English Version
English

اگر من بخشش کنم می‌توانم به حال خوش برسم

اگر من بخشش کنم می‌توانم به حال خوش برسم

نهمین جلسه از دوره سی ام جلسات ویلیام وایت به استادی مسافر جعفر، نگهبانی موقت مسافر احسان و دبیری موقت مسافر بهروز با دستور جلسه «هفته گلریزان»  جمعه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۷:۳۰ صبح در محل پارک طالقانی آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان جعفر هستم مسافر سیگار؛
خدا را شکر این توفیق حاصل شد تا دوباره در این جایگاه قرار بگیرم تا از شما عزیزان آموزش بگیرم. از آقای کامران و همه شما تشکر می‌کنم و به عزیزانی که تازه به جمع ما پیوستند خیرمقدم میگویم. دستور جلسه امروز گلریزان می‌باشد.
این دستور جلسه قدیم‌ترها فقط مختص به همان یک هفته مربوط به خود می‌شد ولی الآن تبدیل به شروع سال مالی جدید در کنگره60 شده است و عزیزانی که می‌خواهند حمایتی داشته باشند می‌توانند در این مدت‌زمان انجام دهند.

گلریزان یک سنت قدیمی است که بیشتر در زورخانه‌ها و برای انجام کارهای خیر صورت می‌گرفت، مثلاً شخصی که دچار مشکل می‌شد همه جمع می‌شدند و تحت قالب گلریزان به آن فرد یاری می‌رساندند. ولی فلسفه گلریزان در کنگره60 بیداری و هشیاری انسان‌ها می‌باشد که با انجام این عمل فرد می‌تواند وادی چهاردهم را حس کند.
خب در سی دی معبد آقای مهندس اشاره کردند که اگر قرار است الهام رخ دهد و اتفاقات خوبی برای انسان بیفتد من باید از یک سری مسائل بگذرم چون تا زمانی که من در آشوب قرار دارم نمی‌توانم آن الهام و حس خوب را دریافت کنم ولی زمانی که همه‌چیز سر جای خودش باشد و من آرام باشم می‌توانم نشانه‌ها را به‌خوبی دریافت کنم.
یک‌زمان من حاضر بودم که تمام زندگی خود را بدهم تا یک زندگی آرام داشته باشم و الآن همه آرزوهای من در کنگره60 با این متد به وقوع پیوست و این اتفاق بزرگی است که برای من رخ داد. اگر من بخشش را بلد باشم می‌توانم به حال خوش برسم.

بیرون از کنگره60 خیلی جاها حتی برای سلام دادن هم باید پول پرداخت کنیم درحالی که در کنگره60 این‌طور نیست. آقای مهندس در سی دی مرداب اشاره کردند که فردی که به یک فلوت‌زن پول می‌دهد می‌تواند مشخص کند که چه آوازی سر دهد. خب اگر من هم بتوانم در کنگره60 حمایت مالی انجام دهم می‌توانم در ریتم درمان یک شخص سهیم باشم و این خود یک خدمت است.
اتفاق جالبی برای من رخ داد، خب هم خودم همین‌طور همسفرم چهار سال است مه عضو لژیون سردار هستیم ولی امسال کمی برایم مشکل بود که بتوانم دوباره عضویت خود را تمدید کنم. البته برای همسفرم را کامل پرداخت کردیم و برای خود را قصد داشتم در دو قسط پرداخت کنم. خب یک‌زمانی می‌رسد که برای این که به خود برسم باید از خود بگذرم و این از خود گذشتن می‌تواند خیلی سخت باشد. اینکه من بتوانم از خواسته‌های خود چشم‌پوشی کنم خیلی می‌تواند سخت باشد ولی اینکه میدانم بعد آنچه اتفاقات بزرگی در کنگره60 در حال رخ دادن است کار را آسان‌تر می‌کند.

