English Version
English

درجایی که تفاهم هست سوءتفاهم مردود هست

درجایی که تفاهم هست سوءتفاهم مردود هست

دوازدهمین جلسه از دوره سی ام جلسات ویلیام وایت به استادی مسافر محمدعلی، نگهبانی مسافر بهروز و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه «رابطه یادگیری با معرکه گیری»  جمعه 11 آذر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۰ صبح در محل پارک طالقانی آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان محمدعلی هستم مسافر سیگار؛
خدا را شکر می‌کنم که امروز اینجا هستم و از آقا کامران و نگهبان جلسه تشکر می‌کنم که مسئولیت اداره جلسه رو به من واگذار کردند .
من ۹سال پیش برای اولین بار در شعبه استاد معین استاد جلسه شدم و نکته جالب اینجاست که دستور جلسه همین دستور جلسه یعنی رابطه یادگیری و معرکه‌گیری بود و من واقعاً نمی‌دانم چه رازی پشت این موضوع قرار دارد اما نسبت به ۹سال پیش من خیلی تغییر کردم و شرایط هم تغییر کرده است .

من پیشاپیش هفته بنیان را به‌تمامی اعضای کنگره60 تبریک عرض می‌کنم و بی‌نهایت خوشحالم که آقای مهندس مسیر را پیدا کردند و در اختیار ما قراردادند تا ما هم به درمان برسیم.
به نظر من تمامی دستور جلسه‌هایی که درکنگره60 مطرح می‌شوند سندی بدون نقص هستند .در مورد رابطه یادگیری و معرکه‌گیری در شعبه‌ها دوستان نکات بسیاری را گفته‌اند و من خیلی خوشحال هستم که امروز در اینجا قرار گرفتم تا بیاموزم و نکاتی را بیان کنم تا شاید به درد تازه واردین یا شخص سفر اولی بخورد .
جداً اگر رهجویی وظایف خودش را درست انجام بدهد معرکه‌گیری نمی‌کند، به‌موقع سر کلاس خودش حضور پیدا کند، به‌موقع و به‌اندازه شربت  OTرا مصرف کند و درمجموع به دستورات راهنمای خودش توجه کند دلیلی ندارد که بخواهد معرکه‌گیری بکند. به نظر من رهجوی سالم اصلاً معرکه‌گیری نمی‌کند. معرکه‌گیری هم  همان‌طور که می‌دانیم از قدیم بوده و عده‌ای مردم را دور خودشان جمع می‌کردند و پول‌هایشان را با کلک می‌گرفتند.

من خاطره‌ای از دوران خدمت سربازی خودم تعریف می‌کنم که در ارتباط با موضوعمان هست، من سال ۵۷ که به خدمت رفتم فرمانده مسنی داشتم که به من ‌و بقیه هم خدمتی‌هایم نصیحتی کرد که بعد از گذشت ۴۲سال هنوز آن را به خاطر دارم. گفت؛درجایی که تفاهم هست سوءتفاهم مردود هست. واقعاً درجایی که ما می‌توانیم زندگی کنیم معرکه‌گیری مردود هست، جایی که ما می‌توانیم خوب باشیم بد بودن مردود هست .
من سال ۹۳رهایی مواد گرفتم ولی رهجوی بی‌نظمی بودم، به هر شکلی بود رها شدم و گل رهایی گرفتم اما هم خود من و هم کمک راهنمای من می‌دانستیم رهایی من سند بدون نقص نیست و چون درست رها نشده بودم همیشه معرکه‌گیری می‌کردم .

من از آقا کامران و آقای شریفیان کمک راهنمای اولم تشکر می‌کنم، این دو نفر مشوق من بودند تا سفر سیگار را شروع کنم و وقتی وارد سفر سیگار شدم یک‌بار گریز زدم و رفتم به آقا کامران گفتم و به ایشان قول دادم دیگر گریز نمی‌زنم. خدا را شکر به‌خوبی رها شدم و این رهایی سیگار باعث شد تا من معنای واقعی درمان را بفهمم و دوباره برای رهایی موادم اقدام بکنم. همیشه حرف مهندس در ذهن من بود که می‌گفتند هر اتفاقی که برای ما می‌افتد خیر ما در آن است و این انگیزه‌ای بود برای ادامه سفرم .خدا را شکر الآن ۷ماه هست که توانستم از بند اعتیاد رها شوم و به درمان رسیدم. از اینکه به صحبت‌های من توجه نمودید متشکرم.

