English Version
English

این کاروان مقصدی دارد که تو معلوم خواهی کرد

این کاروان مقصدی دارد که تو معلوم خواهی کرد

سردار؛ جوانه‌ها از خاک بیرون می‌آیند و آن درختانی که پوسیده و موریانه خورده، اشجاری هستند که باز می‌شوند و جای آن همان درختانی پُر خواهند شد که سر به آسمان می‌گذارند و شاکر از انجام‌ عملی هستند که برای آن‌ها رقص در آسمان بوده است. ببینند که چقدر از این جوانه‌ها در آینده به سماء خواهند رفت.
در ابتدا وظیفه خود می‌دانم این هفته بزرگ و بیست و پنجمین سال رهایی را به بزرگ مرد تاریخ بشریت، جناب مهندس حسین دژاکام و اساتید محترمشان و همچنین خانواده محترمشان و تمام اعضای کنگره ۶۰ تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
در گذشته‌های دور در خانه‌ای اگر مصرف‌کننده‌ای بود آن خانه در ظلمت و تاریکی فرو رفته بود. زیر سقف فرو ریخته و آوار فریاد می‌زدند که راهی باشد و خود را نجات دهند. اما تلاش آن‌ها بیهوده بود و در رنج و غم به سر می‌بردند، راه‌ها همه به بن‌بست رسیده بود. مصرف‌کننده‌ها یا از خانه و کاشانه خود گم‌و‌گور می‌شدند‌ و یا در پارک‌ها زیر پل‌ها در بیغوله‌ها و در تنهایی و  بی‌کسی منتظر مرگ بودند و یا در آخر، دست به خودکشی می‌زدند. این بود سرنوشت ما در کنار فرد مصرف‌کننده.
تا این‌که خداوند نخی را به بلندای آسمان تا زمین فرستاد و سر آن نخ را گرفتیم و وارد بهشتی شدیم که قِطعه‌ای از این زمین خاکی به نام کنگره ۶۰ بود.
نور در آن مکان تجلی داشت و بزرگ مردی با رسالت و القاء از طرف خداوند و اساتید بزرگوارشان و نامه‌ای که در دست داشت، اصل حقیقت را بیان می‌کرد و گفت؛ من خود یک معتادم، من خود هم دردم و هم درمانم.

من هم درد شما را با پوست و استخوان تجربه کرده‌ام. درد من با درد شما مشترک است. من این‌جا هستم تا کمک‌تان کنم، پیام داده شد. اشک شوق در چشم مادران، فرزندان، همسران و پدران جاری شد و این اشک‌ها تبدیل به امید و شوق گردید و آرامش در زندگی آن‌ها جاری شد.
اما آقای مهندس شخصی هستند که خودشان ۱۷ سال مصرف‌کننده مواد مخدر بودند و راه‌های بسیار زیادی را برای درمان اعتیاد خودشان تجربه کرده بودند، اما چون راه و روش‌ها درست نبود نه به درمان و نه به نتیجه نمی‌رسیدند.

با الهام گرفتن از ماه مبارک رمضان بود که استارت درمان زده شد و شروع به منظم کردن میزان مصرف خود، مقدار مصرف و زمان مصرف خود کردند و این کار باعث شد در ابتدا یک نظمی به مصرف مواد خودشان بدهند و قدم اول را برای اعتیادشان برداشتند.
کم‌کم با تیپر کردن مواد مصرفی خودشان به مرور زمان توانستند اعتیادشان را درمان کنند. چون‌ تا قبل از ابداع متدDST توسط آقای مهندس دژاکام هیچ روشی موثر برای درمان اعتیاد وجود نداشت. البته راه برای ترک زیاد بود و است. متاسفانه با روش‌های غلط به جایی نمی‌رسیدند فقط هزینه‌های هنگفتی را پرداخت می‌کردند و چون به نتیجه نمی‌رسیدند و راه درست نبود، معتاد را در جامعه به چشم مجرم نگاه می‌کردند.
همه فکر می‌کردند معتادان را باید جمع و یا زندانی کنند، یا در مکان‌های دور دست ببرند و یا در آخر می‌گفتند اعتیاد درمان ندارد و معتاد باید ادامه بدهد تا بمیرد و یا از دیدگاه دیگر، آن‌ها را باید به حندق ریخت تا کمتر شوند و یا نجات پیدا کنند. این دیدگاه کل دنیا بود و اعتیاد را مشکل اخلاقی و رفتاری می‌دانستند.

بنیان کنگره بعد از ۱۷ سال درگیر اعتیاد بودند و شکست‌های گوناگون و پی‌در‌پی، بالاخره روزی روشDST را با تصمیمی که خود گرفته بودند و تحقیقی که روی مواد و انسان داشتند متوجه شدند که رابطه‌ای بین انسان و مواد مخدر وجود دارد که باید شناسایی شود. به این نتیجه رسیدند، که خود اول این روش را آزمایش کند و در ابتدا اولین نفر بودند که درمان شدند و موفق گردیدند.
باوری در ناباوری و پیامی از استاد سردار به ایشان رسید. ما جمیعاً خشنودیم که ثمره تلاش شما و همراهان شما در حرکت و درک به مراحل دیگر خواهید
رسید که نشاط انسان‌ها در وصل به حیات خالق را نمایان می‌کند.  هر قدر که‌ جلوتر بروی این نشانه‌ها را دریافت خواهید نمود. این تحولی بزرگ می‌باشد که انسان‌های کوچک از درک آن قاصر هستند و در واقع دست یافتن شکاف هسته است که ظاهراً ساده و درونی از  محتوای بی‌پایان.
البته ناگفته نماند که جناب مهندس با سختی‌های زیادی روبرو شدند و بعد از درمان خود برای این‌که راه و روش را در اختیار دیگر انسان‌هایی که خواهان رهایی هستند بگذارند، تصمیم گرفتند کنگره ۶۰ را که یک مجموعه مردم‌نهاد می‌باشد، را تأسیس کند و در نتیجه شعبه‌های بسیار زیادی در سراسر کشور ساخته شد که بطور رایگان به درمان مصرف‌کنندگان که خواهان‌ رهایی از دام اعتیاد هستند و راه حل منطقی پیدا نکرده‌اند قرار دهند.
البته لازم به ذکر است که بدانید کنگره به راحتی به این نقطه نرسیده است و وقتی می‌خواستند این راه و روش را در اختیار دیگران قرار بدهند با مخالفت‌‌های زیادی روبرو شدند. اما ایشان در جواب مخالفت‌ها گفتند؛ من خود هم اعتیاد داشتم و کاملاً اعتیاد را با پوست و استخوان لمس کردم و درک می‌کنم. اعتیاد و درمان و ترک‌هایی را تجربه کردم و امروز به این نقطه رسیدم علمی که تجربه شده باشد سندی بدون نقص است.