کنگره60 نیازی به پول من ندارد و هفته گلریزان فقط برای جمع‌آوری پول نیست بلکه این هفته، هفته بیداری و شگفتی است و هر کس بنا به حسی که دارد در این جشن مشارکت می‌کند. زمانی که ما انسان‌ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیریم می‌توانیم از برکت وجود یکدیگر بهره من شویم و به همین خاطر است که به یکدیگر کمک می‌کنیم.
خب من این هفته در شعبه‌ای استاد جلسه بودم و آن‌ها به من دنور خطاب کردند و من نمی‌دانم چرا نتوانستم بگویم که دنور نیستم و فقط در لژیون سردار عضو هستم. خلاصه خیلی حس عجیبی در من ایجاد شد و همین موضوع را داشتم برای همسرم تعریف می‌کردم. جلسه بعد که جلسه عمومی بود همسرم زمان مشارکت در جلسه اعلام کرد که مقداری پول داشته و طلای خود را فروخته تا من اعلام دنوری کنم و من از این بابت واقعاً به وجد آمدم و دلیل حس آن روز خود را متوجه شدم و همان روز پول دنوری را پرداخت کردم.
خوب بودن حال من درگرو خوب شدن حال دیگران است، من چیزی را در کنگره60 دریافت کردم که هیچ‌وقت نمی‌توانم مشابه آن را پرداخت کنم ولی این را می‌دانم که دستی که شمت باشد چیزی را نمی‌تواند دریافت کند ولی وقتی به نیت خیرخواهی و کمک به دیگران باز باشد قطعاً پاسخ خوب خود را دریافت خواهد نمود. ممنون از اینکه به صحبت‌های من توجه نمودید.

راهنمایان درمان سیگار

تعدادی از لژیون های درمان سیگار (ویلیام وایت) پارک طالقانی

 

عکاس: مسافر سیگار امید

تایپ و تنظیم: مسافر سیگار محمد 8

ویژه ها

دیدگاه شما

12 دیدگاه

 • جلال لژیون6 شعبه شیراز

  تبریک به مناسبت هفته گلریزان و خسته نباشید خدمت خدمتگذاران صادق کنگره60.👏

 • صفر مسافر لژیون ششم.۱۴۰۰/۹/۸تخت جمشید شیراز

  باسلام عالی بود تشکر از استاد دبیر و نگهبان.وخدا قوت به دوستان سایت

 • افسانه ل۱۶خواجو اصفهان

  خداقوت

 • همسفر ام البنین راهنمای تازه واردین از شعبه سمنان

  باسلام و خداقوت به استاد محترم جلسه مسافر آقا جعفر.از صحبت‌های خوب شما استفاده کردم.دنور شدنتان مبارک.پر برکت باشید.خدابه جان و مالتان برکت و به کسب و کارتان رونق عنایت فرماید.ممنونم از همه اعضا محترم.مستدام و پیروز باشید.🙏🙏🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹

 • مسافر خدر لژیون سوم شعبه تخت جمشیدشیراز

  خداقوت به دوستان عزیز لژیونهای ویلیام وایت درتمامی شعبه ها. آرزوی سلامتی وسعا دت برای همه عزیزان ❤🌹🌷

 • سعید

  تبریک به همه اعضای کنگره و استاد جلسه آقا جعفر

 • رسول همسفر و مسافر سیگار لژیون سوم شعبه تخت جمشید شیراز

  با سلام و خدا قوت به تمامی زحمت کشان کنگره ۶۰

 • همســفر فاطـــمہ (ف)لـــژیون 7 ســهروردے

  سپاس از استاد بسیااااار عااالی آموزنده بود 🙏 سپاس از عزیزان خدمتگزار 🌹 لذت بخشترین حس بخشش از دل و جان و به حال خوش رسیدن است 🙏 به امید جهانی شدن کنگره ۶۰ 🙏

 • علی سیفی

  خدا قوت خدمت همه دوستان

 • کمک راهنمامسافرجعفرنمایندگی حافظ

  خداقوت وتشکر از اساتید محترم وممنون از حضورهمه دوستان عزیزودست مریزاد به خدمتگزاران سایت آقاصابر وآقامحمدوامیدعزیز

 • مسافر.زریر شعبه تخت جمشید شیراز لژیون هشتم

  سلام خداقوت 👏👏👏

 • مسافر میلاد خداکرمی

  خدا قوت به همگی عزیزان