تعدادی از لژیون های درمان سیگار (ویلیام وایت)

 

تایپ و عکس: مسافر سیگار امید

تنتظیم: مسافر سیگار محمد8

ویژه ها

دیدگاه شما

17 دیدگاه

 • آزاده همسفر جواد لژیون اول نمایندگی قائمشهر

  سلام و خداقوت چقدر این جملات به دلم نشست براستی همین هست جایی که میشه خوب بود چرا بد باشیم میشه مهربان بود چرا تلخ باشیم امروز به دلایلی ام وقت دارم هم برای من مقدر نیود جزوه همراه داشته با شم سبب خیر شد بتونم مطالب سایت رو مطالعه و آموزش بگیرم . به امید جهانی شدن کنگره ۶۰

 • مسافرمصطفی ل بیست ش قزوین کاسپین

  سلام و خسته نباشید به کنگره و کنگره ای همین

 • همسفر پری از شعبه ی شیخ بهایی

  سلام وخدا قوت به اعضای کنگره ۶٠،بسیار ممنونم از اموزش های استاد، امیدوارم همیشه شاد وسالم باشند.

 • مسافر محمد -وبلاگ از نمایندگی شادآباد

  درود و سپاس از استاد و عزیز تهیه کننده عکس

 • همسفر زهرا عشوری لژیون چهاردهم شعبه سهروردی اصفهان

  خدا قوت خدمت تمام مسافران کنگره۶۰ و خدا قوت خدمت تمام خدمتگذاران در کنگره

 • مریم هستم همسفررحمان لژیون سوم اسلامشهر

  سلام‌وخدا قوت عرض میکنم به استادجلسه تشکرازمطالب خوب شما موفق باشید سپاس ازدوستان درسایت

 • رسول همسفر و مسافر سیگار لژیون سوم شعبه تخت جمشید شیراز

  خدا قوت خسته نباشید میگم به تمامی کسانی که برای رهایی حتی یک نفر در کنگره زحمت میکشن

 • همسفر شهربانو ل۲۴ شیخ بهائی

  با عرض سلام و خدا قوت ، این هفته پرشگون را به جناب مهندس و خانواده محترمشان و کل اعضای کنگره ۶۰ تبریک و تهنیت عرض می کنم ، تبریک عرض می کنم رهایی کل مسافران را ،بابت وجود کنگره و جناب مهندس شکر شکر شکر .🙏🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴🌺🪴

 • مسافر محمود لژیون اول شعبه تخت جمشید شیراز

  خدا قوت بد از تمامی کنگره شصت که همه زحمت کش این شالله رهای تمامی مسافرها

 • مسافر بهمن لژیون9شعبه تخت جمشید شیراز

  خداقوت به همه عزیزان

 • محمد رحیم ل سوم شعبه تخت جمشید شیراز

  خداقوت به استاد جلسه .واقعا صحبتهای شما تاثیر گزاری بود .

 • محمدلژیون یکم نمایندگی امین (قم)

  سلام و خدا قوت خدمت شما بزرگواران و تمام کسانی که در سایت پارک طالقانی خدمت گزار هستند

 • همسفر سهروردی

  خدا قوت خدا رو شکر که کنگره هست با آرزوی سلامتی برای آقای مهندس عزیز و موفقیت برای همه‌ی مسافران 🌹🌹

 • مینا، رهجو خانم زهرا ویلیام وایت آکادمی

  ✨ سلام و درود ✨ خدا قوت 💚 ممنون از استاد جلسه، بسیار از صحبت های مفید شما، استفاده کردم🙏🏻 من هم در حال درمان سیگار هستم و از اینکه دارم آموزش می‌بینم و دیگر سیگار نمی کشم، خیلی خوشحالم🌹انشاالله همه مسافران به حال خوش برسند، و سالم و سلامت باشید🤲🏻💚🤲🏻

 • کمک راهنمامسافرجعفرنمایندگی حافظ

  خداقوت خدمت استادم محترم ونگهبان ودبیرعزیزوتشکر ازحضورهمه عزیزان

 • همسفر فاطمه،امین قم

  سلام وخداقوت به استاد جلسه آرزوی موفقیت دارم برای همه مسافرانی که رهایی ویلیام خود را از دستان آقای مهندس بگیرند

 • همسفر سحر شعبه صائب تبریزی

  خدا قوت و با آرزوی موفقیت برای تمامی مسافران محترم