از طرفی افرادی که برای درمان می‌آمدند و همچنین خانواده‌هایشان، این روش و متد را قبول نداشتند که بدانند، تریاک بهترین دارو برای درمان اعتیاد به خود تریاک است. برایشان به نوعی خنده‌آور بود و باور کردنی نبود و می‌گفتند؛ ما آمده‌ایم درمان شویم به ما می‌گویند تریاک مصرف کنید و در عدم دانائی بودند و جناب مهندس در مسیر، راهی که انتخاب کرده بودند برای جان انسان‌ها کوشا بودند و با تفکر سالم خودشان راه درمان را همان روش درمان تدریجی و متد DST که شاید بتوان گفت؛ بعد از هزاران سال از پیدایش بشر تا‌کنون توسط ایشان کشف شد.
اما نکته مهم که آغاز یک شکاف در علم و شروع یک حرکت عظیم بود و از آنجایی شکل گرفت، که جناب مهندس نمی‌توانستند فقط و فقط به فکر خودشان و آسایش خانواده خودشان باشند و با پیشینه‌هایی که داشتند همیشه در تلاش برای کاهش درد دیگر انسان‌ها و به دنبال معرفی کردن این روش به همه انسان‌ها و کمک مصرف‌کنندگان بودند.
در نتیجه ابتدا شروع کردند و به ثبت و ضبط تمام جزییات و مراحلی که خود برای درمان اعتیادشان طی کرده و به نتیجه رسیده بودند، همه اطلاعات را به صورت مکتوب در آوردند و حاصل آن، کتابی خودآموزی شد با نام عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر برای درمان اعتیاد و در سال ۱۳۷۷ پایه و اساس تشکیل احیای انسانی کنگره ۶۰ شکل گرفت.
حرکتی که در شرایط آن زمان جامعه همانند حرکت در خلاف جهت جریان رودخانه‌ای خروشان بود. چرا که روش تدريجی با استفاده از تریاک به عنوان داروی درمان اعتیاد مسئله‌ای بود که به هیچ عنوان برای هیچ قشری از جامعه قابل درک و قابل قبول نبود. در این زمان که کنگره شکل گرفت بیست و پنج سال از آن زمان کمتر استانی در کشور دیده می‌شود که شعبه‌ای از کنگره ۶۰ در آن نباشد و همه مسافران و همسفران به راحتی در جلسات منظم و در مکان‌های مشخص و زیبا که کاملاً در اختیار خود کنگره است شرکت نکنند.
واقعاً جالب است. بنیان، نه بنیانگذار، چرا؟! اگر در مورد این دو کلمه با دقت تفکر کنیم متوجه می‌شویم. که بنا به کاربرد متفاوتی این دو کلمه ارائه شده. بنیان یعنی اصل و ریشه و بنیانگذار یعنی مؤسس، اما این سوال مطرح است که چرا در کنگره آقای مهندس به عنوان بنیان کنگره معرفی شده‌اند؟ نه بنیانگذار!

چون بنیان ریشه درختی است که ریشه سالم و رو به رشد و دارای ارتفاع است و به بلندای آسمان‌ سر می‌کشد و تنه و شاخه‌های بلند آن پُر از میوه‌هایی است شیرین و چون طعمش هرگز تغيير نمی‌کند و مزه و لذت آن به یاد ماندنی است. چون بذری از آن درخت بوجود می‌آید، پس ریشه با بذر درخت جزئی از خود درخت محسوب می‌شود. اما بنیانگذار به کسی گفته می‌شود که فقط مکان و یا چیزی را بوجود می‌آورد و پایه‌گذاری می‌کند و خود عضوی از آن نیست.
براستی بزرگان می‌گفتند؛ قید و بند‌های ساخته دست بشر همیشه از قدرت پرواز می‌کاهد. اما باید به آنچه امروز سبب قُل و زنجیر شدن بر دست و پای ما است چاره‌ای اندیشید. کلید آن را بیابید و در کل حل بنمائید محکم و استوار باشید. تشویق و ترغیب شما در مورد خیلی از انسان‌های که در رابطه با شما هستند و در آینده هم خواهند بود بیاموزید که چگونه در جهت‌های مختلف مانند یک مثلث کامل، محکم و استوار باشید و اول به نام خود شما می‌باشد.
نخی با طول و امتداد امواج سماوی که یک سر آن در زمین و امتداد آن به حلقه‌های سایر حلقه‌ها، چون آن زنجیر‌ها که البته نه به دست و پایتان بسته باشد، بلکه با آن قدرتی بیابید که در زمین و آسمان پرواز نمائید. پس باید دانست حقیقت آن چیزی بوده و است و خواهد بود و در آن زوال و نابودی وجود ندارد. برای رسیدن به حقیقت، در ابتدا بایستی خوب تفکر کرد و سپس با در نظر گرفتن پارامتر زمان و تلاش، ساختاری ایجاد نمود که رو به زوال و نابودی و ویرانی نرود.
آنگاه نتیجه‌ای فرآیند محصولی بسیار باارزش و گرانبها خواهد بود و به این دلیل بود که جناب مهندس با مانع‌هایی که سر راهشان بود و مخالفین بسیار زیادی را متقاعد کردند، تا این دانه با‌ارزش جان بگیرد و رشد کند و تبدیل به درختی تنومند بشود باز هم جای تفکر دارد. اما چرا این هفته را بنیان نام نهادند و هفته بنیانگذار نگفتند؟
درست است که جناب مهندس عزیز کنگره را پایه‌گذاری و تاسیس کردند، اما ریشه قوی و بزرگی که دل سنگ را شکافته و ترکیب‌ها را جدا نموده و با تغذیه از منبع لایزال الهی رشد نموده و ابتدا خود را سیراب نمودند و سپس ریشه‌ای شدند برای تمام درختان پوسیده که موریانه‌ها و حشرات موذی از درون و بیرون، آن را ویران و نابود کرده بودند و مصرف‌کنندگانی که دقیقاً همان تصویر درخت پوسیده و بی‌جان بودند.

هیچ کس و هیچ تخصصی در هیچ کجای دنیا امیدی به احیای دوباره آن‌ها نداشت و همه ما می‌دانستیم که شاید فقط یک معجزه بتواند دوباره این درخت خشک و پوسیده را زنده نماید. اما این ریشه قوی به تمام آن‌ها جان دوباره بخشید. ریشه‌ای که تمام منابع مورد نیاز برای احیا را دریافت و سپس در رگ‌های آنان جاری کرد و این درختان پوسیده نه تنها تبدیل به نهال‌های سر‌سبز شدند، بلکه همه ما شاهد شکوفه دادن و به بار نشستن آن‌ها نیز بوده‌ایم و هستیم.
به همین دلیل نمی‌توانیم نگوئیم کسی که حرکت کنگره ۶۰ را آغاز نمود فقط یک جمعیت و یا یک روش را پایه‌گذاری کرده، بلکه باید بگوییم کسی که این عمل عظیم را شروع نموده است خود هم ریشه و بنیان این درخت تنومند است که انتهایی ندارد از زمین تا آسمان و از آسمان تا زمین امتداد دارد.
در حال حاضر هم شاهد هستیم که از هر شاخه و هر برگی، هر روز جوانه می‌زند و معجزه‌ای و ثمره‌ای شگفت‌انگیز به بار می‌نشیند. از دل یک شاخه درمان بیماری‌های لاعلاج بیرون می‌آید و شاخه‌ای دیگر مکان و آکادمی برای آیندگان می‌شود با شکوفه‌های دیگر پهلوانانی، دنورهایی و سرداری‌هایی به بار می‌نشیند و دیگر کشور‌ها در حیرت هستند و از کنگره ۶۰ و جناب مهندس راهکار درمان بیماری اعتیاد، سیگار ، کوئید ۱۹ و بیماری‌های دیگر، همچون سرطان‌ها را راهکار می‌خواهند و مرتب در تماس و ارتباط هستند. بلکه آن‌ها هم به درک این موضوع برسند تا از درد و رنج انسان‌ها بکاهند و بدانند دلیل این همه علم و اطلاعات از کجا آمده و چگونه به بار نشسته است.
این میوه‌های این درخت تنومند است. میوه‌ای که از این درخت خانواده‌ای شهد و شربت یک رهایی را می‌چشند و چه خوش گفت استاد گرانقدر و فرهیخته‌ی کنگره ۶۰، سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. کلمه‌ای پر از اسرار و راز آفرینش که از درک آن همه به دور هستند و باید دانست چون صفر و تا صد این عمل عظیم و با شکوه از تفکر آقای مهندس دژاکام سرچشمه گرفته و به اجرا در آمده است و نظر آقای مهندس می‌فرماید: این‌ها به خواست خداوند صورت گرفته و کار ما فقط الگو‌برداری از هستی و طبیعت و شناخت ماوراء می‌باشد. به همین دلیل اساس کار کنگره ۶۰ بر مبنای محبت، عقل و ایمان است. همانطوری که بنیان کنگره ۶۰ به درمان رسیدند این سلامتی و آرامش را برای خانواده‌ها و دیگران خواستند. این نشانه محبت، عشق و ایمان او است.
شاید پیوند ما با آقای مهندس و افراد کنگره ۶۰ پیوند خونی نباشد، ولی پیوند روحی و ید واحده است. ما یکدیگر را داریم، تنها نیستیم و کنگره تنها موسسه‌ای است که به هیچ گروه و یا نهادی وابسته نیست. بنابراین خیلی از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در سراسر دنیا هنوز از این علم و دانش بی‌بهره‌اند.

این وظیفه و رسالت ما است که این علم و دانش و درمان قطعی اعتیاد را به گوش آن‌ها برسانیم تا بتوانند از این دستاوردهای علمی استفاده کنند و به درمان قطعی برسند. همانگونه که در کتاب مهندس دژاکام آمده است این علم کاوشی است در میان چندین حلقه آفرینش که باورش کار هر کس نیست، مگر معنای آن بدانند که آن چیست. به زبانی دیگر یعنی به خویشتن رسیدن و خودشناسی، بنابراین با فهم اندکی که خودمان داریم که انسان از علم حقیقی برخوردار می‌شود و راه هموار می‌گردد و گزینه‌های اشتباه کنار می‌روند. از طوفان‌های سهمناک نجات می‌یابد و گاهی با یک بلم کوچک تا بیکران می‌رود و از نیروی الهی و قدرت درون خود، قوت گرفته و به گونه‌ای می‌اندیشد که بتواند حتی بلم را به پرواز در‌ آورد. گاهی در سکوت درون خویش با خود چنین نجوا می‌کند.
به هر دم از زبان عشق، بر ما سلام است، سلام است و سلام است
زِ هر ذره بگفت به زبانی، پیام است، پیام است و پیام است 
به زبانی پیام است، پیام است و پیام است. چه زیباست‌. اینک با گسستن از بندها و پس‌زدن حجاب اندر حجاب‌ها روی آفتاب از شماست زیرا روی شما بر آفتاب است که به هیچ سخنی این چنین بیداری تماماً از سرچشمه‌ای که همان معرفت است کسب گردیده و تا باد چنین بادا، بر همین اساس بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس دژاکام کاشف روش درمان به صورت کاهش تدريجی مواد مخدر با داروی OT و با علامت اختصاری DST، آب سردی بر پیکر روش‌های ناموفق ریخته و محاسبات را به گونه‌ای دیگر رقم زد.
امروز هیچگونه آثاری از بیماری اعتیاد در افراد درمان شده با روش فوق‌الذکری که توضیح دادم، دیده نمی‌شود و تاکید کردند و معتقد هستند تا به خودشناسی لازم نرسند، بسیار بعید است که بتوانند از وادی اعتیاد خارج شوند و به همین منظور کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را تألیف کردند که حاکی همین موضوع است. انسان دارای دو جزء است که از صور آشکار انسان دریافتند، سیستم تولید‌کننده مواد مخدر طبیعی جسم که سیستم ایکس شناسایی شده و در قسمت صور پنهان انسان گفتند؛ نفس انسان به مانند یخ است و آتش، از یک سو گاهی آنچنان منجمد می‌شود و یخ می‌زند که تبدیل به زمهریر می‌شود و از سوی دیگر آنچنان شعله می‌کشد که تبدیل به تنوره می‌گردد و فرمودند: مشکل انسان همین آتش و یخ بودنش است که همیشه بین یاس و ناامیدی قرار دارد که البته برای انسان‌های آگاه در کفه ترازو از یاس و امید یکسان است که هر دو یخ‌زدگی به دنبال دارد و بی‌قید و شرط تبدیل به هوس‌ها می‌شود.
در پایان امیدوارم سال‌های سال آقای مهندس مستدام و پایدار باشند و اعضای کنگره ۶۰ از وجودشان بهره‌مند باشند. تولد بیست و پنج سال رهایی بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس را ابتدا به استادان گرانقدرشان در زمین و سماء تبریک می‌گویم و همچنین به جناب آقای مهندس و به تمام عزیزان، دیده‌بانان، خانواده محترمشان، ایجنت‌ها، مرزبان‌ها، راهنما‌ها و کمک‌راهنما‌ها هفته بنیان را تبریک عرض می‌کنم.
امیدوارم توانسته باشم اصل مطلب و محبت‌های شایان جناب مهندس را با قلم و زبان گویا رسانده باشم.
برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر.
متشکرم.

نویسنده: راهنمای تازه‌واردین همسفر صدیقه آتش‌بار
تایپ: همسفر سحر رهجوی کمک‌راهنما همسفر سولماز (لژیون هشتم)
عکاس: همسفر سمانه رهجوی کمک‌راهنما همسفر سولماز (لژیون هشتم)
ارسال: همسفر زلیخا رهجوی کمک‌راهنما همسفر اعظم (لژیون سوم)
همسفران نمایندگی ابن‌سینا

ویژه ها

دیدگاه شما

110 دیدگاه

 • همسفر فرشته، وحید اندیشه

  بهترین هستین خانم صدیقه عزیزم ♥️🙏🌹 پر از حس خوب و آموزش

 • زینب همسفر عيسی ازقم

  خانم صدیقه عزیز واستاد محترم با قلم سبزتان چه زیبا به نگارش درآوردید پراز پیام های زیبا مثل همیشه ارزوی موفقیت وسرفرازی را دارم برای شما همسفر پرتلاش 👏👏💜

 • همسفرزهرا احمدی شعبه حافظ ل ششم

  خیلی جالب وخواندنی بود خانم صدیقه همیشه سر بلند وپیروز باشید

 • بهاره از شیراز

  همسفر گرامی بسیار زیبا بنیان را به نگارش دراوردید

 • سروش ابن سینا

  عالی مثل همیشه بود لذت بردم تشکر اززحمات شما در سایت

 • مسافرمنیژه

  درود بی پایان به سرکار خانم صدیقه مقاله زیبای شما بسیار تاثیر بسزایی روی من گذاشت حقیقت بنیان کنگره به نگارش درآوردید کلمه به کلمه این مقاله پراز پیام بود تشکر از شما و قلم زیبای شما احسنت 🙏🙏🌻

 • یاسر از ایرانشهر ل ۲

  چه زیبا توصیف کردید کلمات را هم پیام دادید هوشیار باشیم هم ستایش کنیم هرآنچه که بدست آورده‌ايم قدرش را بدانیم دیروز در کدام گوشه ای ازاین جهان وامروز در سرزمینی بنام بهشت ممنون که یادآوری کردید من خودم را پیدا کنم سپاس 🙏

 • نسیم از نمایندگی حر

  خدا قوت به همسفر پرتلاش مادر نمونه خدمتگزار ابن سینا خانم صدیقه عزیز شما به خیلی از انسانها کمک شایان کردید وتجربه خودتان را در اختیار دیگران قرار دادید چه زمانی که مسافرتان در کنار تان بود چه به رحمت خداوند رفت هنوز عاشقانه خدمت میکنیدشما اسوه صبر بردباری هستید احسنت آرزوی شال کمک راهنمایی را برای شما خواستارم چون لیاقتش را دارید دوستتان دارم استاد عزیز 🤲🤲👏👏👌👌🙏🙏❤️

 • حلیمه لژیون ۳

  سلام من هم به نوبه خودم این هفته رو به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک میگم وخداقوت به خانم صدیقه عزیز وبچه های سایت

 • رقیه ازلژیون سوم

  سلام من هم به نوبه خودم اين هفته روبه اقای مهندس دژاکام وخانواده محترم تبریک میگم امیدوارم همیشه سلامت باشید تبريک وخداقوت به خانم صدیقه عزیز وبچه های خدمت گذار

 • همسفر فرزانه از حر

  خانم صدیقه عزیزم تشکر از مقاله زیبایتان بسیار پیام های خوبی داشت وتلنگری بود که منه همسفررا بیدار کنه که قبل از کنگره کجا بودم وکنگره برای من چه کرد خدارا شکر برای این نعمت بزرگ سپاس از شما وخدمتگزاران سایت

 • بتول ابن سینا

  خانم صدیقه عزیز مثل همیشه عالی ومفید بود استفاده کردم

 • مهری از گنجعلی خان

  تشکر بابت زحمات شما در جایگاه راهنمای تازه واردین وخدمت در سایت دو جایگاه زیبا پیام رسانی وکمک میکنید از تاریکی اعتیاد خارج شود این بهترین خدمت است دعا میکنم سومین جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنید خانم صدیقه عزیز من از مقاله ها ودلنوشته های شما با کنگره آشنا شدم و به رهایی رسیدم مشوق من بودید وقتی فهمیدم مسافرت به رحمت خدا رفت تا مدتی گریه میکردم شما یک فرشته هستی که روی زمین هنوز دارید خدمت میکنی خوشا به حالت که عشق را القاء میکنی و منتظر پس گرفتن آن نیستی برای من خیلی عزیزی ودوستتان دارم ممنون که وقت میگزارید 🙏🙏👏👏🌹❤

 • علی اصغر از رودهن

  با تشکراز همسفر محترم بسیار عالی وبا احساس وحس خوب به نگارش درآوردید تبریک وتشکر از جناب مهندس وخانواده محترمشون

 • جهان از سهروردی

  بسیار عالی بود به بنیان کنگره تبریک عرض میکنم ممنون از نوشتار خوبتان موفق باشید

 • جهان از سهروردی

  بسیار عالی بود به بنیان کنگره تبریک عرض میکنم ممنون از نوشتار خوبتان موفق باشید

 • سارا مسافر نیکوتین از کاشمر

  خدا قوت عااااالی بود ممنون از حس زیبایتان مثل همیشه تاثیر گذار بود

 • محمد رضا از اراک

  سپاسگزار از توضیحات مفیدتون در مورد حرکت کنگره و زحمات بنیان در این سال‌ها وموفقیت کنگره ۶۰

 • علیرضا از مشهد

  همسفر محترم بسیار عالی سیستم وساختار کنگره را به نگارش در آوردید

 • سولماز همسفر ایمان

  خانم صدیقه تبریک میگم به جناب مهندس و خانواده گرامیشون به شما خدا قوت مثل همیشه بسیار زیبا وکلمه کلمه تان آموزش وتاثیر برانگیز بود انرژی گرفتم تشکر اززحمات بی دریغتان وآموزشهای خوبتان که انتشار میدهید تشکر از خدمتگزاران سایت

 • فرشته همسفر مجید

  خانم صدیقه بی نهایت عالی کنگره ۶۰ را به تصور کشیدید وتوصیف کردید این هفته عزیز وگرامی را به جناب مهندس وخانواده محترمشون تبریک میگم امیدوارم همیشه حالتون خوش وسلامت باشین وما زیر سایه شما بزرگواران

 • همسفرامیر از ل ۲ زنجان

  خانم صدیقه عزیزم چه زیبا کنگره ۶۰ را توصیف کردین هرکلمه سرشار ازحس خوب ودرخشندگی ودوست داشتني است چقدر مفهومش نورانی است خدمت استاددژاکام تبریک میگم وجودتان سلامت وعمرتون پایدار عزیزانم 🎇🎆🤲

 • فاطمه از نمایندگی حاج رسولی ل ۳

  خانم صدیقه چه زیبا من را بیدار کردید به اول ورودم در کنگره بیفتم چه زحماتی جناب مهندس کشیدند تا کنگره رشد کند و به این وسعت برسد این همان ریشه درختی است که شما به آن اشاره کردید تا آسمان‌ وبه رنگین‌کمان خواهد رسید تبریک وتشکر از آقای مهندس وخانواده محترمشون درمسیر سبز عشق مثل همیشه بدرخشید 🎆🎇

 • همسفر صدیقه راهنمای تازه واردین

  همت بلنددار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند هفته مبارک بنیان پرشگون باد 🙏🍀🌴🌹🌹 سپاس وتشکر از همه عزیزان در مسیر سبز عاشقی که این مقاله را هدایت کردند با کامنت های زیبایشان عشق را جاری نمودند شاد وکامروا باشید 🙏🙏❤

 • همسفر فریده از قیدار ل ۷

  خوشا به حال کسی دراین بهشت خدمت عاشقانه می‌کنند تا انسانی را از تاریکی جهل بیرون بیاید بدون قید وشرط احسنت به شما که مقاله هاتون منه فریده را از خواب بیدار می‌کند تا شکر گزار کنگره واساتید باشم لذت میبرم از نوشته های زیبای شما وقت میگزارید وارائه میکنید تشکر بی کران امیدوارم سلامت باشید وجاری 🤲👌❤

 • زینب همسفر عيسی ازقم

  سلام ودرود هفته بنیان مبارک خانم صدیقه عزیز خدا قوت صدآفرین یزدان بر شما باد لذت بردم از قلم توانای شما بسیار مؤثر ومفید واقع شد به امید شال کمک راهنمایی روزیتون بشه نور الهی در وجودتون همیشه جاری خدا قوت به خدمتگزاران سایت

 • همسفر زهرا از همدان

  درود خدا قوت خانم صدیقه گرامی استاد محترم لذت بردم از بیانات شیوا ی شما مثل همیشه جنبه آموزش های مفید داره مثل یک استاد کلمه به کلمه توضیحاتتون تاثیر برانگيز هست من مرتب سر به وبلاک ابن سینا میزنم تا مقاله های شمارا دنبال میکنم براتون دعا میکنم شال کمک راهنمایی روزیتون بشه موفق باشید در سایه حق 🤲👌❤

 • مسافر زهره

  خانم نویسنده محترم چه ماهرانه در مورد هفته بنیان توضیح دادید استفاده کردم وآموزش گرفتم

 • سهیلا همسفر محسن

  نویسنده محترم بسیار عالی این دستور جلسه مهم بنیان کنگره ۶۰ را با حس خوبتان به نگارش در آوردید پراز پیام های زیبا منتشر نمودید احسنت به شما که علم کنگره را دریافت کردید امیدوارم در مسیر سبز عاشقی همیشه بدرخشید و به این امید که شال کمک راهنمایی را دور گردن شما ببینیم 🤲🎆

 • امیرازشفا

  تشکر سرکار خانم صدیقه بسیار عالی بود

 • مجتبی

  هفته بنیان را تبریک عرض میکنم وتشکراز شما که در مسیر سبز خدمتگزار هستید

 • وجیهه از قدس

  درود خدا قوت همسفر عزیز بسیار عالی وکامل در مورد بنیان را به نگارش در آوردید آموزش گرفتم امیدوارم پاداش این تلاش‌های شما برکتی باشه در زندگیتان جاری وساری👌👌

 • راحله از شعبه عرب زاده ل ۵

  باسلام ودرود به بنیان کنگره ۶۰ وتبریک بی پایان وخدا قوت همسفر محترم مطلب تان بسیار آموزنده وپیام آور بود تلنگری شد هیچوقت فراموش نکنیم روزهای تلخ زندگی را واز این نعمت ورحمت خداوند غافل نشویم برای این عمل عظیم شکر. شکر.شکر سپاس از شما خانم صدیقه عزیز هزاران آفرین

 • همسفرمریم لژیون سوم شعبه چرمهین

  باعرض سلام وخداقوت خدمت بنیان گزارکنگره ۶۰جناب مهندس وخانواده محترمشان ،وخداقوت خدمت همسفرگرامی مطلب بسیارآموزنده ای بودآموزش گرفتم .موفق وپاینده باشی.

 • مسافر زیور

  بسیارعالی بود مثل همیشه مفید جامع کامل ودارای بهترین پیام ها تشکر

 • بهجت همسفر نیما از شیراز

  درود خانم صدیقه عزیز خدا به شما وقلم زیبایتان قدرت بیشتر بدهد انقدر زیبا همه چیز را به نگارش در می آورید این افتخار کنگره ۶۰ که با تلاش وکوشش چراغ خاموش خدمت میکنید تا به انسانها کمک کنید امیدوارم همیشه بدرخشید وبهترینها نصیب قلب عاشقتان بشود به زودی شال کمک راهنمایی روزیتان بشود تبریک ویژه خدمت بنیان کنگره ۶۰ وخانواده محترمشون🤲🤲❤👌

 • فاطمه شعیب از لژیون2 گلپايگان

  سلام خدا قوت بسیارعالی بود

 • همسفر فرخنده شعبه حر لژیون ۱۲

  خدا قوت خانم صدیقه عزیز الهی شکر شکر شکر ،خداوند به کلام‌وقلمتان قدرت فراوان دهد چقدر عالی و شیوا قوی راجب بنیان نوشتین ،انشاالله برکات قلمتان وهنرتان در زندگیتان ساری وجاری باشد پایدار باشین .🙏❤ منم به نوبه خودم هفته بنیان را خدمت اساتید جناب مهندس وخدمت خود عزیزشان وخانواده محترمشان وکل اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض می کنم .

 • همسفر رقیه از ابن سینا

  خدا قوت همسفر محترم بسیار عالی مقاله را به نگارش در آوردید موفق وپایدار باشید

 • مسافر محمد علی

  درود وتبریک به بزرگ مرد تاریخ کاشف درمان اعتیاد هفته مقدس بنیان را تبریک عرض میکنم وخدمت خانواده محترمشون واعضای کنگره ۶۰ وتشکر وقدر دانی از شما همسفر گرامی با قلم زیبایتان در مورد بنیان به تصوير کشیدید احسنت به شما

 • مسافر فریدون

  خدا قوت به شما با این مطلب با احساس ستون مارا تحت تاثیر قرار داد یادمان نره دیروز کجا بودیم وامروز کجا هستیم خدایا برای همه چیزهایی که مهندس دژاکام به من داد شکر .شکر. شکر تشکر از شما

 • امیرازشفا

  درود خداقوت همسفر گرامی مطلب شما پیامی بود برای هوشیاری من تبریک بیکران به بنیان کنگره وخانواده محترمشون

 • همسفر تینا از تخت جمشید ل ۲

  سلام خداقوت به همسفر صدیقه از مطالبتون لذت بردم و تعمق کردم روی بیانات شما سالی یکبار کم هست برای بزرگ مردی که این همه انسانهارا از تاریکی اعتیاد بیرون آوردند مطلب شما تلنگری بود برای من که لحظه به لحظه باید سر تعظیم فرود آوریم برای این عمل عظیم شکر..شکر..شکر 🤲🤲🤲

 • سروش ابن سینا

  سرکار خانم صدیقه تشکروخسته نباشید به شما همسفر محترم عالی بود وتبریک خدمت جناب مهندس وخانواده محترمشون

 • کمک راهنمامسافرجعفرنمایندگی حافظ

  تشکر وخداقوت به شماهمسفرمحترم وتشکروتبریک خدمت آقای مهندس وخانواده محترمشان واعضاء گرامی

 • آمنه

  تبریک به بنیان کنگره تشکر خانم صدیقه عزیز عالی بود مثل همیشه

 • همسفر منصوره مسافر نیکوتین

  احسنت عالی جالب وخواندنی بود استفاده کردم هفته قشنگ بنیان مبارک

 • عباس

  خداقوت بسیار عالی وکامل توضیح دادید تشکر همسفر فعال

 • پرستو

  پرستو هستم مسافر همسفر عزیز بسیار عالی توصیف کردید بنیان کنگره را تبریک میگم به جناب مهندس

 • هانیه همسفر احمد

  سلام خانم صدیقه عزیزم مادر مهربان همسفر نمونه ممنون بابت این خدمتهای بزرگ قشنگت همیشه قوانین وعمل سالم را انجام دادید من شاهد این آموزش‌های آموزندتون بودم خیلی درسها از شما گرفتم واز تجربیاتتون استفاده کردم ومدیون شما هستم چه زمانی که در لژیون بودم وچه حالا دارم از مقاله های خوبتون استفاده میکنم خیلی دوستتون دارم خدا حمید جون را رحمت کنه قطعا بهترین جا درحال خدمت هست مثل مادر نازنینش امیدوارم بهترین ها نصیب قلب مهربونت باشه وشال کمک راهنمایی روزتون بشه 👌👌❤❤❤

 • مسافر عباس رودهن

  تبریک به بنیاد کنگره ۶۰ وسپاس وتقدیر از شما با قلم زیبا وموثر تون

 • شهنازازعرب زاده

  هفته بنیان را به جناب مهندس وخانواده محترمشون تبریک عرض میکم وتشکراز خانم صدیقه عزیز بابت خدمتهای نابشان در سایت همیشه زبانزد همه است مقاله های مفید وآموزش تان سر شار از پیام های عالی را انتقال می‌دهید مورد استفاده همه قرار میگیرید وقابل تحسین هستید امیدوارم در جایگاه‌های بالاتر بدرخشید وارتقاء پیدا کنید 👌👌🎆

 • فاطمه همسفر مجید

  هفته بنیان مبارکککک به جناب مهندس وخانواده محترمشون سپاس وتشکر از شما همسفر پرتلاش وتوانا که با قلم زیبایتان همه چیز را مسحور میکنید ممنون از حس های خوبت که بکار میبرید وانتقال میدهید 👌👌❤

 • ام البنین شهرکرد

  بسیار عالی بود بار آموزش داشت مثل همیشه جذب وانرژی بالایی برخوردار بود تشکر اززحمات بی وقفه شما امیدوارم نور الهی در قلبتان منور گردد وتبریک فراوان وبی پایان به بنیان کنگره وخانواده محترمشون واعضای کنگره ۶۰ 🎆🎆🌷

 • همسفر پریوش میرداماد

  هفته بنیان میارکککککک خانم صدیقه عزیز لذت بردم از نوشتار ارزشمندتون امیدوارم در هر جايگاهی بدرخشید 🙏

 • همسفر بهاره شیراز

  تبریک به بنیان کنگره خدا قوت به همسفر توانا عالی وپر محتوا بود

 • همسفر مینا کمک راهنما لژیون۴شعبه ابن‌سینا

  خداقوت به خانم صدیقه عزیز و تمامی خدمتگزاران در بخش سایت

 • همسفراعظم لژیون سوم

  سلام وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم صدیقه عزیز بسیار عالی بیان کردید ممنون ازشما ❤️هفته بنیان روبه آقای مهندس عزیز ودوست داشتنی وخانواده محترمشون تبریک عرض می‌کنم خداوند حافظشون باشه وسایه پراز‌مهرشون بالا سرهمه ماها مستدام باشه 🙏🏻🙏🏻خداقوت به خدمتگزاران سایت ❤❤❤🌺🌺🌺🌺🌺

 • مسافر مریم

  هفته بنیان را تبریک عرض میکنم خدارا شکر که باکنگره آشنا شدم که با شما عزیزان دردم مشترک باشه وبتوانم اعتیادم را درمان‌ کنم و آموزش بگیرم من همیشه خانم صدیقه از نوشته‌های شما استفاده کردم ومنتظر مقاله هایتون هستم وخوشحالم که شما در سایت خدمت میکنید وحس خوبتان را انتشار میدهید بسیار عالی بود

 • کوروش از چالوس

  هفته بنیان را تبریک عرض میکنم همسفر محترم بسیار عالی در مورد بنیان قلم زدید تحت تاثیر قرار گرفتم وآموزش گرفتم تشکر از شما

 • سهراب

  درود سپاس به مرد نکو نام بنیان کنگره ۶۰ تشکر از نویسنده محترم مقاله تان بسیار خواندنی ومفید بود حقیقت زبان گویاست عالی بود

 • رضا از صاحب تبریزی

  درود به بنیان کنگره وخدا قوت نوشته شما بسیار جذاب وتاثیر گزار بود احسنت

 • همسفر صغری‌لژیون یکم قیدار

  خدا قوت خانم صدیقه عالی بود

 • مسافر طیبه

  آقای مهندس عزیز لحظه به لحظه یادتان زحمات شما فراموش نخواهد شد خدا سایه تان را برسر ما انسان‌انسانهایی که در زمهریر به سر می‌میبردیم گرمای عشق شما بود که مارا احیا کرد همسف گرامی صدآفرین يزدان بر شما باد با کلام شیوایتان وعلمی که از کنگره کسب کردید به زیبایی تصویر کنگره را به نگارش در آوردید 🎆🌳🙏

 • محمد رضا از اراک

  هفته بنیان مبارک وخدا قوت به همسفر محترم بسیار مفید وبا احساس مروری کردید بر ۲۵ سال رسالت مرد بزرگی بنام حسین دژاکام صدآفرین به قدرت تفکر شما

 • سارا از ل ۴ کاشمر

  نویسنده محترم سرکار خانم صدیقه احسنت به قلم جاریتان همیشه درحال پیام هستید وبا حال و حس خوبتان تلنگری می‌زنید گزشته را فراموش نکنم

 • آرزو از گلپایگان 🌷🌷

  تبریک به بنیان کنگره وتشکر ازشما با قلم تواناتون چه زیبا باکلام شیوایتان مثل همیشه مسیر سبز عاشقی را روی کاغذ آوردید حقیقت را روان کردید ودلمان را به درد آوردید که به گذشته برگردیم وبیاد آرامش‌ امروز مان باشیم احسنت به خدمتگذار توانا

 • همسفر ترانه (مرزبان نمایندگی کرج )

  سلام وخداقوت خدمت خانم صدیقه ی عزیز بسیار کامل وجامع وزیبا قلم زدید . سپاسگذارم از شما عزیز ودوستان در قسمت سایت

