تاریخ
شنبه 17 خرداد 1399

عملیات جایگزینی سیگار در بدن

موضوع : مقالات
کمک راهنمای درمان سیگار همسفران خانم نسرین در رابطه با دستور جلسه سیگار گفت: بدن ما خود به خود مواد شبه افیونی مثل انکفالین، سروتونین، تولید می‌کند که هر کدام کار خاص خودش را انجام می‌دهد، با کشیدن سیگار نیکوتینی که در بدن تولید می‌شود را مختل می‌کنیم و وابسته به مواد نیکوتینی مثل سیگار و قلیان می‌شویم.
عملیات جایگزینی سیگار در بدن

کمک راهنمای درمان سیگار همسفران نمایندگی ارتش، همسفر نسرین در رابطه با دستور جلسه سیگار  سخنانی گفت که در ادامه می‌خوانید:

 با این اتفاق راه برای من باز می‌شود که خودم را در مسیر قرار بدهم منتظر معجزه بودیم و حالا در مسیر کنگره60 قرار گرفتیم هیچ چیز رخ نمی‌دهد مگر من خودم کامل در مسیر حرکت کنم. تا کنون با صبر و تلاش و استقامت برای مسافرم راه را ادامه داده ام.

حالا باید برای شخص خودم، جسم خودم، تلاش کنم. در کنگره60 درست فکر کردن را می‌آموزیم، بعد عمل کردن آن تفکر بعد و  جسم، جهان بینی، مسئله در مورد سیگار آنقدر برای آقای مهندس دژاکام حائز اهمیت است که می‌گویند اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود و کسی که درمان سیگار را انجام نداده است، درمان اعتیاد برایش اتفاق نیفتاده استمن همسفر باید به این باور رسیده باشم ،که سیگار جزو ضد ارزش‌ها، جزو مواد مخدر حساب می‌شود؛ زیرا با سیگار کشیدن من آن عملیات جایگزینی در بدن اتفاق می‌افتد.

 

بدن ما خود به خود مواد شبه افیونی مثل انکفالین، سروتونین، تولید می‌کند که هر کدام کار خاص خودش را انجام می‌دهد، با کشیدن سیگار نیکوتینی که در بدن تولید می‌شود را مختل می‌کنیم و وابسته به مواد نیکوتینی مثل سیگار و قلیان می‌شویم.

حالا چطور و چگونه این وابستگی به وجود می‌آید؟ در سیستم ایکس  یک  سد خونی مغز داریم. هر چیزی نمی‌تواند از این سد خونی بگذرد به خاطر اهمیتی که سلول مغز دارد یک سری  مواد مثل مواد مخدر و مولکول‌های کوچک نامنظم اکسیژن و دی اکسید کربن می‌توانند از این سد و غشا عبور کنند. سیگار سیستم عصبی ما را تحریک می‌کند، با کشیدن سیگار ضربان قلب نابه‌جا بالا می‌رود و یک باری متحمل می‌کند که نباید تحمل کند اما با ورزش کردن درست، ضربان قلب را بالا می‌بریم ولی همراه اکسیژن زیاد نشاط همراه است، عروق گشاد می‌شود و اکسیژن به بدن می‌رسد.

امیدوارم با توجه به این اطلاعات و دانشی که در کنگره۶۰  به ما داده است به آن نقطه از تفکر برسیم و برای خود قدمی برداریم خدا را شاکرم به خاطر ورود به کنگره سه سال است به درمان سیگار رسیده‌ام .

 تشکر و قدردانی می‌کنم از بنیان کنگره60 و خانواده محترمشان و راهنمایان عزیز به خصوص خانم اعظم خاکی از لژیون ویلیام وایت که راه را به من نشان دادند. 

 

نویسنده: کمک راهنمای ویلیام همسفر نسرین

نگارنده: همسفر آزیتا

منبع: کنگره60، نمایندگی ارتش

تعداد بازدید از این مطلب : 573
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
10 نظر  
  • مسافر اردلان
زمان ارسال
1399/03/18 9:8:23
خداقوت
  • نادر
زمان ارسال
1399/03/18 0:33:56
سلام و درود ، همسفر ، اوج پروازتان در آسمان بیکران دانایی همیشه مستدام باد ...
  • زهره
زمان ارسال
1399/03/17 23:56:41
خدا قوت به خانم نسرین عزیز و
  • فهیمه برادران
زمان ارسال
1399/03/17 23:29:22
باسلام ودرود خدمت بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس حسین دژاکام که با اموزش های سازنده و ارزشمندشان راه رهایی ازدام اعتیاد به هرنوع مواد مخدر وهمچنین سیگار وقلیان را به هزاران نفر انسان دربند نشان دادند .وسپاس ودرود برخانم نسرین عزیز راهنمای سیگار همسفران شعبه ارتش باارزوی بهترین ها سلامت وپاینده باشید
  • سوگل
زمان ارسال
1399/03/17 21:53:15
سلام خدمت خانم نسرین عزیزوهمه عزیزان بسیار عالی بود خیلی سپاسگزارم ازتون بخاطر آموزش های مفیدتون پایدار باشید🌺
  • اعظم لژیون ۵ ارتش
زمان ارسال
1399/03/17 21:7:44
خدارو شاکرم که در نمایندگی ارتش افتخار حضور در کنار کمک راهنمای عزیزم خانم نسرین رو دارم. ایشان با صبوری و‌دانایی و‌همچنین مهربانی من رو در راه ترک و درمان سیگار همراهی نمودند و چقدر خوشحال هستم که در مرحله پایانی هستم و سفرم رو‌با ایشان آغاز و نزدیک به رهایی از بند نیکوتین قرار دارم و چه سعادتی که تجسم میکنم روزی رو که نامهٔ رهایی من به دستان مهربان جناب آقای مهندس امضا خواهد شد و هزاران بار هزاران بار خداوند رو شکر میکنم که بنا به دست تقدیر وارد کنگره شدم و از مسافرم بسیار تشکر میکنم که راه رو‌برای من گشود تا وارد این محل مقدس بشوم. خانم‌نسرین عزیزم از خداوند منان برای شما بالاترین مدارج عالی در هر مقطع از زندگیتان را خواهانم در کنار خانواده بزرگ جناب مهندس دژاکام و کنگره ۶۰ امیدوارم همواره نگاه خداوند همراهتان باشد و روزی من هم در جایگاه شما قرار بگیرم و تجربه کنم البته اگر که خدا بخواهد و لایقش باشم.. زنده باد و درود بر کسانی که برای رهایی انسان ها در تلاش هستند.
  • سارا اراک
زمان ارسال
1399/03/17 20:46:41
سلام و خدا قوت به عزیزان سایت ممنون خانم نسرین عزیز
  • آرزو
زمان ارسال
1399/03/17 20:43:28
خانم نسرین راهنمای خوبم، خداقوت
  • همسفر صدیقه بزرگتبار شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1399/03/17 12:47:39
سلام و خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم نسرین
  • روزبه(ارتش)
زمان ارسال
1399/03/17 11:58:37
سلام. خدا قوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب