English Version
English

اطلاعیه نگهبان

اطلاعیه نگهبان

قوانین غیبت‌های غیرمجاز و برگشت به مصرف مواد

1-غیبت غیرمجاز در سفر اول از 2 تا 6 ماه.

1-برای این افراد مبلغ 500 هزار تومان جبران خسارت در نظر گرفته‌شده است که در لژیون انضباطی شعبه با حضور مرزبانان و ایجنت به آن رسیدگی و انجام می‌شود. پس از آن، شخص سفر اولی می‌تواند سفر خود را ادامه دهد. تعیین میزان مصرف OT برای ادامه سفر به تشخیص راهنما می‌باشد.

2-غیبت غیر مجاز برای سفر اولی‌ها از 6 ماه تا 3 سال و برگشت به اعتیاد برای مسافران سفر دوم.

برای این افراد مبلغ یک میلیون تومان جبران خسارت در نظر گرفته‌شده است که در لژیون انضباطی شعبه با حضور مرزبانان و ایجنت به آن رسیدگی و انجام می‌شود. پس از آن، شخص می‌تواند وارد لژیون تازه واردین شود و مراحل پذیرش را از ابتدا بگذراند. لازم به ذکر است این افراد نمی‌توانند در لژیون قبلی سفر کنند و تعویض لژیون و راهنما برای این افراد الزامی است.

3-سفر اولی‌هایی که در مقاطع پایانی سفر اول (T.D.S کمتر از یک سی سی یا مصرف روزانه کمتر از سه سی سی) سفر خود را خراب می‌کنند و درخواست سفر مجدد دارند.

سفر مجدد این افراد بستگی به تصمیم و صلاحدید لژیون انضباطی شعبه دارد. در صورت موافقت لژیون انضباطی با سفر مجدد، برای این افراد مبلغ یک‌میلیون تومان جبران خسارت در نظر گرفته‌شده که در لژیون انضباطی شعبه با حضور مرزبانان و ایجنت، رسیدگی و انجام می‌شود. این افراد پس از آن، بایستی وارد لژیون تازه واردین شوند و مراحل پذیرش را از ابتدا بگذرانند. این افراد نمی‌توانند در لژیون قبلی خود سفر کنند و بایستی راهنما و لژیون خود را عوض نمایند و حتی در صورت تشخیص کمیته انضباطی، ممکن است شعبه آنان نیز تعویض گردد. این افراد چنانچه دوباره سفر خود را خراب کنند، تصمیم‌گیری و رسیدگی به وضعیت آن‌ها در لژیون انضباطی مرکز در تهران انجام می‌شود.

4- افرادی که مشکل انضباطی مثل بی‌ادبی یا بی‌انضباطی به اعضاء یا مسئولین شعبه (ایجنت، مرزبانان، کمک راهنمایان) داشته باشند، با صلاح‌دید ایجنت ضمن دریافت نامه شربت از یک ماه تا سه ماه به مرخصی می‌روند و در صورت لزوم حتی می‌تواند برای مدت یک سال از کنگره اخراج گردند.

تذکرات:

1- برای حضور در لژیون جبران خسارت همراه داشتن کارت عضویت معتبر کنگره الزامی می‌باشد.

2- سفر اول بیش از یک سال در کنگره مجاز نمی باشد.

3- در ماه رمضان در هیچ نمایندگی و در تحت هیچ شرایطی لژیون جبران خسارت برگزار نمی‌گردد.

4- تمامی جلسات جبران خسارت با حضور ایجنت رسمیت پیدا می‌کند و بدون حضور ایجنت هیچ مرزبانی نمی‌تواند حکم صادر نماید.

5- افرادی که بدهی قبلی جبران خسارت دارند، ابتدا باید مبالغ جبران خسارت قبلی را به‌صورت یکجا تصفیه نمایند و سپس جلسه‌ی جبران خسارت جدید برایشان تشکیل گردد.

6- افرادی که بالای، سه سال غیبت نموده‌اند می‌توانند بدون حضور در جلسه جبران خسارت در جلسه تازه واردین مشاوره شوند و مجدداً سفر نمایند.

7- مبلغ جبران خسارت با صلاح‌دید ایجنت برای مبلغ پانصد هزار تومان حداکثر در پنج قسط و برای مبلغ یک‌میلیون تومان در ده قسط پرداخت می‌گردد.

8- افرادی که در موارد خاص طبق تشخیص و صلاح‌دید لژیون انضباطی نمایندگی، قرار است نمایندگی آن‌ها تغییر کند، بایستی کلیه مراحل لژیون انضباطی (تعیین مبلغ و میزان جبران خسارت) در همان نمایندگی انجام شود و سپس مراحل انتقال با پیوست مدارک انظباطی و سایر مدارک به نمایندگی جدید انجام پذیرد.

9- افرادی که اقساط مبالغ جبران خسارت آن‌ها به تعویق افتاده باشد (حتی برای چند وز) صدور نامه OT آن‌ها متوقف و به مرزبانی ارجاع داده می‌شوند تا زمانی که مبالغ معوقه‌ی جبران خسارت را پرداخت نمایند، نامه OT آن‌ها صادر نمی‌گردد.

 

شایان‌ذکر است، امور لژیون انضباطی در خود نمایندگی‌ها انجام می‌شود و نیازی به فرستادن افراد به تهران نیست.

این قوانین از تاریخ 1397/10/15 قابل‌اجرا می‌باشد.

در صورت نیاز و یا کسب اطلاعات می‌توانید با (شماره تلفن: 09395068347) دیده بان انضباطی مرکز تماس حاصل نمایید.

 

  با احترام، دیده بان لژیون‌های انضباطی

                محمدصادق صداقت

                  دی ماه نود و هفت

ویژه ها

دیدگاه شما

20 دیدگاه

 • محمد

  خداقوت،من هم انضباطی شدم،و مجدد سفرمیکنم خداروشکر. فقط خواستم بگم خدا نکند که درانتهای سفر،سفر خراب بشه،و شخص غیبت طولانی داشته باشه.چون اذن مجدد برای ورود به کنگره معلوم نیست که دوباره صادر بشود!.قدر این لحظات رابدانیم.و سپاسگذار باشیم.

 • همسفرفرشته

  من هم به نوبهی خودم ازبنیان گذارکنگره ۶۰تشکرمی کنم وارزوی سلامتی وطول عمرراازخداوند متعال خواستار ویه خداقوت ویژه خدمت بچه های سایت که زحمات زیادی برای ما می کشند با تشکر

 • حسین

  با سلام و خدا قوت خدمت همه مسافران و همسفران بنده هم به نوبه خودم هفته سایت را به همه علی الخصوص خدمتگزاران سایت تبریک عرض میکنم .

 • علی اکبر

  باسلام وخسته نباشیدخدمت شعبه دانیال اهواز.

 • مسافر کتایون

  درود و سپاس خدمت خدمتگزاران کنگره ۶۰ _ بامید حرکتهای صحیح ؛ پویا و قدمهایی استوار در هر جایگاه خدمتی که قرار داریم 🙏

 • reza

  با عرض سلام ، میخواستم بدونم اگر کسی برای دومین بار بعد از رهایی بازگشت به مواد مخدر داشته باشد ، آیا باز هم میتواند مجدداً سفر نماید ، اگر نمیتواند ... ، ولی اگر میتواند چگونه؟ با تشکر

 • فریدون طاهرخانی،،ستارخان،،

  سلام،،میخواستم از زحمات مرزبانان و ایجنت محترم شعبه ستارخان که خالصانه خدمت مینمایند تشکر کنم

 • مسافر

  درود خداقوت به همه خدمتگزاران سایت

 • elone boy

  با این حساب ما خدمت کردیم بی منت شماخدمت میکنید بامنت . خواهش میکنم کامنتمو پاک نکنید !

 • مسافرعبدل شعبه دانيال

  ممنون إز وجود پروجودت آقاي مهندس عزيز

 • مسافربابک لژیون دوم دانیال اهواز

  درودقوانین بسیارخوب وعالی هستند خداقوت

 • و. از ش. شمس

  سلام و درود ... تصمیمات حکیمانه ای است و به امید خدا کارساز ... خدا قوت

 • مسافر طیب_ شعبه تبریز_ لژیون پنجم

  خدا قوت به دیده بان انضباطی آقای صداقت

 • مسافر حمید

  سلام و خدا قوت به خدمت گزاران کنگره شصت امید است نظرلت و اتخاذتصمیمات بنیان و ارکان و ستون های کنگره روز ب روز باعث رشد و شکوفایی هدف والای کنگره که درمان فرد بیمار اعتیاد از طریق کمک یک فرد درمان شده به فرد مصرف کننده خواستار درمان شود.

 • مسافر آرمان

  سلام خسته نباشید تذکرات شماره 8 : که باید باشه خدا قوت

 • محمود

  خدا قوت و تشکر از نگاه مهربانه شما به رهجو ها.سوالی دارم که برای انجام سفر مجدد چند روز سقوط میشود داد.

 • همسفر مریم

  سپاسگزارم از زحمتهای بنیان کنگره ۶۰ و دیده بانان محترم .موفق و پاینده باشید . برایتان آرزوی سلامتی و طول عمر دارم.

 • مسلم عزیزی لژیون دوم شعبه تخت جمشید شیراز

  باسلام و درود خدمت بنیان کنگره شصت ارزوی طول عمرباعزت برای شماوخانواده محترمتان انشالا بتوانم برابر اصول وقوانین حرمت کنگره خدمت گزارمخلصی باشم برای شعبه تخت جمشیدشیراز

 • مسافر طیب . لژیون پنجم قندیان تبریز

  آرزوی طول عمر بیشتر برای مهندس دژاکام.ان شاالله با قوانین جدید شاهد پیشرفت روزافزون کنگره۶۰ باشیم.

 • روزبه(ارتش)

  سلام. باید قدر فرصتی که به رایگان در اختیار من نهاده شده را بدانم، هرچند که یک ملیون تومان هم در مقابل هزینه های واقعی درمان در کنگره60 هیچ است.