 • زینب از قم

  هفته بنیان را به جناب مهندس وخانواده محترمشون و اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض میکنم تشکر بابت مقاله عالیتان که به زیبایی شکافتید و به اشتراک گذ اشتید استفاد کردم

 • منصوره از زنجان

  خانم صدیقه آفرین به همت بلند شما خدمتگزار سایت هستید قلمتان مانا بسیار زیبا هفته بنیان را به تصویر کشیدید استفاده کردم وآموزش گرفتم تشکر از خدمتگزاران سایت 🌷🌷

 • همسفر فاطمه لژیون یازدهم

  سلام و تبریک میگم هفته بنیان کنگره را به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و اعضای کنگره ۶۰در پناه حق تعالی باشید🤲🏻🤲🏻🤲🏻 خدا قوت خانم صدیقه گرامی بسیار عالی و آموزنده و نکته‌های ناب در صحبت‌های شما بود موفق باشید و سربلند خداقوت دوستان سایت پیروز باشید 🌸🌸🌸🌸🌸🌸

 • همسفر فریبا لژیون 8

  خدا قوت به خانم صدیقه عزیز بسیار عالی مرهبا به این قلم زیبا

 • معصومه از گیلان همسفر رضا

  تشکر از راهنمای تازه وارد مطلبتون بسیار عالی وجامع بود در مورد دستور جلسه عالی بیان کردید لذت بردم

 • علیرضا از مشهد

  تشکراززحمات شما در سایت و مقاله های خوبتان عالی جامع ومفید بود

 • همسفر اعظم کمک راهنمای لژیون سوم

  سلام و خدا قوت خانم صدیقه عزیز ❤ مثل همیشه زیبا و عالی بود👏👏👏👏👏 . خدا قوت به عزیزان سایت ابن سینا 🙏🙏🌺

 • زهرا از هیدج

  خانم صدیقه عزیز تشکراز مطالب مفیدتون بسیار تاثیر برانگیز بود وهفته بنیان را به جناب مهندس وخانواده محترمشان تبریک عرض میکنم ممنون از خدمتگزاران سایت

 • همسفر فرح از حر

  باسلام ودرود به همسفر توانا وقدرتمند چه زیبا بنیان را توصیف کردید با بیانات شیوایتان وحس خوبتان انرژی بسیار مثبتي را دریافت کردم ولذت بردم 🎆🎆

 • همسفر مسعود لژیون یکم دلیجان

  آفرین بر این قلم. جداً لذت بردم.

 • همسفر فریبا لژیون دوم نمایندگی جهان بین

  باعرض سلام وخداقوت سپاس از شما خانم صدیقه عزیز که با قلم زیبایتان بسیار عالی وپرانرژی اموزش دادید مسیرتان سبز وپرنور

 • همسفر اشرف نمایندگی ابن سینا

  سلام و دست مریزاد خدمت خانم صدیقه‌ی عزیزم و تشکر از شما استاد گرامی به جهت نگارش زیبا در مورد دستور جلسه. موفق و موید باشید. سپاس از خانم یحر و خانم ذلیخا

 • نورسته بدرلو لژیون ۸

  سلام خسته نباشید به خانم صدیقه عزبز مقالتون خیلی عالی بود لذت بردم مثل همیشه ویه خدا قوت به بچه های سایت

 • سحر راهنما تازه واردین شعبه ابن سینا

  خانوم صدیقه عزیز و بزرگوار دست مریزاد برای چنین قلم توانمندی بهتون تبریک میگم و از خداوند براتون آرزوی طول عمر با عزت دارم

 • همسفر مریم لژیون نهم سهروردی اصفهان

  درود و خداقوت خدمت خانم صدیقه عزیز 🌸بسیار عالی و آموزنده🌸 تبریک بیست و پنجمین سال رهایی خدمت بنیان کنگره آقای مهندس و خانواده محترم‌شان و همه اعضا کنگره60🌸خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت 🌸

 • ناهید هستم لژیون ۱۲

  سلام خانم صدیقه عزیز ممنون بابته مطالب ارزنده وخوب 🌺 واموزشی که گرفتم از شما بزرگوار

 • مسافر،،،اصغر،،،لژیون سوم ،،،قم( اقاآرش)

  سلام وخداقوت میگم به تمام خدمتگذاران گروه همسفران نمایندگی ابن سینا 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

 • همســفر فاطـــمہ (ف)لـــژیون 7 ســهروردے

  سپاس خانم صدیقه عزیز بسیار عاالی و پرمحتوا 👏👏 خداقوت خدمت شما 🙏 تشکر بابت آموزش‌های قشنگتون در سایت 🤗 سپاس از عزیزان خدمتگزار 💐

 • اکرم هستم یک همسفر از لژیون سوم نمایندگی ابن‌سینا رباط کریم

  سلام خدمت خانم صدیقه عزیز خدا قوت مثل همیشه بسیار زیبا مطالب بیان کرده بودید انشاالله همیشه موفق و تندرست باشید ، این هفته گرامی رو به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمتان و اعضای کنگره 60تبریک میگم

 • ناهید لژیون سوم ابن سینا9457

  سلام وخدا قوت به خانم صدیقه عزیز...عالی بیان شده

 • همسفر فاطمه، شعبه ابن سینا، لژیون ۱۲

  سلام و خدا قوت خانم صدیقه عزیز🌹 سپاسگزارم از شما مثل همیشه عالی بودید 👏👏❤🥰 خیلی صحبت هاتون آموزنده و مفید بود🙏

 • احمد از اراک

  باتبریک به جناب مهندس عزیز تشکر از مطالب زیبایتان مثل همیشه عالی بود

 • همسفر مانیا لژیون یازدهم کمک راهنما خانم فاطمه ازشعبه فرهنگسرا کرج

  باسلام وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم صدیقه عزیز بسیار عالی بیان کردید ممنون ازشما 🙏❤️هفته بنیان روبه آقای مهندس عزیز ودوست داشتنی وخانواده محترمشون تبریک میگم خداوند حافظشون باشه وسایه پراز‌مهرشون بالا سرهمه ماها مستدام باشه ❤️🙏خداقوت به همسفران باعشق نمایندگی ابن سینا ❤️🙏

 • سارا از بهشهر

  همسفر محترم بسیار عالی وکامل بابیان شیوایتان توضیح دادید سپاس وتشکر از شما وتبریک به جناب مهندس وخانواده محترمشان 🎍🎆🎇🙏

 • معصومه از تبریز

  بیست و پنجمین سال رهائی جناب مهندس را تبريک عرض میکنم همچنين به خانواده محترمشان و اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض میکنم خدا قوت جانانه به خانم صدیقه بزرگوار استاد عزیز باقلم سبزتان ساختار کنگره ۶۰ را به تصویر کشیدید لذت بردم احسنت به شما خدمتگزار واقعی سایت ودیگر عزیزان خدمتگزار 👌👌🙏🙏

 • همسفر الهه سمنان

  سلام سپاس از شما💫💫🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻💫💫💫

 • ترانه ازکاسپین

  ضمن عرض تبریک به بنیان کنگره ۶۰ خانواده محترمشان واعضای کنگره ۶۰ بیست وپنجمین سال رهایشان بزرگ مرد بشریت در درمان اعتیاد سپاس وتشکر از مطالب زیبای شما مثل همیشه باحال وهوای خوبتان وبیان شیوایتان انسان را به وجد می آورید امیدوارم شال کمک راهنمایی روزیتون باشه لياقت این جایگاه را دارید 🙏🙏👌👌🌳🌳

 • محمداز کردستان

  خدا قوت به همسفر محترم عالی مطالب را بیان کردید تبریک خدمت بنیان کنگره ۶۰ وخانواده محترمشان

 • همسفر ملیکا، لژیون یازدهم، ابن‌سینا

  خداقوت خدمت بانوی نمونه 🦋 عالی بود مثل همیشه لذت بردیم، انشاالله بهترین‌ها مصیب قلب مهربونتون خانم صدیقه💜

 • همسفر فاطمه م لژیون دوم شعبه کریمان

  عرض سلام و خداقوت خدمت خانم صدیقه عزیز هفته بنیان کنگره ۶۰ را خدمت آقای مهندس و خانواده محترم‌شان و همه اعضا کنگره ۶۰ تبریک عرض میکنم. خانم صدیقه عزیز چقدر خواندن متن شما برای من لذت بخش بود و به من حس خوب القا کرد از شما بسیار ممنونم که علم و حس خود را به زیبایی هرچه تمام با قلمی روان به تحریر درآوردید سپاس فراوان ازشما.خداقوت به همه خدمتگزاران محترم به ویژه خدمتگزاران محترم سایت.

 • همسفر سمیرا کمک راهنما سیگار ابن سینا

  هفته بنیان رو به همه عزیزان شعبه ابن سینا تبریک میگم خانم صدیقه خیلی زیبا شکافتین خدا قوت میگم بهتون وبه عزیزان خدمت گزاران سایت خدا قوت میگم

 • همسفر صدیقه راهنمای تازه واردین

  هفته بنیان کنگره را ابتدا به استادان جناب مهندس تبریک عرض میکنم تبریک ویژه به جناب مهندس حسین دژاکام اولین محقق دانشمند وبهترین انسان روی زمین وتاریخ بشریت رسالی را به عهده گرفت تا بتواند به انسان‌هایی که در تاریکی اعتیاد بودند را کمک کند تا به نور برسند وهمچنین از خانواده محترمشان دراین عمل خیر همراه وهمدل انسان ها بودند کمال تقدیر وتشکر را میکنم وتبریک به خانواده بزرگ کنگره ۶۰ برای انجام این عمل عظیم شکر.. شکر..شکر 🤲🤲🤲👏👏👏✨✨🙏🙏🙏⚘🌷🍀🌱🌴❤❤🌳🍀 سپاس وتشکر از خانم ذلیخا عزیز که درمسیر سبز عاشقی چراغ خاموش درحال تلاش هرچه بهتر سایت ابن سینا خدمت می‌کند برکت این خدمت ها درزندگیشان جاری باشد تشکر از خانم سحر عزیز وسمانه عزيزم وخدمتگزاران سایت 🙏🙏❤❤🌷⚘

 • مینا، رهجو خانم خاطره، شعبه آکادمی

  ✨ سلام و درود خدمت خانواده بزرگم کنگره 60 ✨ بسیار زیبا بود 💎💎💎 ممنون خانم صدیقه، همیشه از مطالب شیوا و مفید تان بهره‌مند می شوم، سپاسگزارم 🌹

 • همسفر زلیخا لژیون سوم شعبه ابن‌سینا

  ضمن عرض سلام و خدا قوت به استاد زحمتکش و مقاله‌نویس نمایندگی ابن‌سینا، خیلی خیلی عالی و پرمحتوا و پر از آموزش بود. ان‌شاء‌الله بهترین‌ها در سر راهت قرار بگیرد. هفته بنیان و هفته خجسته و میمون را به بزرگ مرد جهان جناب آقای مهندس و خانواده بزرگوارشان و به تمامی اعضای نمایندگی‌ها تبریک و تهنیت عرض نموده❤❤❤❤❤👏👏👏👏👏 و عاقبت‌بخیری و سلامتی و تندرستی برای جناب مهندس و خانواده محترمشان از باریتعالی خواهانم.🤲🤲🤲🤲🤲 سپاس بیکران از خانم سحر عزیز و خانم سمانه عزیز

 • همسفر سحر لژیون 8

  هفته بنیان کنگره رو به جناب مهندس وهمه اعضای کنگره ۶0 تبریک عرض میکنم ،خداقوت به خانم صدیقه عزیز بابت نوشته زیبا و سرشار از حس خوبشان ،امیدوارم بهترین جایگاهها را در کنگره تجربه کنید🌹🌹🌹خداقوت به خدمتگزاران سایت شعبه👏🏻👏🏻

 • همسفر زهرا شعبه شیخ بهایی اصفهان

  ضمن تبریک هفته بنیان به جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان . خداقوت خانم صدیقه عزیز بسیار زیبا وشیوا توصیف کردید.ممنون

 • همسفر سولماز نمایندگی ابن سینا

  تبریک میگم هفته بنیان رو خدمت جناب آقای مهندس و خانواده محترم خانم صدیقه عزیزم بسیار عالی بود خداقوت

 • کمک راهنما ارزو نمایندگی ابن سینا

  بسیار پر محتوا وآموزنده بود هفته بنیان تبریک میگم و خدا قوت به شما و همسفران سایت

 • مسافر مرید لژیون سوم شعبه نجف اباد، اصفهان

  سلام 🌹 هفته بنیان تبریک میگم 🌹 با تشکر و خدا قوت کامل و زیبا بود 🌹🌹

 • همسفر بهجت نمایندگی ابن سینا

  هفته بنیان را خدمت مهندس عزیز وخانواده محترمشان وهمه اعضاء کنگره ۶۰ تبریک عرض میکنم🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

 • همسفر بهجت نمایندگی ابن سینا

  مرحبا به خانم صدیقه عزیزم که دستور جلسه را به خوبی بیان کردید. خداقوت به عزیزان خدمتگزار سایت❤🌹

 • همسفر سمانه نمایندگی ابن سینا لژیون ۸

  ضمن عرض تبریک هفته بنیان به جناب مهندس وخانواده محترمشان و شما وتمامی اعضای کنگره ۶۰🌺🌺🌺🌺 استادعزیزخانم صدیقه نازنین چقدرزیبا ورسا بود مطلبتون امیدوارم که خداوندمنان خیر زحماتتون درزندگیتون جاری کنه زیرسایه الطاف بی پایانش ،سلامت و سربلند باشید 🌺🌱 خداقوت به شما وعزیزان خدمتگزار