏻👏🏻
 • نستور
زمان ارسال
1400/03/22 19:2:34
خداقوت و خسته نباشید میگم به تمام همسفران و مسافران شعبه ی تخت جمشید،دیده بان محترم آقای لطفی،ایجنت عزیزآقا ی حمزه‌ کوهستانی و استاد جلسه آقای ضرغامی ⚘⚘
 • مسافر احمد ل۲ تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 18:42:25
سلام و خداقوت به همه خدمتگزاران کنگره۶۰, بخصوص شعبه تخت جمشید شیراز ، باعث افتخار من بود که یک بار دیگر در جشن گلریزان شرکت کنم و این دفعه مفتخر شدم که در لژیون سردار خدمت کنم و این جایگاهی بود که دوست داشتم تجریش کنم و اختلاف پتانسیل را ایجاد کنم تا بتوانم شاید به چشمه ایی جوشان تبدیل شوم . از استاد عزیزم آقای محمد ضرغامی بابت اینکه جلسه ایی پر انرژی برگزار کردند تشکر میکنم ‌‌.
 • محمدعلی ل۸شعبه شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 16:10:58
جشن خوبی بود و مسافران تخت جمشید شیراز گل کاشتند و امیدواریم که سرپناهی تهیه و برای مسافران بی پنهان اعتیاد و کنگره۶۰ در تاسیس ساختمان الگوی نابی است که قدرش را باید بدانیم
 • همسفر محبوبه ل ۱ تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 14:33:34
خدا قوت به استاد،نگهبان و دبیر جلسه.جشن باشکوهی بود برازنده نام شعبه. تبریک به مسافران و همسفرانی که مقاله هایشان در مسابقه پذیرفته شد.
 • غلامرضا لژیون یک شیراز شعبه تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 14:26:22
باسلام و خدا قوت خدمت اعضا شعبه تخت جمشید شیراز سپاس و درود فراوان
 • عباس ل ۱ تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 14:21:10
سلام و خسته نباشید میگم به همه ی عریزان امیدوارم شاهد رشد بیش از پیش شعبه ی شیراز باشیم
 • مسافر صمد لژیون یک شعبه تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 13:36:54
روزی به یادماندنی شددرتاریخ روزهای ما متشکرم از مشارکت و همکاری بزرگتان
 • فاطمه همسفر احمدرضا لژیون دوم تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 13:36:33
درود و خداقوت به استاد جلسه که به خوبی جلسه را اداره کردند، همچنین نگهبان و دبیر جلسه، از تمام کسانی که در این جشن با شکوه شرکت و حمایت مالی انجام دادند سپاس گزارم، ان شاء الله برکت این عمل سالم در زندگی شان جاری باشد. همچنین تبریک به خانم طاهره و خدیجه عزیز که در مسابقه مقاله نویسی رتبه سوم را کسب نمودند.
 • مسافر مجیدلژیون‌یک تخت جمشیدشیراز
زمان ارسال
1400/03/22 13:28:55
سلام ودرود فراوان خدمت تمامی خدمتکاران کنگره که باکمال میل دراین جشن بزرگ خدمت کردن سپاس فراوان49
 • محمد علی لویوژن یک شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 13:26:55
سلام خدا قوت میگم به تمامی خدمتگزاران شعبه تخت جمشید شیراز وبنیان گذار کنگره 60امیدوارم همگی سلامت و تندرست باشید
 • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1400/03/22 13:21:57
خداقوت وتشکرازهمه عزیزان بسیارعالی بود
 • مسلم عزیزی لژیون اول نمایندگی تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 12:17:37
خداقوت میگویم به به خدمتگزاران شعبه تخت جمشیدشیراز
 • اابراهیم
زمان ارسال
1400/03/22 12:3:55
لژیون ۶ تخت جمشید سلام و خدا قوت به همه دست اندرکاران شعبه تخت جمشید و تمام دوستان در کنگره ۶۰،عالی بود لذت بردیم
 • علی لژیون4شعبه کرج
زمان ارسال
1400/03/22 11:53:56
ممنونم ازهمه عزیزانی که صادقانه خدمت میکنند خداقوت میگم به همه شما عزیزان و ممنونم از مطالب زیبایی که عنوان کردین
 • رقیه لژیون 1
زمان ارسال
1400/03/22 11:15:59
خسته نباشید خدمت همگی عزیزان8
 • همسفر طاهره شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 10:28:47
تبریک فرواوان به مسافران وهمسفران عزیزی که در مسابقه مقاله نوبسی شرکت نمودند.مقام کسب نمودند.تشکر فراوان ازجناب لطفی.ایجنت محترم اقای کوهستانی و گروه مرزبانی. قلمتان سبز و مانا باشد.
 • همسفر طاهره لژیون 2
زمان ارسال
1400/03/22 10:23:27
خداقوت به دبیر، نگهبان ، استاد جلسه .وتشکر فراوان خدمت اقای بابک لطفی وحضورشان در شعبه تخت جمشید.خداقوت به تمام عزیزانی که درجشن گلریزان شعبه تخت جمشید شرکت نمودند .امیدوارم برای همه پربرکت باشد.
 • همسفر مژگان از شعبه تخت جمشید ل ۴
زمان ارسال
1400/03/22 10:14:18
خدا قوت جانانه خدمت تمام مسافران و همسفران شعبه ی تخت جمشید و تشکر میکنم از اقای بابک لطفی که همیشه شعبه ی ما را حمایت میکنند
 • جعفر
زمان ارسال
1400/03/22 10:5:7
خداقوت و دستمریزاد
 • همسفر راضیه ل۴
زمان ارسال
1400/03/22 10:1:31
احسنت و خداقوت به نمایندگی تخت جمشید که گلریزان عالی برگزار کردند.
 • مهدی شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 9:50:1
خداقوت به استاد جلسه آقای محمد ضرغامی که جلسه پرباری را برگزار کردند.تشکر از همه ی خدمتگزاران
 • مسافرحسین لژیون ۱۶شهرکرد
زمان ارسال
1400/03/22 9:33:52
سلام.خداقوت.دستمریزاد
 • مهدی شیراز
زمان ارسال
1400/03/22 9:31:26
خداقوت به استاد جلسه آقای محمد ضرغامی. جشن پرشوری برگزار شد.تشکر از همه اعضا
 • ارسلان لژیون 9 شعبه تخت جمشید
زمان ارسال
1400/03/22 9:31:6
با سلام و عرض ادب، خدارو شکر که امسال برای اولین بار در گلریزان کنگره 60 شرکت کردم، خیلی خوشحالم و انشالله همه ساله با دوستان در کنار هم شاد و سلامت باشیم،
 • مسافر احسان از شعبه شهرضا
زمان ارسال
1400/03/22 8:32:58
تبریک و خدا قوت به اعضای تخت جمشید شیراز، بسیار خوشحال شدم که جشن گلریزان را برگزار کردید، قطعا اگر ما صحبت جناب مهندس برایم مهم باشد و عملی کنیم همیشه پا برجا خواهیم ماند
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب